המיליונר בפיג'מה לאן? – חלק ב'

אז כך, ראשית אני מצטער על כל החפירות שלי, אני מרגיש שאני חייב לעשות לעצמי סדר בראש, ולהפיק לקחים. רק שאני עושה את זה בקול רם. אני מאמין שעל מנת באמת להפיק לקחים, ולהעביר ביקורת עצמית לא מספיק רק לדעת איפה טעית, מה רצית לעשות ולא עשית נכון, אל גם להוציא את זה לכתב. אני מאמין שברגע שאנחנו מוציאים הכל לכתב המוח שלנו קולט דברים יותר טוב. מבחינתי הדרך הטובה ביותר לעשות זאת זה לכתוב בבלוג. אני מבטיח שזה יהיה הפוסט האחרון אשר יעסוק בחודש ינואר, והחל מהפוסט הבא אני אמשיך לעסוק בעתיד, ובהגשמת שאיפות ומטרות.

הצבתי לעצמי מספר מטרות אשר קשורות לבלוג, ביניהם היה מספר פוסטים אשר קושרים את גורלי למסע. בעיקרון, הצלחתי לעמוד במרבית הפוסטים אותם רציתי לשלוח, מלבד כמה חשובים, שאני אדחה לחודש הבא – מאמר על הפחד מהצלחה, "המזל שאלוהים הבטיח לי", ו-"מי זה המיליונר בפיג'מה?". אני חושב שחשוב מאוד לכתוב את הפוסטים הנ"ל מאחר ויש להם מוסר השכל חשוב ביותר. הסיבה שלא כתבתי אותם בחודש הקודם, היא כי הרגשתי שהבלוג נסחף יותר מידי לכיוון התיאורטי ופחות לכיוון המעשי! ונכון, כרגע אין הרבה פוסטים מעשיים בבלוג, זה משהו שאני חייב לעבוד עליו. זה ממש קשה לאסוף את הכוחות המנטאליים ולהתחיל לעשות פרינטסקרינים, ולהתחיל להסביר כל מיני דברים. כתבתי פוסטים מעשיים בחודש הקודם על קליקבנק, אדוורדס, עמודי נחיתה, ועוד… אך אני חושב שיש מקום לעוד, כי סה"כ זה בלוג שמטרתו להיו מעשי. מהצד השני, זה בא בהתנגשות עם הרבה מההשקפות עולם שלי, שכן, אני פועל הרבה בהתבסס על מניעים פסיכולוגיים. אני מאמין גדול בפסיכולוגיה, אני חושב שהמוח שלנו בעצמו לא יודע למה הוא מסוגל, ורק בעזרת הבנת התפיסה המחשבתית הנכונה אפשר להשתמש בו באופן יותר אפקטיבי. זה גם מסביר את כל הפוסטים ברומו של עולם… :) [כמו... זה?]

עוד דבר ממנו אני מאוכזב זה העובדה שהבטחתי, וממש ממש רציתי לקחת מוצר, ולהתחיל לשווק אותו מ-א' ועד ת', כולל תיעודים בבלוג. לשלב הרבה פרינטסקרינים, ובגדול ללמוד דרך עשייה – הדרך הנכונה לדעתי. אני מניח שהסיבה שלא עשיתי את זה, היא שאני עדיין לא מרגיש מספיק בטוח לעשות את הדברים האלה בפומבי. נכון, היום יש לי הרבה יותר ביטחון מאשר לפני חודש, ואני מבין הרבה יותר טוב מה אני עושה, אבל חשוב מאוד לעשות את זה, על מנת שתפיקו תועלת מקסימלית מהבלוג. אני ממש ממש מקווה לעשות את זה החודש. מקווה מאוד שאני אמצא את הזמן והכוחות המנטאליים לכתוב שעה-שעתיים פוסט.

זהו, זה בערך ההתנצלויות שלי לחודש ינואר, כעת אני ארכז את הפוסטים הטובים מהחודש, מחולקים לנושאים:
קצת על המיליונר בפיג'מה

הגדרות:

תפיסה מחשבתית:

ללמוד מהם:

נו…. אולי בכל זאת הייתי מועיל החודש… תרשמו ל-RSS!

19 תגובות... קרא אותן למטה או הוסף אחת

 1. הנהלת חשבונות   2 ביוני 2008 בשעה 19:17
  (#)

  בנוגע לכתיבת פוסטים:

  כמה זמן אתה משקיע בזה ביום? אתה יורק דם בשביל להביא את המילים או שזה זורם לך בטבעיות?

 2. המיליונר בכפכפים   24 בנובמבר 2008 בשעה 0:42
 3. Senior Kumeta   29 באפריל 2009 בשעה 4:50
  (#)

  שאלה סקרנית

  ברור לי שהעובדה שאתה מאפשר לכל הטוקבקיסטים שלך להזין בתוך התגובה שלהם את כתובת אתר הבית שלהם, היא מתוך הנחה שאתרי הבית שלהם, גם כן, עוסקים בתחום השיווק באינטרנט, וגם להם יש בלוג כמו שלך, וגם הם כנראה מחזיקים קישור אליך. מה שמוביל לתוצאה, שבחיפוש בגוגל "שיווק באינטרנט" אתה תופיע בתוצאות האורגניות הראשונות. אגב, בדקתי העניין, ונואשתי מהחיפושים כשגיליתי שאתה לא מופיע גם לא במקום ה 100…
  מה שהביא אותי להבנה שבתחום של "שיווק באינטרנט" (שים לב איך אני עוזר לך עוד ועוד בעניין של קידום האתר שלך בנושא של "שיווק באינטרנט") יש המון המון המון המון המון המון תחרות, אפילו בתחום האורגני! אתה בוודאי מבין את זה, ובגלל זה אתה ממשיך ומתמיד, ומתחזק את הבלוג עוד ועוד ועוד, ועונה על כל תגובה ותגובה, וכך מעלה את איכות הבלוג עוד ועוד, בידיעה שככל שהזמן עובר הכח שלו מתחזק.
  וזה ידוע שעקומת העליה של פריצות דרך היא בדרך כלל אקספוננציאלית…זה רק עניין של זמן עד שבטח תוציא איזה ספר, או שמישהו יוצא בשבילך ספר עם השם שלך עליו, או שיעשו עליך כתבה בערוץ 2 (או שחס וחלילה שלא יקרה בטעות שמישהו אחר מבין הרבים האחרים שמחזיקים בלוג בדיוק כמו שלך יצליחו לטפס למודעות של ערוץ 2 לפניך!) שתעלה את המודעות גם לבלוג שלך וגם לשיווק שותפים, אבל בעיקר לבלוג שלך, בטירוף!! ואז באמת תהיה למעלה למעלה שם בתוצאות של "שיווק באינטרנט"

  עכשיו בכלל רציתי לשאול, ככה מסקרנות, האם קידום האתר הזה, הבלוג הזה, תורמת לך בדרך זו או אחרת בקידום הקמפיינים שלך? או שאין שום קשר? או שמתוכנן קשר בעתיד? כי לצורך העניין אין לך שום בעיה להשחיל בתוך כל הפוסטים והתגובות שלך פה בבלוג הזה כל מיני קישורי מכירה למוצרים שאתה משווק שעשויים לעניין אנשים שמתעניינים בשיווק שותפים…כמו ספרים, קורסים, פלטפורמות לבניית אתרים, פטפורומות לבניית בלוגים. אתה יכול למכור לנו ים דברים פה ככה על הדרך ועוד לא שמתי לב שזה קורה (או שמא אני אשים לב לזה הלאה בבלוגים היותר מתקדמים?).

  • המיליונר בפיג'מה   1 במאי 2009 בשעה 20:28
   (#)

   אהלן,

   אני הבנתי מה הבעיה שלך… אתה פשוט חושב יותר מידי, מנסה לחשוב כל הזמן איפה דופקים אותך. עצם העובדה שאנשים יכולים להזין את הכתובת שלהם זו ברירת מחדל בוורדפרס, ופשוט מאפשר לאנשים אשר משקיעים בעזרה לאנשים לפרסם קצת את האתר שלהם.

   אני לא מרוויח בשום דרך מהבלוג, וחזרה רבה על המושג "שיווק באינטרנט" לא תורמת יותר מידי לקידום אורגני.

   בהצלחה.

   • אביב   1 במאי 2009 בשעה 20:47
    (#)

    אני מסכים, הבלוג הזה נועד כדי לקרוא את ההתנסות שלך יגאל, משיווק באינטרנט ותוך כדי העברה של ידע כללי על הנושא. Senior Kumeta היקר, מי שלא תהיה, עם גישה כזאת פסימית אין לך הרבה סיכוי להתקדם… חוץ מזה, אני לא רואה שום סיבה להתחיל לצאת בקריאות תוקפניות, ואולי הרבה יותר נכון לומר עוקצניות, נגד אנשים שבקושי יש לך קשר איתם ואתה בכלל לא מכיר אותם. זה בטח ובטח נכון, כשיגאל בסך הכל לא מנסה להרוויח מהבלוג הזה באופן אישי בשום צורה, וגם לא מנסה לפגוע באף אחד. בקיצור, שנה גישה, ככה באמת תוכל להרגיש שאתה לומד משהו מהפוסטים כאן או על שיווק באינטרנט בכלל מהרבה מקורות, כשאתה יודע שאתה עושה זאת בלב שלם.

    • Senior Kumeta   1 במאי 2009 בשעה 20:55
     (#)

     לאביב ויגאל,

     אני מצטער אם אני נשמע פסימי או תוקפני, זו לחלוטין לא הכוונה.
     ה"קביעות" שלי אמורות להגיע בצורת שאלות, כי הן לא יותר משאלות.
     אני קובע מה הבנתי, או מה אני חושב שהבנתי, ומחכה לשמוע תשובה שתסביר לי אם אני צודק או לא.
     אני בסך הכל סוקר את העולם החדש הזה עבורי ומנסה להבין כמה שיותר מהשטיקים שאנשים משתמשים בהם בשביל למתג את עצמם וליצור תנועה מסביב, לפרסם את הבלוגים שלהם ואת המוצרים שהם מוכרים, ובסופו של דבר, לעשות כסף.
     להפך, אני גם לא חושב שזה היה פסול אם הוא היה עושה את כל הדברים האלה שאמרתי שהוא יכול לעשות, זה לגמרי לגיטימי.

     לסיכום כל מה שאני אומר זה נטו כדי לנסות להבין דברים יותר טוב.

     אז יגאל, קבל התנצלות, אני מגיע ממקום חיובי לגמרי.

     • אביב   1 במאי 2009 בשעה 21:17
      (#)

      אוקי, זה כבר נשמע הרבה יותר טוב. אני גם חדש תחום, וגם לי יש כל מיני חששות ממנו. כל מה שיש לי לאחל לך זה באמת הרבה הצלחה מכל הלב (והרבה הצלחה גם לי)!

      • Senior Kumeta   1 במאי 2009 בשעה 21:36
       (#)

       בהצלחה!
       ואגב בשביל הספתח נתתי לך כמה קליקים שם באתר…(:
       אגב שווה לבדוק אם השם של הדומיין שבחרת הוא לא בגדר brand abuse…

 4. אביב   1 במאי 2009 בשעה 21:45
  (#)

  תודה על העצה Senior Kumeta. כרגע אני מכיר רק איזושהי חניית דומיין סינית מסכנה עם השם שלנו, ולא שמעתי על שום חברה עם השם שלנו. גם חיפוש בגוגל לא העלה שום דבר מטריד. דרך אגב, בן כמה אתה ומאיפה? אתה נשמע לי נחמד אז אולי נוכל לדבר יותר. אם אתה רוצה אתה יכול לתת לי את המייל שלך. מעניין אותי לשמוע מה הידע שלך בשיווק ובתיכנות. אולי תוכל לעזור לי ולשותף שלי בכל מיני פרויקטים.

  • Senior Kumeta   1 במאי 2009 בשעה 21:52
   (#)

   בכיף אחי,
   אבל אני לא נוהג לשחרר את האימייל שלי בפורומים, אז תרשום אתה את האימייל שלך (או אם יש לך איזה תיבת זבל תכתוב אותה פה ואני אמצא אותך דרכה)

 5. אביב   1 במאי 2009 בשעה 22:07
  (#)

  יש לי תיבת זבל אחת ב – Walla: [email protected]
  דבר איתי שם ואני אתן לך את הכתובת השמישה שלי.

 6. Senior Kumeta   2 במאי 2009 בשעה 1:53
  (#)

  תבדוק את המייל

 7. אביב   2 במאי 2009 בשעה 11:44
  (#)

  לא ראיתי את זה שם. נסה [email protected] במקום. אני לא בטוח איך זה הולך אצלם…

 8. מתלמד   22 בספטמבר 2009 בשעה 20:40
  (#)

  אני התחלתי לקרוא את הבלוג לפי הסדר (מהישן לחדש) ואני גם נהנה מהקריאה וגם לומד המון.
  אני חושב שהיכנס לתחום ה-affiliates ואין ספק שהבלוג פותח את העיניים להרבה כיוונים.

  יש לי שתי שאלות שלא קשורות לפוסט הזה…

  אם אני מבין נכון בחודש הראשון הכנסת בסביבות ה-160$ וזה יצר לך הפסד של 500 ש"ח. מזה אני מבין שהשקעת כ-1000 ש"ח בחודש הראשון ב-10 מוצרים. האם זה לא סכום נמוך מדי (100 ש"ח למוצר)?
  עמודי הנחיתה שלך – האם אתה קונה עבור כל עמוד נחיתה domain name שןנה? האם זה עקרוני אם שם ה-domain מסתיים ב .com (שמות יקרים יותר מסיומות אחרות)?

  עד שתגיע תשובה אני אמשיך לקרוא (יש לי עוד המון עבודת קריאה עד שאני אגיע לפוסטים החדשים…)

  • המיליונר בפיג'מה   7 באוקטובר 2009 בשעה 18:34
   (#)

   בחודש הראשון הפסדתי כ-$1000.

   את יתר הדברים אני לא זוכר.

   לגבי סיומות הדומיינים אני קונה COM לכל מוצר, אבל אם אתה בהתחלה תקנה דומיין כללי ותעבוד עליו עם סאבדומיינים, ברגע שאתה מתחיל להרוויח תתקדם.

   • מתלמד   7 באוקטובר 2009 בשעה 21:10
   • אילן   30 באפריל 2011 בשעה 16:25
    (#)

    לא אמרתה שהפסדתה 500 שקל ? באחד הפוסטים.

    • המיליונר בפיג'מה   23 במאי 2011 בשעה 17:18
     (#)

     לא זה $1000! לפעמים מצטטים אותי לא נכון, זה קרה בכל הראיונות שלי שמשום מה בכל כתבה הם כתבו סכום אחר.

     כנראה שכל אחד שמע את מה שרצה לשמוע.

     זה $1000!

התגובה שלך

 • XHTML: אפשר להשתמש בתגים הללו: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>
 • חברים יקרים, אין צורך להגיב בכמה פוסטים את אותה התגובה רק על מנת שאני אראה אותה, אני קורא ועונה לכל התגובות ללא שום קשר לותק הפוסט אליו הן נכתבו. לצערי הרב זמני מוגבל, ולכן אני עונה על תגובות אחת לשבוע. יחד עם זאת, חשוב לי לציין - אני עונה על כולן!