הדרך בה בחרת נישה לא עובדת – חלק א'

כל אחד בוחר נישה בדרך שלו

כל אחד בוחר נישה בדרך שלו

הקוראים הותיקים שלי ודאי שמו לב… כמעט כל מה שאני עושה נוגד את הסטטוס-קוו. הסיבה לכך היא פשוטה, אם יש משהו שהוא "Common Knowledge" אז אין לי משהו מיוחד. הגעתי לתובנה, שרק אם קוראים תיגר על מה שנקרא מוסכמה, רק כך ניתן להגיע להצלחה… מבחינתי זה חוק חשוב!

לשמחתי, גם "משה" הוא כזה וכך יהיה במהלך העסק השקוף שלנו. שלא תבינו אותי לא נכון, אני ממש מאמין באידיאולוגיות הבאות:

"Good Artists Copy, Great Artists Steal", Steve Jobs Quoting Picasso

"Pioneering Don't Pay", Andrew Carnegie

"Best Capitalists Haven't Been Innovative", או משהו בסגנון, לא זוכר מאיפה.

כל המשפטים למעלה הם חלק רציני מאוד מהשקפת העולם שלי. עדיין, צריך לקרוא טיגר על הסטטוס קוו.

2 סוגי אפיליאייטס

יש שני סוגי אפיליאייטס מוצלחים בעולם. אפיליאייטס ששולטים באומנות הטראפיק ואפיליאייטס ששולטים באומנות הקונברז'ן.

 • אומנות הטראפיק – אלו משווקי אינטרנט אשר יודעים להביא תנועה ממוקדת וזולה בערימות. לרוב כל אחד כזה, משתלט על מקור טראפיק מסויים והופך את עבודתו ליצירת אומנות. זה לא משנה אם זה PPC, SEO, מדיה באיינג או כל מקור תנועה אחר.היתרון של המשווקים הללו הוא שהם אינם תלויי נישה. הם יכולים להכנס כמעט לכל נישה בלי הרבה בעיות. לרוב, האפיליאייטס הללו פשוט נשארים בנישה 1-2 גדולות ושולחים תנועה.  יתרון גדול מאוד, שמהר מאוד להרים עסק שמתעסק בטראפיק.החסרון הוא שלרוב הערך המוסף של העסק זה הם עצמם וקשה מאוד למכור/להוריש/לעשות אקזיט על עסק כזה.החסרון המשמעותי כאן, שהעלות של להיות "אמן תנועה" עולה בערך כמו להיות רופא ומבחינת המאמץ זה יותר קשה מתואר ברפואה.אני לצורך העניין הבאתי את היכולות PPC שלי (Adwords + Adcenter) לשלמות, לא מכיר יותר מידי אנשים שיכולים להתחרות איתי.
 • אמן קונברז'ן/תוכן – כאן נמצא בנאדם שיכול לייצר תוכן איכותי, מהר ובכמויות. אם הבנאדם יודע למכור טוב אז גם הקונברז'ן רייטים שלו גבוהים. כלומר יש לו את היכולת להוציא את המירב מכל קליק. יכול להיות לבנאדם הזה יש ידע ממוצע בהבאת התנועה. בזכות הערך של התוכן שלו, יש לו את היכולת לעשות Outsourcing לתנועה. גם אם התנועה יוצאת קצת יקרה, הקונברז'ן רייט מפצה.כשאני מדבר על תוכן, אני גם מתכוון למה שמתפרש כתוכן וגם מתכוון לשירות/אפליקציה או כל קניין רוחני אחר.אחד היתרונות הבולטים הם שמאחר והבנאדם הוא בעל הקניין, ואחד ממקורות התנועה הכי טובים הם אפיליאייטס אז הבנאדם יכול להגיע למצב של Win-Win עם אמני טראפיק. יתרה מכך, אם התוכן כל כך טוב, הרבה אנשים יקדמו את הנכס מתוך הערצה וולונטריות.לשם המחשה, בסקר הגדול שערכתי בבלוג הזה, 90% מהעונים על התשובות הגיעו לבלוג מפה-לאוזן. וזה בלוג שהיה לו פרסום בדה מרקר, גלובס, ידיעות אחרונות, ערוץ 10, מעריב. ועדיין, המפה-לאוזן יותר חזק.החסרון הוא שפעמים רבות קשה ואין זמן לייצר תוכן איכותי. קשה ליצור משהו בעל ערך. זה דורש משאבים. משאבים רבים…. בלי טראפיק קשה לבדוק קונברז'נים וכו…
 • הדרך השלישית – ויש את הדרך השלישית… מה שאני הולך ללמד אתכם. אני הולך ללמד אתכם איך להביא טראפיק ממוקד ב-$150-$300 בחודש. ואני מדבר איתכם על אלפי קליקים וכמעט בלי מאמץ (ואתם יודעים שאני אף פעם לא עושה Overselling). אני הולך להראות לכם איך לייצר קניין רוחני עם ערך רב בצורה מהירה וזולה מאוד (בסביבות ה-$200). וכשנשלב את כל זה… זה יהיה קטלני מאוד…

זה פשוט לא עובד

כפי ששמתם לב, אני כבר קורא טיגר על הסטטוס קוו. על זה בדיוק דיברתי… מי שהיה פה בקורס כלשהו שעוסק באפיליאצייה או קרא איבוק כלשהו בנושא יודע בדיוק מה תכנית הלימודים:

 1. מלמדים אתכם לבחור הצעה שמוכרת… ובתנאי שהנישה לא תחרותית מידי…
 2. מלמדים אתכם לבנות אתר (וזה במקרה הטוב, לרוב זה סתם עמוד נחיתה)  שימכור…
 3. מלמדים אתכם לשלוח טראפיק ממוקד… זה לא משנה אם זה SEO, PPC או לא יודע מה…
 4. (סתם הערה: גם אני פעם דיקלמתי את הדברים הללו… בסוף מתבגרים…)

אם כבר אתם הולכים בדרך הזו, אני ממליץ על SEO. אבל זה לא משנה. תסתכלו על הנוסחא הזו. זה לא נראה לך דפוק?

מלמדים אותך לבסס את העסק שלך על בסיס מוצר שבחרת על סמך תחרות ו-האם זה נמכר. לא פלא שהרוב נכשלים. אם בנאדם ממש-ממש-ממש אוהב "פיתוח גוף". הבנאדם השקיע את כל חייו בפיתוח גוף. נשללת ממנו הזכות לתרום משהו מעצמו בתחום ה-"פיתוח גוף" רק בגלל שיש שם יותר מידי תחרות?

או שמא בנאדם ממש-ממש תותח בגידול צ'יוואוות. האם זה נשמע לך הגיוני למנוע ממנו להתפרנס בתחום של הצ'יוואוות רק בגלל שאין לזה מוצר בקליקבנק?

והבעיה הכי-הכי-הכי בעייתית כאן, זה הסעיף השלישי. מלמדים/לימדו את כולנו להיות אמני טראפיק. זה אחד הדברים הקשים לביצוע ולכן הרוב נועדו לכישלון.

אני אומר Fuck It. הבסיס להכל, הוא ההנעה שלנו מעשייתו. הכסף הוא רק בונוס. אני הולך ללמד אתכם איך לעשות כסף ממכירת מוצר שאתם אוהבים…

כמובן שיהיו הגבלות. לא מכל תחום ניתן לעשות כסף, עם זאת אני מבטיח לך שלפחות אחד מהתחביבים שלך יהיה ניתן לבסס עליהם עסק.

בחירת נישה

אני מודיע לך מראש. זה הולך להיות סוג של רגע אבשלום קורי. אני הולך להתעסק קצת במונחים. בתחום השיווק באינטרנט, לתהליך הזה של בחירת נושא לעסק שלנו קוראים בחירת נישה.

נישה היא בעצם "נושא קטן" של תחום עיסוק.

אבל בואו נלך הכי למעלה…. הרבה יותר למעלה…

את נושאי העסקים מחלקים ל-Verticals. ורטיקל הוא מין קטגורית על לתחום העיסוק. ישנם שלושה ורטיקלים ראשיים ועוד כמה מסביב. שלושת הראשיים הם:

 1. כסף – ורטיקל אשר מכיל עסקים בנושאים כלכליים. זה כולל איך לעשות כסף מהבית, אתרי דרושים למיניהם, אתרים מקצועיים בנושא וורדפרס או כל נושא אחר שבשורה התחתונה, בדרך כזו או אחרת נותן פרנסה לבנאדם.
 2. בריאות - כל מה שקשור לבריאות שזה אומר דיאטה, פיתוח גוף, אנטיאייג'ינג וכה…
 3. יחסים - כל מה שקשור ליחסים עם בני אדם. זה כולל אתרי דייטינג, אומנויות פיתוי למינהן, איך למצוא חברים וכו…

תודו שזה היה צפוי, הרי בסופו של דבר כולם רוצים להיות עשירים, רזים ולז…אהבה (תתמודדו אני לא כותב רשמי, אני כותב דיבורי). ולגבי השניים הראשונים אני לא בטוח, לפי דעתי הם בסופו של דבר קשורים לשלישי :)

בכל מקרה. תחת כל ורטיקל נכנסות נישות ותתי נישות ומיקרו נישות. אם נתחפר שנייה בתוך נישת הבריאות, נמצא את הנישות:

 • הרזייה באמצעות דיאטת דלת פחמימות
 • דיאטה דלת כימיקלים
 • הרזיה על ידי אירובי
 • אנטי אייג'ינג לפנים
 • אנטי אייג'ינג לנפש
 • קואצ'ינגים לחיים למיניהם וכו….

אני מניח שהבנתם את העניין. זה די פשוט. כל נושא מהרשימה למעלה נקרא נישה. תת-נישה זה תת נושא. דייאטת כימיכלים היא תת-נישה של דיאטה.

מיקרו נישה, היא נישה מאוד קטנה… ממש קטנה לקהל יעד ספציפי מאוד. מין נישה לונג טיילית כזו.

איך לבחור?

כמו שכבר אמרתי, אני לא "הגורו" From the next door. יש לי את השיטות שלי. אני לא מלמד Common Knowledge. מה שכן, אתם בטח שואלים את עצמכם, אם אתה מלמד את זה, זה נהיה Common Knowledge. אז זהו, שלא…. זה אמנם נהיה Common Knowledge בארץ, עם זאת השיטות שלי יחודיות גם לחו"ל :) כך שבשביל 7 מיליארד אזרחי העולם, גם אם כל ישראל ידעו את זה, זה לא יהיה פופולארי…

אמנם אני מתעסק בשיווק שותפים. שזה שם מטומטם לדעתי למה שאני עושה. מה שאני הולך להראות לכם בהמשך זה שיווק-שיווק-שיווק. שיווק נטו. זה בחיים לא יפסיק לעבוד. לא משנה כמה פייסבוקים יקומו ויפלו. זה תמיד יעבוד, זה שיווק.

לא משנה….

מה שבאתי להגיד הוא, שזה השלב בו כל אחד מכם צריך לבחור נישה לשווק בה… כמו שאמרתי, כל מה שאתם יודעים על שיווק שותפים/שיווק באינטרנט לא רלוונטי. הדבר היחיד שרלוונטי הוא באיזו נישה אתם רוצים לשנות את חוקי המשחק? באיזו נישה אתם רוצים לעזור? באיזו נישה אתם רוצים לתת ערך?

עכשיו זה הזמן לבחור. בחרו כמה נישות… נגיד 10. זו יכולה להיות נישה שאתם תותחים בה, זו יכולה להיות נישה שאתם לא יודעים כלום אבל רעבים ללמוד, זה יכול להיות כל נישה שבא לכם…

שליף: לכו לאמאזון ובחרו 10 ספרים בנישות שונות שאתם רוצים לקרוא. קל קטגוריה ותת קטגוריה באמאזון זו נישה. פשוט בחרו 10 ספרים ב-10 נושאים שונים שאתם אוהבים/מסקרנים אותכם. אתם לא הולכים למכור את הספר, זו פשוט הנישה שלכם… כל ספר יסמל נישה…

בחרו עכשיו!!!

זה הכל. אני ממשיך להזמין אתכם לעזור לי ול-"משה" לבחור נישה לעסק השקוף. עשו זאת כאן.

-סאלוט!

נ.ב. אני פשוט חולה נפש. בניתי על לכתוב 400 מילים בחצי שעה. בסוף הפוסט יצא 1252 מילים ושעה וחצי כתיבה.

75 תגובות... קרא אותן למטה או הוסף אחת

 1. רועי   15 בפברואר 2011 בשעה 20:20
  (#)

  פשש יתותחים אני בדיוק רוצה להרים כמה קמפיינים עזרת לי מאוד..!!!

 2. שירות קיצור כתובות   15 בפברואר 2011 בשעה 20:46
  (#)

  יגאל , אתה עושה עבודת קודש.
  בהצלחה.

 3. האח העשיר   15 בפברואר 2011 בשעה 20:55
  (#)

  כל הכבוד! יש לי הרגשה שהפרוייקט הזה יתנהל כמו סדרת מתח -אנחנו רק מחכים לחלק הבא!
  בהצלחה לכולנו!!
  לגבי הנישה והתחרותיות-נכון שתמיד מלמדים לא להכנס לשוק תחרותי מדי, אך אני לא דוגל בזה-להפך ,אני משתדל לעבוד תמיד רק בנישות תחרותיות מאוד. (את הצד השני שאתה מציג-נישה לא נמכרת בכלל, האמת שעדיין לא היה לי את האומץ לנסות..)
  מסכים איתך גם לגבי התנועה-אפשר בקלות להעביר לאאוטסורסינג . (גם כתבתי על זה פוסט לאחרונה)
  שוב תודה יגאל (ו"משה") מצפה להמשך..

 4. love ya   15 בפברואר 2011 בשעה 22:20
  (#)

  מלמדים אתכם לבחור הצעה שמוכרת… ובתנאי שהנישה לא תחרותית מידי…
  מלמדים אתכם לבנות אתר (וזה במקרה הטוב, לרוב זה סתם עמוד נחיתה) שימכור…
  מלמדים אתכם לשלוח טראפיק ממוקד… זה לא משנה אם זה SEO, PPC או לא יודע מה…

  מעניין איך שינית ככה את הגישה שלך עכשיו אני בספק אם שווה לעשות הרבה פוסטים פרקטיים שכתבת פה…

  אייפון חינם וכו'….איך אתה מציע להתנהג עכשיו אחרי שבירת המיתוס הנ"ל?
  ומתי נתחיל לראות פוסטים ממש ממש פרקטיים ?
  זה ייסחב למשך כל השנה העסק השקוף?

  תודה על העבודת קודש שאתה עושים

  • המיליונר בפיג'מה   21 בפברואר 2011 בשעה 21:29
   (#)

   תראה.

   הכל עניין של גישה. זה כמו לסחור בבורסה על בסיס יומי או לקנות עסקים בבורסה ולעשות רווח מהדיבידנדים שלהם.

   מה שלימדתי בעבר הוא עדיין נכון, העניין הוא שזה נכון אחר. הסיבה שאני שיניתי את האסטרטגיה היא בגלל שהסיכויי כישלון של האסטרטגיה החדשה נמוכים משמעותית. משמעותית מאוד מהאסטרטגיה הקודמת. עד כדי כך שאם עושים הכל נכון הם שואפים ל-0. בגלל זה אנחנו מתמקדים בנישה 1.

   אמנם היכולת לייצר הכנס מהירה יורדת בהתאם אבל לעתיד זה יותר טוב. בעוד 10 חודשים, יש לזה יותר סיכוי לשרוד. ובעוד כמה שנים, זה יהיה כבר מפלצתי.

   מקווה שהבנת את ההבדלים.

   • love ya   21 בפברואר 2011 בשעה 23:12
    (#)

    ווואלה אתה צודק וכן בטח שהבנתי…… ובמיוחד כשכתבת את חלק ב'

    אוקיי אז נכון אנחנו בונים עסק!!
    בשביל עסק צריך כסף ,אז לפי דעתי אפשר לעשות כסף התחלתי מהפוסטים הפרקטיים שכתבת בשנים קודמות (הכנסה פסיבית קטנה) ואז להתחיל את העסק הרציני עם הגישה הנ"ל

    תודה על הכל ! :)

 5. השפן במיאטה   16 בפברואר 2011 בשעה 1:03
  (#)

  ללכת נגד הזרם והcommon Knowledge זאת גישה בריאה בחלק מהמקרים, פה אין וויכוח.
  אבל אותו ה common Knowledge נבנה מסיבה כלשהי ולא סתם הומצא, רצוי להסתכל עליהם כקווים מנחים ולא על חוקי ברזל של בל יעבור.
  כמו בכל תחום/מקצוע בסופו של דבר מפתחים שיטות משלך או מאמצים את שיטות של אחרים,
  אבל פה זה כבר עניין של אישיות :)

  • המיליונר בפיג'מה   21 בפברואר 2011 בשעה 21:31
   (#)

   זה לא משנה מאיזה סיבה הוא נבנה…. סביר להניח שה-common knowledge הוא כזה כי הידע פעל והביא תוצאות. אבל ברגע שזה נהיה נחלת הכלל, האפקטיביות שלו ירדה.

   לכן אני תמיד טוען שאין שם הצלחה, באופן גורף. אם כולם עושים את זה, אז כולם יקבלו לרוב את אותם התוצאות.

 6. Yinon   16 בפברואר 2011 בשעה 1:09
  (#)

  "Good Artists Copy, Great Artists Steal", The Pijamist Quoting Steve Jobs Quoting Picasso :)

  Excellent post, mate!

 7. קרנף   16 בפברואר 2011 בשעה 1:41
  (#)

  הפוסט בא לי בתזמון מושלם.
  אני יעשה רטוויט על "אתה אכן עושה עבודת קודש"
  מקווה שכול החלקים לא ימשכו יותר מכמה חודשים
  :-)

 8. Idan   16 בפברואר 2011 בשעה 8:10
  (#)

  אחלה פוסט יגאל… גם התמונה :-)

 9. מנשה   16 בפברואר 2011 בשעה 10:00
  (#)

  אנשים איזה אתר ניתן בו להשכיר\לקנות חנות וירטואלית אתם ממליצים לי? עד עכשיו הייתי משתמש בYahoo אבל הם יקרים יותר ממה שאני מרוויח. איזה אתר\חברה טוב וזול להשכיר\לקנות חנות וירטואלית?

 10. שרון   16 בפברואר 2011 בשעה 12:17
  (#)

  אחד הפוסטים היותר מעוררי מחשבה שקראתי.
  זה נכון שכולם ממליצים על מיני נישות ואח"כ לך תחפש את הגולשים.
  מחכה לראות איך זה יעבוד בנישות גדולות ותחרותיות

  תודה על הכל
  שרון

 11. אמיל   16 בפברואר 2011 בשעה 15:05
  (#)

  כתבת פה המון שטויות וכמה דברים נכונים. העיקר שתשמור על האיזון!

  • דביר   16 בפברואר 2011 בשעה 20:52
   (#)

   אמיל מעניין איזה גאון אתה… אהה אפרופו איזון , פה רואים כמה אתה דביל , אז תחזור לאתר שממנו באת שם אתה חכם יותר

  • המיליונר בפיג'מה   21 בפברואר 2011 בשעה 21:37
   (#)

   רגע, נראה לי שלא הבנתי, אם יהיה פחות איזון ויותר שטויות זה יהיה טוב, כי נראה לי שצריך להיות מבין ממש גדול בשטויות בשביל להגיד דבר כזה.

   תודה על ההערה

 12. שביט ג   16 בפברואר 2011 בשעה 16:33
  (#)

  הפיג'מה הזה שטוטניק אמיתי,הפג'מה ילד בן 26,סתם פלרטטן טמבל,לא עוזר בכלל לא עונה לשאלות לא במיילים ולא כאן כמו שמנשה מעלנו שואל שאלה שבטוח הפג'מה קיד יודע את התשובה והוא לא יענה לא כמו שהוא לא ענה בפוסט הקודם שמישהו שאל שאלה על google checkout .

  • מיליונר בדישדשה   16 בפברואר 2011 בשעה 22:41
   (#)

   הודעה מאוד חשובה חבר'ה…
   אני יגאל פינס מודיע בזאת על פרישתי מעולם האינטרנט והשיווק,
   ההחלטה התקבלה כאשר קיבלתי מחברי הטוב ביותר לו אני חייב את כל חיי, שביט ג, הודעה בה הוא בז לי.
   שביט, כל חיי ניסיתי לעזור ולשמח אותך, אני חייב לך כל כך הרבה! מקווה שתסלח לי!

   המיליונר בפיג'מה.

  • פה ושם   16 בפברואר 2011 בשעה 23:51
   (#)

   בואנה אתה ילד…. הוא ממש לא חייב לך כלום ואם לא נאה לך אתה לא חייב לקרוא או להגיב (אני בטוח שלאף אחד אתה לא תהייה חסר)

   אבל לא נהייה רעים אז בכל זאת חמודי בהצלחה…

   יגאל שהמוטיבציה לא תרד עדיין הרוב המוחלט מעריכים אותך עד מאוד וכן שוב עבודת קודש!!..והתגובה פה היא רמז לפתוח פורום

 13. אמיר   16 בפברואר 2011 בשעה 16:41
  (#)

  זה לא חדש על יגאל כולם יגידו את זה שהוא ילד קטן מוגדל..
  הוא היה עוזר בהתחלה שהוא פתח את הבלוג ומשנת 2010 הוא יתחיל לעשות בעיות ולהתחכם כמו ילד קטן חוצפן. פשוט בשנת 2010 הוא השיג את מה שהוא רצה האינטרסנט המניאק הזה – פרסום לצורך שותפים במייזמים שונים.

  • דביר   16 בפברואר 2011 בשעה 20:54
   (#)

   איזה אידיוט … טוב הם רק מתחלפים כנראה
   יגאל תמשיך בעבודה הטובה :)

 14. לירן לביא   16 בפברואר 2011 בשעה 18:15
  (#)

  אמיר, אתה פשוט לא מכיר את יגאל ואין לך מושג מי זה הבן אדם הזה, אתה בא זורק ביקורת בלי הקשר לחיים כמו איזה בן אדם מסכן, יגאל בסך הכל מנסה לעזור לקהילת שיווק באינטרנט של ישראלים, אם לא טוב לך אז פשוט תעוף מהבלוג ואל תכנס לפה יותר, פשוט וקל.

 15. שניר   16 בפברואר 2011 בשעה 19:50
  (#)

  אני גם רוצה להגיד משהו.
  אני אחלק את זה למספרים, זה בא לי טוב.

  1.הוא לא חייב לעזור פה לאף אחד, מה שהוא מלמד פה זה מטוב ליבו.
  2.זה לא משנה אם הוא מרוויח מזה או לא, העיקר שהוא עוזר.(מצידי שיהיה ביל גייטס 2)
  3.אני חושב שיש לו עוד דברים לעשות (כמו למשל הפרויקט השקוף שאני חושב שזה העזרה הכי גדולה שאפשר לתת בנוגע לעסק הזה) שאתם בטוח תהנו ממנו (אלה אם כן יש לו בזה אינטרס ואז לא תבואו לפה כל יום כדי לראות מה חדש:))
  4.נראה לי שמי שבאמת רוצה ומשקיע הרבה זמן וכח וכבר הרגיש מה זה עבודה לא ראויה אז הוא יודע להעריך את מה שמביאים לו.
  ועכשיו במבטא עירקי"יאלה בוווייייי"

  • שניר   17 בפברואר 2011 בשעה 11:24
   (#)

   יש עוד שניר בעולם השיווק באינטרנט? חבוב – אתה ואני, אחד על אחד – תחרות קונברז'נים על מוצר שגוף ניטרלי יבחר מקליק בנק.

   אין מקום לשני שניר בעולם הזה.

   שניר ח. – סיי מדיה.

   • שניר   17 בפברואר 2011 בשעה 11:35
    (#)

    אני יודע שאני אפסיד כי אני רק מתחיל, אבל אני מזמין אותך לתחרות ברייקדאנס, קפוארה, קונג פו וציור.
    מה אתה אומר?
    כל שניר והכישרון שלו.
    ודרך אגב יש לי חבר שעוסק גם באיגרוף תאילנדי ותנחש איך קוראים לו…

    • שניר   17 בפברואר 2011 בשעה 11:40
     (#)

     בוא תצטרף לקבוצה הכי מגניבה בארץ אחינו –

     "גם לי קוראים שניר" שאני פתחתי.

     http://www.facebook.com/#!/home.php?sk=group_118143608249029

    • אריאל ס.   17 בפברואר 2011 בשעה 21:34
     (#)

     שניר,
     קדימה תחרות ברייקדנס אצלנו במשרדים. שניר נגד שניר.
     אולי בעצם קונג פו?

     המנצח נגד שניר השלישי באיגרוף תאילנדי

     ינון, יגאל ולירן מה אתם אומרים נשמע טוב?

     • שניר   18 בפברואר 2011 בשעה 7:40
      (#)

      ידעתי שמישהו יהיה חייב לרשום על זה משהו.

      • לירן לביא   20 בפברואר 2011 בשעה 13:01
       (#)

       מה הפרס? טיסה להודו?

      • המיליונר בפיג'מה   21 בפברואר 2011 בשעה 21:40
       (#)

       טיסה להודו זורם לי טוב :)

 16. דן פרידמן   16 בפברואר 2011 בשעה 20:08
  (#)

  לירן אתה בן אדם מסכן כי אתה סתם לקקן מפגר אידיוט אתה יודע את זה שיגאל לא עוזר כבר ועושה קונצים כאן שמישהו רוצה עזרה אתה פשוט יש לך אינטרס כי אתה עובד איתו! ואתה יודע שאם לא הייתה ברמה שלו הוא לא מסתכל לכיוון שלך ולא היה עוזר לך,הרי יגאל בעצמו אמר כאן בכל מיני פוסטים שהוא יעבוד רק עם כאלה שהוא יכול ללמוד מהם והם ברמה שלו. הרבה פעמים ששאלו כאן שאלות ויגאל אמר "מה זה השאלות האלה" "שיווק שותפים הוא לא בשבלך" "תחפש תשובה בגוגל" ואתה הייתה נוכח בהם באותו זמן אתה יודע על מה אני מדבר! ויגאל היה אומר את זה בשאלות של מישהו מתקדם ולא מתחיל.
  יגאל לא אנושי ומאז שהוא יתפרסם הוא לא עוזר,הוא הקים את הבלוג הזה כדי שיכרו אותו כדי שהוא יוכל לנצל את זה לעסק שלו ועד שהכירו אותו הוא עזור לאנשים ואחרי שהכירו אותו לא עזר.
  כל מי שמגן על יגאל הוא פשוט עובד עם יגאל והוא יודע שאני צודק,הוא לא יגיד את זה כי הוא צריך את יגאל ויגאל צריך אותו.

  • שניר   17 בפברואר 2011 בשעה 12:40
   (#)

   אני הגעתי לפה לא מזמן ובהחלט למדתי כמה דברים.
   כמובן שמצאתי עוד מקומות ללמוד מהם, אבל לא יודע למה תמיד נמשכתי לראות אם יצא פוסט חדש, אני מנסה להוציא את המיטב מכל דבר, ומפה שאבתי הרבה מוטיבציה אפילו מהסיפורים של כל הכנסים זה נתן לי עוד יותר רצונות להצליח בזה, ובכל זאת הוא אחד משלנו ואני תמיד שמח לראות ישראלים שמצליחים ועדיין נשארים ישראלים נאמנים (הרי בלי נאמנות אין אזרחות:))
   אני גם מצאתי הרבה דברים שאין פה, אני חושב שזה טוב שבן אדם ילמד למצוא דברים לבד ולא יהיה תלוי באנשים, וחוץ מזה אני חושב שהפרויקט שהוא רוצה לעשות זה רעיון קטלני שלא כל אחד היה מסכים לעשות, וזה גם אחרי שיש לו ניסיון, רוב האנשים היו מוכרים את זה.

   לא צריך לעבוד איתו כדי להגן עליו, זה פשוט מאוד הוא הקים את הבלוג הזה והוא יכול לעשות איתו מה שהוא רוצה, נראה לי שזה הרגל מגונה של תלות באנשים.

 17. אלון   16 בפברואר 2011 בשעה 20:45
  (#)

  יגאל שיחקת אותה.
  פוסט מעולה, מחכה כבר לפוסט הבא

 18. לירן לביא   16 בפברואר 2011 בשעה 20:59
  (#)

  דן פרידמן, תפסיק להגיב בשמות שונים, לפי הדיבור הקנאי שלך מזהים אותך בשניה,
  אני ממש לא לקקן, אני מכיר את יגאל ועובד איתו מזה 4 שנים, לפני שהוא פתח את הבלוג, אז בנוגע לזה עדיף שתסתום.

  לא מבין למה אתה רוצה שהוא יעבוד עם אנשים שלא בליגה שלו? מבחינה עסקית הגיוני מאוד שהוא יעבוד עם אנשים בעלי ידע מספק בשביל לתרום לעסק שלו, אנשים בעלי יכולת לתרום כלכלית לעסק שלו. מישהוא נראה לך נמצא בעולם העסקים בכדי לעשות טוב לעולם? 99% כאן בכדי לעשות כסף. מה אתה רוצה שהוא יעבוד עם אחד שלפני שבועים נחשף לעולם שיווק שותפים? מה הוא יעשה איתו?

  הוא הקים את הבלוג לפי דעתי, נטו בשביל לשתף את עולם השיווק באינטרנט שלו, ובית היתר, שזה הבונוס של הגולשים, לעזור. זה שאתה לקחת את זה כמובן מאליו שהוא פה לעזור לך ולעבוד בשבילך אז אתה חי בסרט.

  מסור דש…

 19. Naomi   17 בפברואר 2011 בשעה 0:21
  (#)

  I think this series of posts is very interesting and I don't understand why people are responding so rudely. If you don't like what Yigal has to say, start your own blog and spew your venom there!
  I already have my niches and I am extremely interested to hear what this acknowledged t "traffic artist" can teach me about driving more traffic
  Can't wait for the next installment!
  Thanks Yigal

 20. sean   17 בפברואר 2011 בשעה 12:31
  (#)

  חבל שהתגובות יורדות לרמה הזאת,
  תקחו מה שאתם רוצים (ויש מה לקחת) ותגידו תודה, מי שלא רוצה או יש לא בעייה שפשוט לא יכנס.
  הפוסט הזה ברמה גבוהה מאוד

  תמשיך ככה

 21. שי   17 בפברואר 2011 בשעה 15:02
  (#)

  הי יגאל,
  עוד פוסט מעורר השראה. תודה, למרות שקיוויתי שכבר תתחיל…
  לא קשור ישירות, אך במספר מקומות בבלוג דיברת על אאוטסורסינג, למשל על כך שהתכוונת לתוציא SEO להודים.
  האם אתה אכן משתמש בזה כיום? אם כן, האם אתה יכול בהזדמנות מתאימה לכתוב פוסט בנושא של אאוסורסינג, איך לבחור, איך לעבוד עם אנשים. זה נראה לי חלק מעניין של העסק..
  תודה
  שי

 22. Kennyz   17 בפברואר 2011 בשעה 15:05
  (#)

  אחלה פוסט :] יש לי שאלה שקשורה ל PPC דרך גוגל, אני יודע שיש לך ידע רחב בנושא ואני אשמח לתשובה קצרה ממך.

  Max Bid : 4$| Quality Score : 1 | Ad score: 1 | Position : 4
  Max Bid : 3$| Quality Score : 3 | Ad score: 9 | Position : 2
  Max Bid : 2$| Quality Score : 6 | Ad score: 12 | Position : 1
  Max Bid : 1$| Quality Score : 8 | Ad score: 8 | Position : 3

  כמו שהבנתי, המשוואה פשוטה
  (Max bid x Qs) = Ad score

  ולפי Ad Score
  נקבע המיקום של המודעה , כמו שאתה יכול לראות בטבלה למעלה, כמה שהציון יותר גבוה, המיקום של המודעה יותר גבוה.

  עכשיו השאלה הכי חשוב, כמה אני ישלם על קליק? נצמד לטבלה בדגומא הזאת
  אם המודעה שלי במקום הראשון ואני משלם עליה 2$, גוגל אומר שאני ישלם את מה שמקום אחד מתחתי משלם זאת אומרת המקום השני משלם 3$
  אז פה כבר הלכתי לאיבוד, מה קורה במצב כזה? כי זה לא הגיוני שאני מופיע במקום 1 ונותן ביד של 2$ אבל מקום שני מתחתי משלם 3$ ואני ישלם את הסכום של 3$ בגלל שככה גוגל מסבירים שזה עובד, אשמח לעזרה

  • המיליונר בפיג'מה   17 בפברואר 2011 בשעה 17:05
   (#)

   תודה Kennyz,

   אני אודה לך אם תפרסם את השאלה באיזור השאלות/תשובות. תודה :) פשוט תעשה קופי-פייסט, תן כותרת מתאימה, וכמה תגיות מתאימות ואתה יכול לרוץ :)

 23. אסף   17 בפברואר 2011 בשעה 16:41
  (#)

  פוסט נחמד בכל מקרה לכל אלה שרוצים ספרים ולא בא להם לשלם עליהם פשוט תלחצו על השם שלי יש שם פינת בבקשות ותבקשו את הספרים תקבלו אותם חינם באותו יום.

 24. ליאור ברקן   18 בפברואר 2011 בשעה 10:32
  (#)

  פוסט מעולה ומסקרן יהיה לקרוא את ההמשך. הפרויקט השקוף נשמע כמו משהו שילמד את כולנו דבר או שניים על הרמת פרוייקט שיווק באינטרנט.

  ובקשר לכל הספאמרים הקטנים פה… ככל שאתה נהיה יותר טוב ואנשים מכירים אותך יותר, תמיד יהיה מישהו שיציק לו שאתה לא נותן את הידע שלך כולו בחינם, עכשיו ופה בצורה שהכי נוח לו לקבל אותו. חכה שחוק הטוקבקים יעבור, יהיה מצחיק.

 25. עליבבה   18 בפברואר 2011 בשעה 21:46
  (#)

  שלום,
  אני בן 13 ואני מאוד אוהב את תחום היזמות , וגם את תחום השיווק.
  התחלתי להתעסק עם תוכניות שותפים לפני כשנה, אבל הפסקתי בגלל שלא ראיתי רווחים ופשוט וויתרתי.
  עכשיו, אני מוכן להשקיע זמן ללמוד וביום מן הימים , להתחיל ליישם.
  אשמח מאוד אם תוכל לענות על כמה שאלות שיש לי.
  אז אם תוכל להקדיש מעט זמן ולעזור לי, בבקשה שלח לי את האיימל שלך.

  תודה מראש

 26. meni   20 בפברואר 2011 בשעה 21:03
  (#)

  כשאתם מזמינים מאמרים מפרילנסרים איך אתם יכולים לדעת שהם לא עושים ספינים למאמרים שכבר כתבו לאיזה 100 איש קודם לכן? והאם זה באמת משנה מבחינת הSEO אם נעשו ספינים במאמר?

 27. אריק וויטמור   21 בפברואר 2011 בשעה 15:29
  (#)

  אהלן יגאל,

  אחרי תקופה ארוכה שאני מבצע מבחני A/B ומולטי וריאט, גיליתי פלפורמה חדשה ומה שנראית כמו מוצלחת, והייתי שמח אם תוכל לבצע עליה סיקור קצר שכולנו נראה מה היכולות שלה. בכל אופן, אני נרשמתי לוובינר שמסביר עליה.

  הנה קישור לדף הנחיתה שלהם, תבדוק את זה

  • אריק וויטמור   21 בפברואר 2011 בשעה 15:30
   • המיליונר בפיג'מה   21 בפברואר 2011 בשעה 22:17
    (#)

    לינק אפיליאייט?

    • אריק וויטמור   22 בפברואר 2011 בשעה 10:46
     (#)

     ממש לא! קופי/פייסט מהדומיין עצמו…אני לא משתין לבאר ממנה אני שותה.

     עד היום לא הגבתי משום שלא היה לי דבר חכם לומר, אבל היום אני מבקש את עזרתך בסיקור המוצר הזה שחבר מאוד טוב שלי המליץ לי עליה. משום שאני לא סומך על יכולות האופטימיזציה שלי באופן מלא, חיפשתי אדם מקצועי שיוכל לזרוק לי כמה מילים עליה.

     אתה אובייקטיבי, לכן ביקשתי ממך.

     • אריק וויטמור   22 בפברואר 2011 בשעה 10:47
      (#)

      אם תרצה, תיכנס דרך הדומיין הראשי, בלי הPATH

      • המיליונר בפיג'מה   22 בפברואר 2011 בשעה 10:55
       (#)

       סבבה סבבה,
       מאמין. בגלל זה רציתי לוודא :) אם הייתי יודע ב-10% שזה אפיליאייט לינק הייתי מוחק.

       אני אנסה לבדוק את התכנה :)

 28. בניית אתרים באינטרנט   5 ביוני 2012 בשעה 23:23
  (#)

  יגאל היי
  זה פוסט מעולה עזרת לי למצוא נישה טובה

התגובה שלך

 • XHTML: אפשר להשתמש בתגים הללו: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>
 • חברים יקרים, אין צורך להגיב בכמה פוסטים את אותה התגובה רק על מנת שאני אראה אותה, אני קורא ועונה לכל התגובות ללא שום קשר לותק הפוסט אליו הן נכתבו. לצערי הרב זמני מוגבל, ולכן אני עונה על תגובות אחת לשבוע. יחד עם זאת, חשוב לי לציין - אני עונה על כולן!