בזמן כתיבת שורות אלה

עברו כבר ארבעה ימים מאז תחילת המסע וכל מה שאתם רואים שאני עושה זה לכתוב הגדרות ל-"שיווק באינטרנט" ו-"שיווק תכניות שותפים". בטח נשאלת השאלה "אז מה הבלוג הזה מחדש?", "הוא הבטיח לתעד כל מה שהוא עושה, איפה זה?" ועוד שאלות קיומיות עם ספקות בנוסח הנ"ל.

היום אני לא אכתוב הגדרה או משהו בסגנון, אני פשוט אפרט את מה שאני עושה כרגע מאחורי הקלעים. אני מקווה שפוסט זה יתן קצת יותר מבט רוחבי על מה יהיה בבלוג בהמשך.

אז מאחורי הקלעים אני מתעסק במספר דברים, ראשית אני כותב תכנית עסקית עבור כל המסע ומנסה לחזות או יותר נכון להציב יעד של הכנסה עבור כל שלב במסע. אני חושב שתכנון המסע הינו גורם מכריע בהצלחתו. מחר אני אפרט את הסיבות לכתיבת תכנית עסקית אותה אני כרגע.

מעבר לכתיבת תוכנית עסקית אני עושה קצת שיעורי בית על שיווק שותפים שתהווה נקודת כניסה שלי במסע לעבר המטמון. בעצם מה שאני עושה זה מנתח את הקמפיינים אותם ניהלתי לפני כשנתיים ומנסה להבין מה השתבש בהם או למה ההרפתקאה הקודמת שלי עם שיווק שותפים הסתיימה בכישלון צורם?! אני חושב שביקורת עצמית הינה כלי חשוב ביותר להצלחה ולכן אני מרכז הרבה מאמצים בניתוח הכשלונות.

דבר נוסף בו אני עוסק בימים הללו זה תחזוק הבלוג. מז"א? אני התחייבתי לעדכן את הבלוג מידי יום. התחייבות שנושאת עמה אחריות כבדה. בלוגרים למיניהם יבינו כי התחייבות מסוג זה היא כמעט ובלתי אפשרית. לכך יכולות להיות מספר סיבות: מצב בריאותי, חגים ואירועים, חופש (מגיע לכולם). מה שאני עושה כרגע זה כותב מחסן מאמרים/פוסטים שבו אוכל להשתמש תמיד בעת הצורך. הצבתי לעצמי מטרה שהפוסטים אותם אני כותב למחסנית, יהיו רלוונטיים בכל זמן נתון, ולכן זו עבודה די קשה.

זה היה הפוסט להיום, אני מקווה מאוד שהשכלתם ונהנתם, ואם לא? אני מבטיח שתהנו בהמשך. אני מקווה מאוד לסיים מחר את התכנית העסקית שלי ולפרסם אותה בבלוג, גם על מנת שתראו איך זה נראה ועל מנת שאני אכריז על היעדים שלי בקול רם ובפומבי.

שבוע טוב לכולם,
מקווה שיהיה לכם שבוע פורה ומהנה, לפחות כמו שאני יודע שלי יהי.
ביי.

8 תגובות... קרא אותן למטה או הוסף אחת

 1. הנהלת חשבונות   21 במאי 2008 בשעה 13:58
  (#)

  סתם תהיה:

   

  האם יש צורך בתוכנית עסקית אם אתה אדם מפוקס ולא חושב לצאת ולגייס כסף (ז.א שלא תצטרך להסביר לאף אחד איך אתה הולך לעשות כסף….)

 2. המיליונר בכפכפים   20 בנובמבר 2008 בשעה 0:25
  (#)

  "ביקורת עצמית הינה כלי חשוב ביותר להצלחה", הצבת יעדים ולא נסיון לחזות אותם- אהבתי את החידוד הזה- פוסט טוב

 3. Israel   14 ביולי 2009 בשעה 8:41
  (#)

  אהלן,
  אני החלטתי לקרוא את כללל הבלוג שלך מהתחלה עד סופו ולהתחיל להיכנס גם לתחום תוכניות השותפים.
  לגבי מה שכתבת פה שכדאי לייצור תוכנית עסקית אני לגמרי מסכים עם זה , אך אני לא יודע איך אני אמור לבנות אותה לעצמי משום שלי קשה לחזות הכנסות וזמנים כי אני לגמרי לא מנוסה בתחום.
  איך לדעתך אני יכול לבנות יעדים ותוכנית עסקית?..

  • המיליונר בפיג'מה   14 ביולי 2009 בשעה 10:57
   (#)

   אהלן ישראל,

   קודם כל תמשיך לקרוא את הבלוג, ולאט-לאט אתה תראה שגם לי לא היה מושג. כל המטרות שהצבתי לעצמי היו על סמך כמה נראה לי/כמה אני רוצה להרוויח. זה לא חייב להיות מחובר למציאות אבל זה ייתן לך את הכיוון.

   שיהיה בהצלחה.

 4. סיימון   27 ביולי 2009 בשעה 11:35
  (#)

  זו אכן הדרך לכתוב תכנית עסקית. עליך להגדיר מהם המטרות רצויות לך ולאו דווקא מהם המטרות שנראות לך כרגע כמעשיות…

  בהצלחה לכולנו!

 5. מתן   23 באוקטובר 2009 בשעה 14:12
  (#)

  שלום יגאל,

  אני חדש בתחום בערך שבועיים אני מתעסק עם תוכניות שותפים… הגעתי לאתר שלך במקרה והתחלתי לקרוא ואני פשוט ממשיך לקרוא..
  אני באתי לכן בלי יותר מידי ידע קודם או ניסיון עסקי… עד עכשיו מהקמפיינים שהרצתי במהלך השבועיים האחרונים יש לי 2 מכירות והפסד של כ30 דולר.
  רציתי לדעת מה הכוונה בדיוק בתוכנית עסקית? איך מבצעים את זה ומה אמור להיות? אם אתה יכול מאוד יעזור לי אם תפרט לי יותר לעומק את השלבים או הדרך

  תודה רבה
  מתן

התגובה שלך

 • XHTML: אפשר להשתמש בתגים הללו: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>
 • חברים יקרים, אין צורך להגיב בכמה פוסטים את אותה התגובה רק על מנת שאני אראה אותה, אני קורא ועונה לכל התגובות ללא שום קשר לותק הפוסט אליו הן נכתבו. לצערי הרב זמני מוגבל, ולכן אני עונה על תגובות אחת לשבוע. יחד עם זאת, חשוב לי לציין - אני עונה על כולן!