הקנאה – האוייב של האנושות!

אני זוכר שרק לפני 3 שנים, כשרק גיליתי לראשונה על תחום השיווק שותפים, הייתי גולש בהרבה בלוגים וקורא שם. חלק מהבלוגים, בדומה לבלוג המיליונר בפיג'מה (או שיותר נכון אני בדומה אליהם) היו מציגים נתוני הכנסות. לדוגמא, אני זוכר שכשהייתי מסתכל על תצלומים של צ'קים של פליקס לשנו, הייתי נכנס למתקפת קנאה.

לא שפליקס היה לידי, או שהכרתי אותו, אבל כשראיתי את ההכנסות שלו (או של משווקי שותפים אחרים), פשוט קיללתי אותם. קללות לא יפות, קללות שנבעו מתוך קנאה (אני ממש מצטער!). קינאתי בהם נורא, כי השוותי את ההכנסות שלי להכנסות שלהם ורציתי גם. בכל מקרה, הקנאה הנוראית הזו לא עזרה לי אף פעם ולא הביאה אותי לשום מקום!

אחד השינויים הכי גדולים בחיים שלי קרו, כאשר הפסקתי לקנא! פשוט לא עניין אותי שלמישהו יש יותר כסף ממני, שמישהו מרוויח יותר ממני, או שלמישהו יש חברה יותר יפה משלי! הרי, אני לא מכיר את הבנאדם הזה, לא יודע מה הוא עבר בשביל להשיג את מה שהוא השיג, ואם הוא השיג את מה שהוא השיג כנראה שמגיע לו. אני הפסקתי להשוות בין עצמי לאחרים, פשוט הפסקתי. אני ממליץ לכם גם להפסיק, כולנו בני אדם שונים, וכולנו עברנו חוויות שונות בחיים, לכן אין סיבה שיהיו לנו הישיגים דומים.

ובמקום זאת, במקום להשוות ביני לבין אנשים אחרים, התחלתי להשוות בין משהו אחר. משהו שכן ניתן להשוואה. התחלתי להשוות בין המיליונר בפיג'מה של היום, למיליונר בפיג'מה של אתמול. איך השתפרתי ביחס לאתמול? מה עשיתי יותר טוב היום מאשר היום לפני חודש? בדרך זו, כן ניתן לשאוף למעלה ולהשתפר, כי המיליונר בפיג'מה של היום עבר בדיוק את אותם החוויות של המיליונר בפיג'מה של אתמול, בתוספת 24 שעות. בקיצור, תשוו בינכם לבין עצמכם!

וברגע שאתם תרגישו, שאתם מתחילים לקנא במישהו, פשוט תפסיקו. תגידו לעצמכם, וואוו כל הכבוד! אני שמח בשבילו ומגיע לו, כי אם הוא הגיע להישג כל כך גבוהה אז מגיע לו.

וכך, מהיום שבו הפסקתי לקנא, והתחלתי לפרגן, התוצאות החלו לבוא. והצ'קים של פליקס כבר לא מהווים לי מקור לקנאה, אלא נקודת השראה ומקום לשאיפה. כך, בכל פעם שאני רואה משהו שמוצא כן בעיני, אני לא מנסה לחמוד אותו אלא להגיע אליו.

ולמה אני בכלל מספר לכם את זה?! בטח שמתם לב שבעוד מספר דקות יתחלפו המחוגים, ויתחלף היום. לא רק שיתחלף היום, אלא גם יתחלף החודש. וכמו בתחילת כל חודש חדש, אני מציג לכם את ההכנסות שלי לחודש הקודם. אני כותב לכם את זה, כי ההכנסות שלי הם הרבה מעל למצופה, והגעתי לסכום מדהים. פשוט מדהים. נכון שהצבתי לעצמי מטרה להגיע למיליון ש"ח, ואני אגיע, אבל הסכום אליו הגעתי בחודש מרץ, בחיים לא היה לי כזה.

אני בעצמי עדיין בשוק ממנו, והבקשה שלי מכם היא כזו. זה לא שיש לי בעיה שתקנו בי, לי שאופן אישי זה לא מזיז. אבל אני אשמח מאוד אם אני אדע שיש אנשים שבמקום לקנא מקבלים בזכותי השראה. תחשבו על זה כך, הקנאה הזו לא תתן לכם כלום, לעומת זאת ההשראה יכולה להזניק אתכם למעלה.

אני מאוד מקווה שאני אצליח לדווח מחר את ההוצאות, הכל כמובן תלוי בגוגל, כי מחר יכול להיות שאני אקבל מהם כאפה, ואאלץ לעבוד על הקמפיין במקום לדווח הכנסות. מקסימום עם לא מחר אז עוד שבוע!

7 תגובות... קרא אותן למטה או הוסף אחת

 1. בן   1 באפריל 2008 בשעה 15:42
  (#)

  מעניין כמה,לפי דעתי 50 אלף

  אי אפשר להדחיק תמיד יהיה קצת קנאה,אבל אני ייקח מזה השראה..

  • המיליונר בפיגמה   1 באפריל 2008 בשעה 18:02
   (#)

   אהלן בן,

   תתפלא כמה שאתה בכלל לא צריך להדחיק. אתה צריך לחשוב רק על עצמך ועל ההתקדמות של עצמך. כל מה שאחרים עושים, לא אמור לעניין אותך. כמובן שאתה יכול לשאוף להגיע לסכומים זהים, אבל כמו שכתבתי, כולנו אנשים שונים, עברנו חוויות שונות, והתנסויות שונות, לכן ההישגים של כולנו יהיו שונים.

   בהתחלה יהיה אולי קשה לא לקנא, אבל הכי חשוב זה לשים לב מתי אתה מקנה, וברגע שאתה מתחיל, פשוט להוציא את זה מהראש ולשמוח בשביל הבנאדם. ככל שתבצע את התרגיל הזה יותר, כך תקנא פחות, ותהיה פחות מדוכא. קנאה היא אחת הסיבות לדיכאון!!!

   בהצלחה.

 2. אליעזר   2 באפריל 2008 בשעה 15:20
  (#)

  שלום למיליונר בפיג'מה

  מזה כשנה אני מתלבט האם להיכנס לתחום של תוכניות שותפים ולא עשיתי זאת מכל הסיבות שאתה כבר העלית למרות גילך הצעיר אני רואה בך מודל לחיקוי והבלוג שלך הוא שדחף אותי להחלטה להתחיל לפעול

  אני מודה לך וממשיך לעקוב אחרי הבלוג כל יום

   

  • המיליונר בפיגמה   2 באפריל 2008 בשעה 22:43
   (#)

   שלום אליעזר,

   אני שמח שהבלוג מגשים את המטרה שלו ומביא לך השראה ומוטיבציה להתחיל לפעול.

   מכל הניסיון שלי בעסקים/יוזמות (ולמרות גילי הצעיר יש לי לא מעט), השלב הכי קשה בעסק זה להתחיל. באמת שקשה להתחיל. ממש קשה להתחיל. אבל ברגע שאתה מתחיל, אתה עשית 50% מכל העסק, כך שכך את זה לתשומת ליבך.

   ושיהיה בהצלחה.

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)   19 ביולי 2008 בשעה 19:00
   (#)

   best of the best it is,

 3. שי   30 בדצמבר 2009 בשעה 16:20
  (#)

  אהלן יגאל הרבה זמן שאני קורא את הבלוג שלך , קראתי בעבר והייתה לי הפסקה
  אני חוזר עכשיו על הבלוג בצורה מסודרת מההתחלה לסוף ואני מקווה ללמוד
  ממנו את המירב , תאמת אף פעם לא הגבתי לא יודע למה אולי התעצלתי אני יודע
  למרות שפעם אחת כן הגבתי ביום שחיפה עלתה לליגת האלופות חשבתי שזה זמן
  מתאים כתבתי תגובה ארוכה אחושלינג תודה רבה וכמה שהבלוג גמועיל ועוד כהנה
  וכהנה אבל כשכתבתי תמייל התבלבלתי והתגובה נמחקה ולא היה לי כח לכתוב שוב
  אז הנ האני כותב עכשיו אתה אחלה גבר וכתיבת הבלוג זה מעשה ראוי בהחלט
  לא משנה אם אפשר או אי"א ע"י קריאת הבלוג לעסוק בזה ולהתעשר אבל אתה בהחלט פותח דרך וכיוון למחשבה שיכולים לעזור לאנשים להגשים תחלום
  קח אותי למשל אין לי מושג
  בתכנות זה כמו לדבר יפנית בשבילי איך אני יבנה עמודי נחיתה לא יודע אבל אני כבר ימצא דרך
  אנגלית אני גם לא יודע ברמה של לכתוב וכאלה אבל יהיה בסדר המוטו שלי בחיים זה אין דבר בלתי אפשרי ויהיה בסדר אשמח לעדכן את התקדמותי ושאפו על הבלוג אחלה אתר והעיצוב החדש הוסיף בהחלט אני לא ממש זוכר איך הקודם נראה אבל אני זוכר שהרגשתי שיפור ושוב תודה רבה ובהצלחה!!

התגובה שלך

 • XHTML: אפשר להשתמש בתגים הללו: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>
 • חברים יקרים, אין צורך להגיב בכמה פוסטים את אותה התגובה רק על מנת שאני אראה אותה, אני קורא ועונה לכל התגובות ללא שום קשר לותק הפוסט אליו הן נכתבו. לצערי הרב זמני מוגבל, ולכן אני עונה על תגובות אחת לשבוע. יחד עם זאת, חשוב לי לציין - אני עונה על כולן!