באיזה בנק הכי משתלם להיות משווק שותפים?

כפי שאתם יודעים, לאחרונה פתחתי חברה בע"מ. לפי חוקי החברות, לכל חברה צריך להיות חשבון בנק משלה. חשבון הבנק האישי שלי נמצא בבנק המזרחי, אבל חשבתי שזו הזדמנות טובה לבדוק את שוק הבנקים בישראל ולראות איזה בנק הכי מתאים למי שעוסק בשיווק תוכניות שותפים.

אז את בנק המזרחי אני כבר די מכיר, ואני יודע בדיוק מה החוקים, ומה הולך שם. אני באופן אישי, רציתי להתקדם לבנק גדול יותר, עם יותר סניפים, וסתם אולי בשביל הכבוד העצמי והאגו. שמעתי שלבנק לאומי יש סניף סודי כלשהו בחיפה, והתנאים שם פשוט חלומיים. אמנם הדרישה המינימאלית לסניף הזה זה $1M, אבל צריך להתחיל מאיפשהו.

אז לפני שבוע-שבועיים, נכנסתי לסניף העירוני של בנק לאומי, ועל פי מה שהונחיתי, פניתי למנהלת הלקוחות העיסקיים. לא התכוננתי לפגישה, פשוט נכנסתי כי עברתי ליד. אז היא שאלה אותי מה התנאים שאני צריך. אז הסברתי לה, שאני צריך מסגרת אשראי של לפחות $30,000 בחודש, ושזה בטח יגדל. היא שאלה אותי מה הבטחונות שלי, אז אמרתי לה שאני לא רוצה לגנוב את הכסף הזה, שיהיה לי את הכסף הזה בחשבון, ואני אשעבד כמה שצריך. השאלה הבאה הייתה בן כמה אתה? כשאמרתי לה בן כמה אני, היא אמרה משהו, שאני לא זוכר אותו במדויק, אבל בין השורות השתמע "שקרן", ולגלוג רב. אז עזבתי בבושת פנים.

עכשיו, שבוע שעבר, יצא לי לדבר עם איזה מכר, ואמרתי לו "תקשיב, אמנם אתה לא נציב קבילות, אבל אני כועס על הבנק שלך…", וסיפרתי לו את הסיפור. לאחר 10 דקות, המכר אמר לי לגשת למנהל הסניף… למנהל הסניף באתי מוכן, עם הסטאטוס חשבון והתנועות שלי מבנק המזרחי. כמובן שהוא התלהב!!! מי שפחות התלהבה הייתה המנהלת לקוחות עסקיים, שהתחילה לצעוק עליי שאני עוקף סמכות. כאילו שאני עדיין בצבא…

בכל מקרה, היום בבוקר, הלכתי עם פתיחת הסניף של בנק לאומי, לסניף במטרה אחת, לפתוח חשבון בנק! היה לי את כל המסמכים הדרושים לכך… אבל ברוב טיפשותי, כששאלתי על התנאים, לא שאלתי על התנאים החשובים באמת למשווק שותפים! שזה מסגרת האשראי!

אז היום בבוקר כשהגעתי, המנהלת לקוחות עסקיים, התייחסה אליי כבר הרבה יותר יפה, ושאלתי אותה את הדבר החושב באמת. כמה מסגרת אשראי אני מקבל? התשובה הייתה, אתה מחליט, כל עוד אתה מציג בטחונות. עכשיו, בטחונות אומר לשעבד כסף, וזה אומר שאם אני רוצה מסגרת אשראי של $30,000, אני צריך לשעבד $30,000, וכסף משועבד זה אומר כסף שאני לא יכול להשתמש בו!

יתרה מכך, הייתי בשוק כששמעתי את הדבר המטומטם הבא!!! אני לא יודע איך בנק כל כך גדול, מרשה לעצמו לעבוד בשיטה כל כך מיושנת! והשוק היה, כשנאמר לי שהמסגרות אשראי הם בשקלים, ולא משנה אם זה מט"ח או לא… שזה אומר נניח, שאם אני רוצה מסגרת אשראי אשר תאפשר לי לבזבז $30K, המסגרת אשראי שלי תהיה 100K ש"ח. מה כל כך מטומטם בזה? בינתיים הדולר נופל, אבל תארו לעצמכם מצב, שיום אחד הדולר יחליט להשתגע ויעלה ביום אחד בחזרת ל-4 ש"ח. במצב הזה כל העסק שלי יקרוס, מאחר ובמצב הזה, אני אוכל לבזבז רק $25K. בייתי כל כך בשוק, שוידאתי את זה שם עם 4 אנשים שונים!

בסופו של דבר אמרתי להם תודה רבה, וחשבתי לעצמי כוסאומו הסניף בחיפה!!! התנאים בבנק מזרחי הרבה יותר טובים! בבנק מזרחי, המסגרת אשראי היא לא לפי חודש, אלא לפי בלוקים של שבועיים מה שאומר שיש לי שם נכון לעכשיו $15K בשבועיים. מה שמצויין בזה, זה שאני צריך להציב בטחונות רק ל-$15K, ולא ל$30K. יותר נכון, בנק מזרחי מבקש ממני להביא בטחונות לכל מה שמעבר ל-$7K!!! שזה אומר, שכרגע אני משעבד רק $8K! ובניגוד לבנק לאומי, בבנק מזרחי המסגרת היא בדולרים, ולא בשקלים!

מה שעוד אהבתי בבנק מזרחי יותר מאשר בבנק לאומי, זה שיש שם פחות בירוקרטיה. בבנק לאומי יש אין סוף היררכיה, ולעומת זאת בבנק מזרחי יש רק איש צוות, ראש צוות, ומעליו הסגן מנהל והמנהל. זה הכל! בבנק המזרחי, אני מטופל אצל מנהלת הלקוחות העסקיים, ואצל הסגן מנהל במקביל, ובבנק לאומי היו שמים אותי אצל "סתם" איש צוות לקוחות עסקיים.

טוב דיברתי כל כך הרבה על מסגרות אשראי, ששכחתי לדבר על העמלות. חברות צריכות לשלם עמלות, וכו… האמת, שלא דיברתי על זה בצדק, כי הכל אותו החרא בשני הבנקים. בסופו של דבר זה יוצא אותו הדבר, אפילו בבנק המזרחי יוצא יותר זול ב-10 ש"ח (וואוו…).

אז לסיכום, לא היה לי כבר כח לבדוק את בנק הפועלים, דיסקונט, וחבריהם. פשוט כי הגעתי למסקנה שיש לי תנאים מצויינים בבנק המזרחי, במיוחד לאור העובדה שאני יכול לגשת בחופשיות לסגן מנהל הסניף. ואם אתם שואלים, אז אין לי קומבינות איתו, פשוט הגעתי למסגרות אשראי שרק הוא יכול לאשר, והוא באמת בחור טוב. הקטע עם המסגרת אשראי בדולרים ממש טוב שם, ובנוסף לכך גם העובדה שהמסגרת היא לשבועיים ולא לחודש!
אז זהו חברים, ההמלצה שלי אליכם זה לכו לבנק המזרחי, אני ממש מבסוט, הם היו טובים אלי, ואני מתכוון להישאר.

נ.ב. הסיבה היחידה שחשבתי בכלל לעבור מבנק המזרחי, זה בגלל שאמא של חבר טוב שלי היא מנהלת הלקוחות העסקיים שם, ואני לא רוצה שהיא תדע כמה כסף יש לי… כנראה אני אעבור לסניף בת"א או משהו כזה.

20 תגובות... קרא אותן למטה או הוסף אחת

 1. גאולה   8 ביוני 2008 בשעה 9:17
  (#)

  אחרי כל האריכות הגדולה על התנאים וכו' וכו', אהבתי את ה"נ.ב." חיוך

 2. אנונימי לבינתיים   8 ביוני 2008 בשעה 9:34
  (#)

  ממש עשית דף נחיתה לבנק מזרחיצוחק

   

  בכל מקרה עד כמה שידוע לי אפשר ממש להתמכח איתם על האשראי, עמלות וכו'

  בטח כבר שמת לב לזה…

   

  שיהיה בצלחה

   

  • המיליונר בפיגמה   11 ביוני 2008 בשעה 23:55
   (#)

   כן, כמובן…

   אבל נראה לי שכבר הגעתי איתם לגבול ההתמכחות. בכל מקרה, ביום ראשון, אני הולך שוב להתמכח איתם. בסוף אני אנצח, כי ההתעקשות שלהם זה סתם ילדותיות.

   זה לא שאני מבקש לגנוב מהם כסף, אני פשוט רוצה שיאפשרו לי להשתמש בכסף שלי…

 3. אנונימי   8 ביוני 2008 בשעה 13:02
  (#)

  מה קרה ניגמרו הבנקים בחדרה?

 4. אנונימי   8 ביוני 2008 בשעה 14:19
  (#)

  אני לא בטוח שאני מבין את הקטע הזה של הבנקים שעבוד המסגרת… אם אני משעבד $30K אז למה לעזעזל צריך מסגרת מהבנק…מה אני מפספס…

  • המיליונר בפיגמה   11 ביוני 2008 בשעה 23:59
   (#)

   בנקאות זה תחום מסובך שיש לי הרבה כאב ראש ממנו, עם הרבה מושגים.
   בעיקרון, יש לך הרבה סוגי מסגרות. במקרה שלי, כשאני אומר מסגרת, אני מתכוון למסגרת כרטיס אשראי (זה לא מסגרת אשראי, אלא כרטיס אשראי), שבגדול זה אומר כמה כסף אני יכול לבזבז עם הכרטיס אשראי שלי.

   חברות כרטיסי אשראי בדרך כלל לא קשורות לבנקים, ומהסיבה הזו, על מנת שהבנק יאפר לי להשתמש בהרבה כסף בכרטיס אשראי, הוא צריך בטחונות. שלא יווצר מצב שאני מבזבז יותר ממה שאני יכול. בשביל זה אני משעבד כסף, שאם לא יהיה לי כסף בחשבון לכסות את כרטיס האשראי, אז הכסף המשועבד יכסה אותו.

   הבנת?

 5. אחד שמתחיל   8 ביוני 2008 בשעה 14:45
  (#)

  אני בשלב של לחפש 10 מוצרים

   

  אני מברר לפני את הפוטנציאל של כמה אנשים מחפשים ביטויים מסוימים, ואני לא יודע כמה נחשב תנועה "טובה"

   

  אם אני מחבר את התנועה של כל הביטויים הפוטנציאליים שלי, מתחת לאיזה מספר "לא שווה לטרוח"?

   

  כמה מאות?

   

  כמה עשרות?

   

   

  • המיליונר בפיגמה   12 ביוני 2008 בשעה 0:01
   (#)

   אתה עוד לא במצב של להגיד לא שווה לטרוח,
   אני אגיד לך גם למה… כי בדרך כלל הנישות שכן שווה לטרוח בשבילם, מפוצצות רצח! וללא ניסיון אפשר להפסיד בהם הרבה כסף.

   בוא נגיד שהמינימום תנוןעה שעליו הייתי ממליץ למתחיל זה 400 איש בשבוע…

   בהצלחה.

 6. אנונימי   10 ביוני 2008 בשעה 0:08
  (#)

  תפתח ב-ETRADE, בנק אמריקאי,ואחרי הזאפטה שהם חטפו מבטחונות מגובי משכנתא, הם גם יצחצחו לך את הנעליים אם תפתח אצליהם חשבון.

  אני קיבלתי כרטיס פלטינה עם מעט מאוד כסף בחשבון (אמנם היה חשבון ותיק שעבר בו לא מעט כסף אבל בשורה התחתונה כבר הרבה זמן שהחשבון יושב על יתרה נמוכה)

  בהצלחה..

  • המיליונר בפיגמה   12 ביוני 2008 בשעה 0:02
   (#)

   תודה רבה על הטיפ,

   איך אני פותח שם חשבון?

   • בזיל   19 ביוני 2008 בשעה 23:44
    (#)

    באתר שלהם רק אזרחי ארה"ב יכולים לפתוח חשבון.

    אתה תתצטרך להתקשר כדי להתחיל את התהליך.

    כניראה שיבקשו ממך סכום התחלתי כל שהוא, תראה רצינות, תגיד שאתה בעל חברה וכמה כסף יעבור שם ולא צריכה להיות בעיה.

    אם אתה צריך רפרנס, דבר איתי ואני אעזור.

     

    1-888-639-4353

    (אגב, אם אתה שובר שיניים באנגלית עדיף שתעזר בקרוב המשפחה ההוא שלך).

    • המיליונר בפיגמה   20 ביוני 2008 בשעה 22:03
     (#)

     תודה, אני מדבר אנגלית דווקא דיי טוב :)

     אני בהחלט אשקול את זה, אני בודק כרגע גם אפשרויות עם CitiBank שיש סניף שלו בת"א, וישראלים בהחלט יכולים לפתוח חשבון.

     תודה
     ויום טוב.

     • בזיל   21 ביוני 2008 בשעה 1:37
      (#)

      מעולה!

      לא ידעתי שיש לסיטיבנק סניף בת"א :)

      זה בהחלט יכול להקל על העינינים. 

      • המיליונר בפיגמה   21 ביוני 2008 בשעה 14:03
       (#)

       גם אני טס לארה"ב עוד מעט לסאמיט,
       אז בכלל לא תהיה בעיה.

       בכל מקרה, הסתדרתי עם הבנק שלי ואני די מבסוט ממנו עכשיו :)

 7. אנונימי   10 ביוני 2008 בשעה 2:02
  (#)

  מהנסיון שלי בתחום ה-affiliate – בנק פועלים – סניף חיפה הם המוצלחים ביותר (בדקתי את הבינלאומי, מזרחי, לאומי ופועלים במסגרת זו). הפועלים נתנו מסגרת בדולרים, התאימו את העמלות שהם לוקחים לפעילות שלי (הרבה פעולות של גוגל בחשבון) ונתנו שירות מעולה.

 8. אנונימי   14 באוגוסט 2008 בשעה 12:50
  (#)

  אבל לא עניתם על השאלה??????!!!!!!!!!!

  לא הבנתי כלום!

  מה כל כך אהבו בו למשל ילדה בת 18 רוצה לפתוח חשבון בבנק באיזה בנק היא אמורה לפתוח חשבון???????????????

  ואני לא מבינה למה בכלללל צריך לעבור בנק אם יש לך כבר חשבון בגלל הכלללים, ההנהלות, הצופרים??????????

  לא מובן יש לך כבר חשבון בנק אל תעבור זה סתם עוד סיבוכים !!!!!!!! 

   

  נ.ב לפי דעתי הכי חשוב שיש לך בגללל $ בבנק

  • המיליונר בפיגמה   16 באוגוסט 2008 בשעה 1:45
   (#)

   זה לא כל כך משנה באיזה בנק מדובר, כולם יתאימו. אני מניח שיש לך חשבון בנק, פשוט תמשיכי איתו.

   אני מאוד מרוצה מבנק המזרחי…

   בהצלחה.

התגובה שלך

 • XHTML: אפשר להשתמש בתגים הללו: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>
 • חברים יקרים, אין צורך להגיב בכמה פוסטים את אותה התגובה רק על מנת שאני אראה אותה, אני קורא ועונה לכל התגובות ללא שום קשר לותק הפוסט אליו הן נכתבו. לצערי הרב זמני מוגבל, ולכן אני עונה על תגובות אחת לשבוע. יחד עם זאת, חשוב לי לציין - אני עונה על כולן!