כל הדרכים מובילות לרומא

לאחרונה, אני נתקל בהרבה שאלות מהסוג של "תשמע XYZ אמר לעשות ABC, אבל אתה אומר לעשות EFG, מה אתה חושב שעליי לעשות?", או עוד שאלות אשר מנסות לאמת את הידע שלי, או שמא למצוא פרצות בידע שלי. זה לא ממש מפריע לי, כי אני גם לא טוען שהידע שלי מושלם ב-100%, ולמען האמת הידע של אף אחד אינו מושלם ב-100%.

מה שכן מפריע לי, זה שאנשים חושבים שבכך שהם ישאלו מאות אנשים, ומאות בלוגרים אלפי שאלות, על ידי כך הם יוכלו להגיע לתשובה המושלמת. אבל אין כזה דבר התשובה המושלמת. זה בדיוק, כמו שאני אשאל עכשיו, מה הדרך הכי טובה להגיע מחיפה לתל-אביב? ולא, כביש 2 זו לא הדרך הכי טובה. למה? כי אין דרך הכי טובה. קחו לדוגמא את כביש 2 עכשיו, ממש ברגע זה, כביש 2 מצפון לדרום חסום בגלל תאונה.

כל דבר שאתם רוצים לעשות, ניתן לעשות ב- 1001 דרכים, ניתן לתכנת אתר ב-PHP, ASP, JSP, ועוד ועוד ועוד דרכים. אותו הדבר גם ניתן לבנות קמפיינים בעזרת פיצול קמפיינים לפי ה-Match Types, או שמא לבנות את הקמפיינים על פי סיגמנטציה שאומרת שכל AdGroup זה בעצם Unique Keyword, וזה עוד לא הכל, יש עוד הרבה דרכים.

הנקודה המרכזית כאן, שאם באמת בוחרים דרך, לא משנה מה הדרך, אבל מתמידים בה, הולכים על פיה, לא מפחדים מבורות עמוקים, יודעים שהחושך מפחיד אך צריך להמשיך, בסופו של דבר מגיעים לרומא, כי כל הדרכים מובילות לרומא!

6 תגובות... קרא אותן למטה או הוסף אחת

 1. מקס   30 במאי 2008 בשעה 17:51
  (#)

  מסכים עם כל מלה

 2. אנונימי   31 במאי 2008 בשעה 12:18
  (#)

  איזה עוד בלוגים יש על הנושא הזה?

   

 3. Anotherguy   13 בדצמבר 2012 בשעה 14:33
 4. יצחק   13 ביולי 2016 בשעה 19:14
  (#)

  שלום לך !שאלה לכבודו:

  רציתי להתחיל לעסוק בנושא הנני חדש דנדש בתחום,יש לך המלצה מאיפה להתחיל ללמוד את הנושא?

התגובה שלך

 • XHTML: אפשר להשתמש בתגים הללו: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>
 • חברים יקרים, אין צורך להגיב בכמה פוסטים את אותה התגובה רק על מנת שאני אראה אותה, אני קורא ועונה לכל התגובות ללא שום קשר לותק הפוסט אליו הן נכתבו. לצערי הרב זמני מוגבל, ולכן אני עונה על תגובות אחת לשבוע. יחד עם זאת, חשוב לי לציין - אני עונה על כולן!