23 כלים לשיווק באינטרנט שלא הייתי נוגע בהם עם דאבל-קליק

זה קרה לפני 150 שנה. כולם נהרו לקליפורניה. השמועה התפשטה כמו גל צונאמי. יש זהב בקליפורניה כולם סיפרו. כל מה שהיה צריך זה בגדים ומעדר, לא יותר מזה. התקופה המצחיקה הזאת נחרטה בדפי ההיסטוריה כ-"בהלה לזהב". היום, בחלוף 150 שנה לא הרבה השתנה.

מי שהרוויח הכי הרבה כסף בתקופה ההיא, היו מי שמכר כלי עבודה לחפירת זהב. כמובן גם Levis שכך התחילו. גם המצב בשיווק באינטרנט הוא לא שונה במיוחד ומי שמוכר את כלי החפירה לזהב עושה הכי הרבה כסף.

בעיה מרכזית שיש לנו בהרבה תחומים בימינו, היא שהעצות שאנחנו מקבלים ניתנות לא על ידי אנשי מקצוע אלא על ידי אנשי מכירות. שלא תטעו, היועץ הפיננסי מהבנק הוא לא באמת יועץ פיננסי. התפקיד שלו זה למכור, לכן הוא איש מכירות. אותו הדבר נכון לגבי 99% מהעצות שנכתבות באינטרנט.

רוב העצות באינטרנט (לפחות בתחום של השיווק באינטרנט) נכתבות על ידי אנשי מכירות ולא על ידי יועצים. היה יכול להיות נחמד מבחינתי לקבל עמלה על אחד מהשירותים הבאים, כי העמלות האלה גבוהות והרבה מהן Recurring, אך מצד שני, אני לא איש מכירות :)

לכן אלה הכלים שקניתי, השתמשתי ולא אהבתי.

99% מהכלים האלה התנסתי בעצמי לאחר שרכשתי אותם, ה-1% הנותר (נדמה לי זה היה פלאגין אחד של וורדפרס) ראיתי וידאו ולא אהבתי.

בניית קישורים

מי מאיתנו לא מסתנוור מכלים שבונים לנו קישורים בצורה אוטומטית? מה רע? אתר שמקודם אוטומטית, מי היה מתנגד לדבר כזה בכלל?! הבעייה היא, שאת רוב העצות שלנו, איפה שזה לא יהיה… הנה כלים שהשתמשתי בהם, ואני ממש לא ממליץ להשתמש בהם… (כל כלי והסיבות שלו)…

 • SeNuke - זהו הכלי הכי נפוץ בתחום בניית הקישורים. כל בלוג שני שעוסק בשיווק באינטרנט ממליץ על הכלי הזה. בתחילתו, הכלי הזה היה מהפכני. הוא עבד כמו חיה רעה, אך עם הזמן הוא הלך והדרדר. לא בגלל כמות הפיצ'רים שלו שדווקא עלתה והשתפרה. הכלי הלך והדרדר בגלל כמות האנשים שמשתמשים בו. אני נוטה להאמין שגוגל סימנו כבר את כל האתרים מהם ניתן להוציא קישור ב-SeNuke. יתקרה, מכך… יש כאן עניין של עלות מול תועלת… הרבה יותר זול להזמין גיג של SeNuke מפייברר מאשר לתפעל אותו. זה חוסך זמן, כסף ומשאבי מחשב.
 • Sick Submiter – לעניות דעתי, למעט Xrumer זהו הכלי הכי עוצמתי שיש לבניית קישורים ואני עדיין לא ממליץ עליו. השתמשתי בו לא מעט, אך אני לא משתמש בו כיום. החסרון הגדול ביותר שלו זה העקומת למידה הגבוה שלו. היתרון הגדול של הכלי הזה, זה ה-Marketplace של התוספים אליו והיכולת ללמד את הסיק סאבמיטר להוציא קישורים מכל אתר. חסרון נוסף בתוכנה, זה המשאבי מחשב שהתוכנה גוזלת. אני הפסקתי להשתמש בה כי היא לא Scalable לנניח 1,000 אתרים בו זמנית.
 • Xrumer - ללא שום צל של ספק, Xrumer זה הכלי הכי טוב בכל הזמנים של ה-SEO. זהו כלי שגם שורד את מבחן הזמן (מספים בנעימים משנת 2008), וגם לא מפסיק להשתפר. גם עליו אני לא ממליץ. לא כי הסוגי קישורים שהוא מוציא לא עובדים (כי ניתן ללמד אותו כל דבר). הבעייה ב-Xrumer זה שצריך מתכנת ב-Fulltime שיטפח אותו. באמת שניתן ללמד את Xrumer להוציא לינק מכל מקום, אך זה גוזל משאבים רבים שאני כרגע לא יודע איך לעשות עליהם ROI.
 • Article Marketing Robot – זהו עוד כלי מהולל שהרבה מוכרים. הסיבה שהכלי הזה מוכר טוב, הוא שילוב בין מחיר טוב לעמלת אפיליאייט נכבדה שהממליצים על הכלי הזה מקבלים… תפקיד AMR זה להפיץ מאמרים באתרים מאמרים. הבעייה הגדולה איתו זה מאגר האתרים אליו הוא מפיץ. מדובר בפחי אשפה דיגיטליים שכל לינק משם יכול להזיק יותר מאשר להועיל. נכון שאפשר ללמדת את AMR אתרים חדשים. זה עדיין לא יעיל.
 • Link Farm Evolution- הרעיון של LFE הוא גאוני. LFE זהו כלי שאמור לדעת להתלבש על רשתות WPMU, ליצור בהם בלוגים ולדעת לנהל אותם. להפיץ בהם תוכן וכו… תיאורטית, הרעיון נשמע גאוני… אך בפועל לא הצלחתי להפעיל את זה. 99% מהרשתות WPMU שהזנתי ל-LFE נכשלו. אני לא יודע אם זה אני או שפשוט WPMU פתחו הגנה מפני ספאם. בכל מקרה, אם כן היה אפשר להפעיל את זה, אני חושב שדווקא יש לזה יתרון…
 • Bookmarking Demon – זוהי תוכנה ל-Social Bookmarking. אולי הפופולרית מבין כל התוכנות. המחיר שלה יחסית אטרקטיבי, הבעיה שהטקטיקה הזו היא כבר פאסה ולא עובדת… לא משתלם לייצר סושיאל בוקמרקים כ-Tier1 Links, ו-Bookmarking Demon לא Scalable בעליל כ-Tier2.

רשתות בלוגים

רשתות בלוגים הם טרנד חדש/ישן (תלוי את מי שואלים). יש הרבה רשתות בלוגים שעדיין עובדות ובקרוב יפסיקו לעבוד. בחלק הזה אני מפרט רק את רשתות הבלוגים שניסיתי והפסיקו לעבוד.

 • LinxBoss – פעם זו הייתה רשת הבלוגים החביבה עליי. ממש אהבתי את העובדה שהם לא חושפים את הלינקים שלהם. קידמתי 10 אתרים עם LinxBoss שעד היום מיצרים לי $1,500-$2,000 בחודש. בזמנו זה עבד טוב… היום זה כבר לא עובד. לאחר ש10 האתרים הנ"ל הגיעו לעמוד ראשון, שלחתי להם סוגי קישורים נוספים וזה מה שהשאיר אותם איפה שהם אחרי שקישורי LinxBoss הפסיקו לפעול.
 • LinkVana – בדומה ל-LinxBoss גם זו רשת בלוגים שלמען האמת אף פעם לא פעלה טוב.
 • LinkVine – גם, רשת שאף פעם לא באמת פעלה טוב ביחס לשאר ההיצע בשוק.

יצירת תוכן

על מנת לקדם את האתרים כמו שצריך, רצוי שתהיה דרך לייצר תוכן בכמויות. יש הרבה שירותים שמציעים את זה, הנה מה שאני הכלים שאני לא ממליץ עליהם:

 • Instant Article Wizard – זהו אחד הכלים הראשונים של ג'ון לג'ר בתחום היצירת תוכן. הוא נחמד אבל על מנת לייצר תוכן אוף סייט לקידום, יש צורך ב-Scale יחסית גבוה. הכלי הזה הוא רק רבע אוטומטי ולכן אני לא ממליץ עליו.
 • Article Factory – גם זה כלי של ג'ון לג'ר. הרעיון הוא נחמד… לקחת טמפלייטים כלליים של מאמרים כלליים ולהכניס אליהם מילות מפתח + כמה משפטים שקשורים לנושא הקידום שלנו. רעיון נחמד וזהו… נוצר המון תוכן שלא עובר קופיסקייפ או בקיצור תוכן משוכפל. יש הרבה דרכים אחרות לייצר תוכן משוכפל.

מחקר תחרותי

 • KeywordSpy – בתחלס זה כלי מצויין. השתמשתי בו הרבה שנים והוא עשה לי הרבה כסף. לפני כמה חודשים הפסקתי את המנוי אליו, פשוט כי אני חושב שיש כלים יותר טובים בקטע של עלות מול תועלת.
 • SEO for Firefox – תוסף פיירפוקס שבגדול אמור לתת מידע תחרותי ב-SEO. כמות לינקים ועוד כמה שטויות. ממש לא אהבתי את הפלאגין. אני אגב מתכוון לפלאגין של אארון וול.

סטטיסטיקה

 • Google Analytics – בגדול זהו כלי טוב, אבל גוגל היום כל כך חזקים שאני באופן אישי לא מוכן לתת להם מידע עסקי נוסף מעבר להרבה מידע שיש להם כבר עליי. אלא אם כן מדובר באתר שלא תלוי עסקית בגוגל, אז אין לי בעייה להשוויץ בפניהם קצת. (הבלוג הזה זו דוגמא)
 • Webmaster Tools – אותו הדבר כמו עם Google Analytics.

תוספים לוורדפרס

 • All-in-One SEO – אמנם לא בדקתי את הפלאגין לאחרונה, אך פעם אחרונה שבדקתי אותו הוא היה תקף ל-SEO של שנת 2006. מה גם שיש אלטרנטיבות יותר טובות.
 • Ultimate SEO – אותו כנ"ל.
 • ScribeSEO - הפלאגין הזה שעולה כסף מבזה את האינטיליגנציה… גם לא קניתי אותו האמת, פשוט הייתי חייב לכתוב את זה.
 • Thesis Theme – הערכה עצמה היא בסדר. הבעייה איתה זה כל ההבטחות שמגיעות מסביב. הערכה חמודה בגלל הגמישות שלה, אך אין לה שום בנפיט אחר. לכן אני פשוט מעדיף ערכות לא גמישות אבל פשוטות יותר. כמובן גם זולות יותר :)

ניהול קישורים

 • SEO SpyGlass – התוכנה הכי Over Rated שראיתי בחיים. קיימת מאז 2007. אין לי שמץ של מושג מה הרבה אנשים מוצאים בה. נכון שיש לה פיצ'ר נחמד של בדיקה נוחה אם מורידים לנו קישורים, אבל מעבר לזה… לא מוצא בה כלום.

שונות

 • רובופורם - שילמתי על הדבר הזה. חרא של דבר. יש אלטרנטיבות טובות יותר ובחינם.
 • Firefox 8 – אני לא יודע מה עבר לפיירפוקס בראש. אבל הם פשוט איבדו את זה. זה שיעור חשוב בשיווק, הם ניסו לרצות את כולם ולא ריצו אף אחד. פשוט גועל נפש של דפדפן. אני עדיין גולש ב3.5
 • Google Chrome – מצד אחד זה הדפדפן הטוב ביותר שקיים בשוק, מצד שני הוא כולל מלא ספייוורים של גוגל. כמו שכבר אמרתי, אני לא מתלהב להכניס אותם לעסקים שלי. אני משתמש ב-Iron.

בסופו של דבר הבהלה לזהב נרשמה כפיסת מידע בהיסטוריה החמדנית של בני האדם. האם הצלחת לדמיין כבר את עצמך מספר לנכדיך על הבהלה לזהב של גוגל?

41 תגובות... קרא אותן למטה או הוסף אחת

 1. ברק   28 בדצמבר 2011 בשעה 11:51
  (#)

  תודה יגאל על הפוסט, מה אתה משתמש במקום Keyword Spy, הם עושים את העבודה אבל לעניות דעתי זה יקר.

 2. anonim   28 בדצמבר 2011 בשעה 12:02
  (#)

  פוסט קליל ומעניין מאוד.
  בקשונת קטנה שנראה לי הגולשים ישמחו לראות: אתה יכול בבקשה להראות באיזה פלאגינים לוורדפרס אתה כן משתמש? תמונת מסך של התפריט וורדפרס עם הפלאגינים תספק אותי ועוד הרבה גולשים.
  תודה וחג שמח.

 3. טול   28 בדצמבר 2011 בשעה 12:34
  (#)

  אשמח גם לפוסט שנוגד את הפוסט הזה, במה כן אתה משתמש :)

  שמעתי המון דברים טובים על:
  buildmyrank
  myarticlenetwork
  backlinksindexer

  מעניין אותי לשמוע את הדעות שלכם לגבי האתרים

  • גונן   28 בדצמבר 2011 בשעה 13:15
   (#)

   בהחלט.
   אני חושב שאחרי פוסט כזה, מתבקש שתכתוב עם איזה כלים אתה כן עובד ולמה.

   בכל מקרה אחרי הפוסט הזה אני אחשוב פעמיים אם להשתמש או חלילה לקנות את התוכנות האלה ;-)

  • יגאל   29 בדצמבר 2011 בשעה 12:48
   (#)

   buildmyrank מאוד איכותיים, משתמש בהם כל הזמן והם יכולים לבד להביא אותך לדף הראשון (לא מקום ראשון), שווים

   אל תתקרב ל-backlinksindexer לא עבד לי (לקחתי את חבילת הפרו שמבטיחה 250 לינקים ביום ובפועל ל-300 שהכנסתי לקח שבוע וחצי לעבור במערכת), פתחתי 2 קריאות, חזרו אלי אחרי שבועיים (!!!) עם תגובה כללית, הגבתי בחזרה למייל שאני דורש את הכסף חזרה לא ענו לי, זה היה כבר לפני שבוע וחצי, פשוט נוכלים – שמור מרחק מהם

 4. רותם   28 בדצמבר 2011 בשעה 12:53
  (#)

  יגאל.. הייתי שמח ואני מניח שכל מי שקרא את הבלוג לקבל את אותו פוסט רק הפעם על אלו כלים באותן הקטגוריות אתה כן ממליץ.

  תודה מראש.

 5. אופטימי   28 בדצמבר 2011 בשעה 15:14
  (#)

  להאמין למה שכתבת בעבר באחד הפוסטים שלך, או לצפות שתגלה כלים שכן יכולים לעזור?

  מספיק לחפש סודות וגורואים – כן, יש המון מידע באינטרנט והמון גורואים. בואו אני אספר לכם סוד, אף אחד לא יספר לכם סודות. האם ישנם סודות? כן, הם קיימים, ועם זאת בואו אני אספר לכם סוד על שיווק שותפים – ברגע שמישהו סיפר לכם זה כבר לא סוד וסביר להניח שהוא סיפר את זה גם לאחרים. גם אני וגם מקורות מידע אחרים לא יחדשו לכם. הכל זה אותה הגברת בשינוי אדרת. האם להמשיך לקרוא? כן, אך בזהירות. אני לא יכול להתחייב לגבי אחרים, אך אני יכול להתחייב שאני לא אספר לכם את הסודות שלי, עם זאת אני אתן לכם את הכלים הטובים ביותר למצוא סודות משל עצמכם.

 6. אופטימי   28 בדצמבר 2011 בשעה 15:16
  (#)

  להאמין למה שכתבת בעבר באחד הפוסטים שלך, או לצפות שתגלה כלים שכן יכולים לעזור?

  בואו אני אספר לכם סוד על שיווק שותפים – ברגע שמישהו סיפר לכם זה כבר לא סוד וסביר להניח שהוא סיפר את זה גם לאחרים. גם אני וגם מקורות מידע אחרים לא יחדשו לכם. הכל זה אותה הגברת בשינוי אדרת. האם להמשיך לקרוא? כן, אך בזהירות. אני לא יכול להתחייב לגבי אחרים, אך אני יכול להתחייב שאני לא אספר לכם את הסודות שלי, עם זאת אני אתן לכם את הכלים הטובים ביותר למצוא סודות משל עצמכם.

 7. דן   28 בדצמבר 2011 בשעה 15:37
  (#)

  יגאל אני מוכן לשלם לך 10 דולר בחודש עבור הבלוג מנוי לבלוג

  תמשיך לכתוב

  יש לך כבר מלא לקוחות, נשאר רק להפיק כסף
  10 דולר כפול 1000 מנויים, שווה 10000 דולר בחודש

  בלי יותר מידי הוצאות

  תעשה סקר תראה כמה מוכנים לשלם לך 10 דולר עבור פעמיים פוסט בשבוע

  אני סתם נכנסתי לפרטים,

  על הכיוון בטח כבר חשבת, אז תתן לזה עוד מחשבה..

  דן

  • שחר   28 בדצמבר 2011 בשעה 17:06
   (#)

   10$ דולר ממני

  • טיולים בצפון   29 בדצמבר 2011 בשעה 13:45
   (#)

   רעיון מעניין.
   אני כבר משלם כמנוי לקרוא כתבות של המזרחן גיא בכור באתר שלו. זה לא רק התוכן מעניין אותי אלא גם הבעת תמיכה. אבל האמת אני מעדיף פחות מ-10 דולר, שיהיה נגיד 5 דולר לחודש, עם פוסט כל שבוע.. :-)  

   • שחר   31 בדצמבר 2011 בשעה 19:16
    (#)

    וואלה מוכן גם אבל הוא לא ירצה בטוח … (הלוואי ואתבדה)

 8. DOR   28 בדצמבר 2011 בשעה 17:46
  (#)

  אני לא יודע למה, אבל אני לא מאמין בכלים אוטומטיים. אם כבר להשתמש בכלים חצי אוטומטיים כדי לפרסם על מנת לא ליצור כמויות עצומות של ספאם.
  בסופו של דבר אני רואה קישור רלוונטי – קישור שמכניס תנועה לאתר.
  המצאת הPR נוצרה בעברה הרחוק של גוגל על מנת לזהות לאיזה אתרים יש יותר תנועה בכך שקישור בעצם שולח אותך לאתר אחר ובכך כנראה ההנחה: הרבה קישורים = הרבה תנועה.
  מאז התפתחות הרשת, הופעת האינדקסים למיניהם והWEB 2 קישורי הספאם הציפו את הרשת וגוגל היו צריכים לזהות אותם. אם הזמן גוגל לומדת יותר ויותר טוב איך לזהות קישורי ספאם.
  כמו שאמרתי תמיד תבדקו את עצמכם ככה:
  קישור טוב = קישור שמביא תנועה.

 9. Lady D   28 בדצמבר 2011 בשעה 17:59
  (#)

  פוסט מעניין, מצטרפת לשאלה המתבקשת – ועם מה אתה כן משתמש?

  וגם אני מוסיפה 10$
  (אני יודעת, זה לא מעניין אותך הכסף, אבל לא יזיק לנסות…)

 10. שגיא   28 בדצמבר 2011 בשעה 18:38
  (#)

  היי יגאל

  יש לי רעיון לפוסט הבא! בעקבות כל אותם כלים שאינם רלוונטים לדברייך, היינו שמחים שתציג ממש לפי אותם קטגוריות, באיזה כלים אלטרנטיבים דווקא כן מומלץ להשתמש!

  תודה!

 11. עופר שושני   28 בדצמבר 2011 בשעה 21:20
  (#)

  אגב, זה יכול להיות הזמן המתאים לתת בחזרה…

  למה שלא כל אחד ייפרט איזה כלים הוא משתמש כיום וככה נוכל לתגמל את יגאל עם "פרישתו" (וגם את כולנו)

  עופר שושני
  Affiliate Marketing

  • ניקו בלאק   28 בדצמבר 2011 בשעה 22:25
   (#)

   מצטרף לעופר, אבל מגדיל את הכיוון… הגיע הזמן לפתוח אזור באתר של וויקי שיווק באינטרנט כאן. בכלל האתר הזה צריך להפוך לפורטל.

  • ניקו בלאק   28 בדצמבר 2011 בשעה 22:31
   (#)

   עופר אגב, אני מת על הכיוון שאתה לוקח את האתר החדש… בדיוק המחשבה שהייתה לי על האתר של יגאל. רק שזה לא יגמר בסגנון של john chow.

  • נורית   29 בדצמבר 2011 בשעה 16:24
   (#)

   הדבר הראשון שחשבתי עליו תוך כדי קריאת הבלוג הוא "אז מה הם הכלים המומלצים". לכן אני מצטרפת לבקשת שאר המגיבים ומצפה לבלוג הכלים המומלצים.

   יגאל מבחינתי, ואני מניחה גם מבחינתם של האחרים, הוא אוטוריטה.

   איני מקבלת את הצעתו של עופר, כיוון שניתן להניח שכל אחד מהמגיבים משתמש בכלים אחרים וזה רק יבלבל אותנו.

 12. BH   28 בדצמבר 2011 בשעה 23:40
  (#)

  בתגובה לעופר:
  Xrumer
  LFE
  AMR

  על בסיס יומיומי , כל אחד ומה שעובד לו.

 13. עידו   29 בדצמבר 2011 בשעה 11:27
  (#)

  יגאל,

  כבר מתחילים להתגעגע.

  בתגובה לעופר, לבדיקת מיקומים, אני משתמש ב – Rank Tracker שראיתי שלאתרים בעברית היא הכי מדוייקת.

  מה שכן לשים לב שקונים (לא תמצאו את זה) שיש חידוש לתוכנה כל הזמן. בכל זאת מתוך החבילה של ארבעת הכלים, מצאתי את שלושת הכלים SEO SpyGlass וכו' לא רלוונטיים ואני עדיין משתמש ב- Rank Tracker ומחדש אותה כל חצי שנה.

  עידו

 14. Naomi   29 בדצמבר 2011 בשעה 13:59
  (#)

  I'm glad you said this because I've wish someone would for a long time! One day I'll gt round to saying it myself!

 15. עופר   29 בדצמבר 2011 בשעה 17:11
  (#)

  שלום יגאל
  איך אפשר ליצור אתך קשר במייל או טלפונית.
  בקשר לשיתוף פעולה מעניין ?!

 16. דוני   29 בדצמבר 2011 בשעה 21:16
  (#)

  בוא הנה , נהיית זקנה פולנים, רק דברים רעים אתה מחפש

 17. ליאור   29 בדצמבר 2011 בשעה 23:57
  (#)

  כמו שכמה אנשים כבר כתבו פה אשמח אם תכתוב פוסט על הכלים שאתה כן משתמש בהם..

 18. ליאור   30 בדצמבר 2011 בשעה 16:55
  (#)

  יגאל,

  אתה לא צריך לשמוע את זה, אבל אני חייב להגיד לך -
  אני מאוד מתרשם ממך, מהתבונה והתובנות שלך ומפועלך ( how you roll ;-)
  הבלוג שלך מראשית הזמנים מרתק ואני כנראה אמשיך לעיין בו כי אני מוצא עצמי לומד ממך מעבר לפרטים שהתיישנו.
  גילי כפול מגילך כשיצאת למסע ובימים אלה אני מחפש נקודת יציאה למסע משלי, להתחבר לשיווק אינטרנטי מבפנים מתוך פעולה כדי למצוא מינוף לעסקים או לשון יבשה למשהו חדש. הג'ונגל סבוך היום אבל ברור שהפוטנציאל שם.
  אם תבחר להתבטא בעתיד באיזו שהיא דרך, אני אתעניין להקשיב
  סחטיין ובהצלחה
  ליאור

 19. מוטי   30 בדצמבר 2011 בשעה 17:14
  (#)

  אין מה לעשות, קישורים איכותיים (ברוב המקרים) זה קישורים שיוצרים בצורה עצמאית ולא עם תוכנות כאלה.
  פעם הייתי משתמש בהרבה תוכנות כאלה, ורשתות בלוגים, אבל זה כבר פאסה.
  רשתות בלוגים החיסרון שלהם זה שהלינקים לא שווים אחרי חודש-חודשיים, זרקתם לפח את כל מה שעשיתם.

 20. גלעד אלעזר   30 בדצמבר 2011 בשעה 23:51
  (#)

  היי מאמר מעולה – רואים שיש לך הרבה ניסיון חשוב לקורא מאמר של איש שבאמת ניסה תוכנה או 2.
  XRUMER באמת תוכנה חזקה. תודה.

 21. כפיר לב סיני   1 בינואר 2012 בשעה 10:51
  (#)

  יגאל,

  כבר נתקלתי בעוד מישהו שלא מישתמש בגוגל אנאליטיקס מאותה סיבה. תדע לך שמאז הפוסט שכתבת על מגוגל באהבה לשנת 2012, התחלתי לפתח פראנויה, שגוגל הולכים להשתלט על העולם בצורה מפחידה ביותר.
  ברור לי שמי שחי באינטרנט רואה בזה איום גדול, וכל שאר העולם פחות שמים על זה.
  אבל באמת, מה הסכנה שגוגל ידע משהו על אחד האתרים העסקיים שלך?

 22. נועם ברוקר   10 ביולי 2012 בשעה 21:53
  (#)

  מכיר את רוב התוכנות
  יש למישהו הורדה של SeNuke ?

 23. זיק לבנסטיין   24 ביולי 2012 בשעה 10:39
  (#)

  גם אם יהיה לך הורדה צריך לשלם עכשיו לפתירת הcaptch ככה שזה לא משלתם – עדיף לשלם לפיליפיני

 24. טל כרם   19 באוקטובר 2012 בשעה 16:03
  (#)

  תודה על הסדר שעשיתה לי במגוון הכלים העצום הקיים היום !

  פוסט שימושי ומועיל .

  תודה יגאל, תבורך !

 25. דניאל   1 באוגוסט 2013 בשעה 10:15
  (#)

  מאמר נחמד וממצה על כלים שלא כדאיים לשימוש. בינתיים דברים השתנו ,אשמח שתפרסם מאמר חדש בנושא על דרך החיוב , כלומר אילו כלים אתה כן ממליץ ותודה.
  אגב אני משתמש ב- seo spyglass ואני די מרוצה …

 26. segev   25 בספטמבר 2018 בשעה 19:03
  (#)

  ממש שמחתי לדעת אילו כלים לא כדאים בשימוש, כנראה שאין מנוס ולא להפסיק לקרוא, כמו כן, אשמח לקרוא תכנים נוספים בנושא.

  תודה

 27. majorsite   23 בדצמבר 2022 בשעה 4:48
  (#)

  Why couldn't I have the same or similar opinions as you? T^T I hope you also visit my blog and give us a good opinion. majorsite

התגובה שלך

 • XHTML: אפשר להשתמש בתגים הללו: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>
 • חברים יקרים, אין צורך להגיב בכמה פוסטים את אותה התגובה רק על מנת שאני אראה אותה, אני קורא ועונה לכל התגובות ללא שום קשר לותק הפוסט אליו הן נכתבו. לצערי הרב זמני מוגבל, ולכן אני עונה על תגובות אחת לשבוע. יחד עם זאת, חשוב לי לציין - אני עונה על כולן!