בלאגן, בלאגן, בלאגן – הרבה בלאגן!

empty pockets בלאגן, בלאגן, בלאגן  הרבה בלאגן!מזמן לא עדכנתי פה על מצב ההתקדמות שלי בשיווק תוכניות שותפים, והגיע הזמן לעדכן. אני חושב שכל משווק תוכניות שותפים מגיע למצב הזה, יותר מפעם אחת בקריירה, וזו הפעם השנייה שאני באופן אישי מגיע למצב הזה. המצב שאני הולך לדבר עליו, קשה בכל פעם שמגיעים אליו, ועצם העובדה שזו לא פעם ראשונה, אינה מקילה על כך בכלל. להפך, זה יותר קשה, כי הפעם מדובר ביותר כסף.

בשבועיים האחרונים, כל יום יש לי "חדשות טובות לבקרים" (רואים שחברים שלי לומדים עכשיו לפסיכומטרי :) ), זה התחיל מהעובדה שסבתי היקרה עברה ניתוח (תודה לאל שהיא מחלימה ממנו מהר מהצפוי), זה המשיך בכך שהגעתי למכסת האשראי החודשית שלי, וזה אומר שאין לי איך לבזבז עוד כסף על פרסומות, לאחר מכן עבר תאונה עם הרכב בגלל טמבל שלא יודע לציית לתמרור זכות קדימה, ולא יודע שכשפונים ימינה פונים לנתיב הימני, ולא ישר לשמאלי. לאחר מכן החגיגה נמשכה והרכב השכור שלי, שעבר תאונה התפנצ'ר. ובסופו של דבר התגלתה טעות של הבנק בניהול החשבון שלי, שגרמה לי להרגיש שיש לי יותר כסף ממה שאני חושב. פשוט סיבה למסיבה כל יום.

תקופת מעבר בחייו של אפיליאייט

בואו נניח, שאפיליאייט זה דמות במשחק RPG, כמו פוקימון לדוגמא. במשחק RPG, אחת המטרות הן לאסוף נקודות ניסיון (Experience), ולאחר שהשחקן צובר יותר מידי נקודות ניסיון, הוא מתפתח ועובר לרמה הבאה. לדוגמא: צ'רמנדר הופך לצ'ריזרד. הבעייה מתחילה, כשהשחקן ברמתו החדשה, הוא אמנם יותר חזק מרמתו הקודמת, אבל חלש מאוד ביחס לרמתו החדשה.

אם נקביל את זה לעולם האפיליאייט, אז מרגע שהאפיליאייט מתחיל להיות אפיליאייט, הוא צובר נקודות ניסיון. נקודות ניסיון אלו באות לידי ביטוי בכמות הקמפיינים הרווחיים שיש לאפיליאייט. הרמה הראשונה אותה ניתן להגדיר בעולם האפיליאייט, היא ה-Newb. ברמה זו, מחפש האפיליאייט קמפיין אחד או שניים רווחיים שמהם הוא יתפתח. האבולוציה של ה-Newb מתרחשת כאשר ה-Newb מצליח למצוא את שני הקמפיינית הרווחיים שלו, ועכשיו מגיע תהליך ה-Scaling או מציצת המיץ כמו שאני קורא לזה.

איפה מתחילים הקשיים?

הקשיים מתחילים כאשר, בגלל אופן התשלום של רשתות השותפים (שוטף+14 לצורך העניין), אין לאפיליאייט מספיק כסף על מנת להשקיע בפרסום בשביל לגדול. בואו ניקח לדוגמא את התקופה האחרונה של ה-16 לדדצמבר ועד ה-31 לדצמבר. התשלום עבור התקופה הזו, אמור להתקבל רק ב-15 לינואר, בגלל השוטף+14. כאשר על הפרסום, האפיליאייט משלם אינסטנט.

ז"א, שנוצר פער של תזרים מזומנים של חודש בשביל לשלם על פרסומות. במצב הנוכחי, מה שקורה שיש מחסור בכסף להגדיל את התנועה, ושלא נדבר על בניית קמפיינים חדשים.

בעייה נוספת שמתעוררת במצבים כאלה, היא הבנקים הישראלים!!! הבנקים הישראלים, מפחדים נורא לתת אשראי של בואו נניח לשם הדוגמא $1000 ליום (לא בשביל לרמוז על המצב שלי, אני מבזבז יותר, אלא בשביל שיהיה קל לעשות חשבון), שזה כ-$30,000 בחודש. בבנק שלי (בנק מזרחי-טפחות), ההמסגרת ניתנת למצב של שבועיים. בגלל הפחד של הבנקים, הבנקים מבקשים בטחונות. מה שהכרישים עושים זה לשעבד את הבתים, או נכסים אחרים שלהם כבטחונות! מאחר ולרוביניו (לפחות זו ההנחה), אין נכסים לשעבד, אנחנו נדרשים לשעבד כסף. שבגדול זה אומר, במקרה של ה-$1000 ביום בבנק שלי, להיפרד מ-$14,000*, ולשים אותם בחשבון סגור, על מנת שאם אני אחליט לברוח מהארץ, ישתמשו בכסף הזה על מנת לכסות את החובות.

זאת אומרת, שבמצב הזה, יש צורך שיהיה לי $14,000 משועבדים + $14,000 נזילים, על מנת לשלם על פרסומות.

*כמובן שאם ניחנתם בכישורי משא-ומתן טובים, אז היחס בין המסגרת לסכום שצריך לשעבד הוא לא ישיר.

מה עשיתי בשביל להתקדם מ-Newb ל-Semi-Newb

פעם ראשונה כשנתקלתי בבעייה הזו, נדמה לי שזה קרה בחודש אפריל. גם אז כמו היום, נלחצתי נורא. ההרגשה שלי הייתה מוזרה מאוד, מאחר וידעתי שאני יכול לעשות הרבה יותר כסף ממה שאני עושה, אבל יש דברים שהם לא אני שמגבילים אותי. נו… אתם יודעים… הרגשת חוסר אונים כזאת. מה שעשיתי בזמנו, זה לקחת הלוואה של 30,000 ש"ח מהבנק, פרוסה ל-3 תשלומים וזאת בנוסף לקיבוץ נדבות נוסף של חברים ומשפחה על סך 20,000 ש"ח.

סה"כ הלוואה של 50,000 ש"ח! רק דבר אחד חשוב לי לציין, תהיו אחראים לכסף שלכם! הסיבה היחידה שלקחתי הלוואה, מאחר וזה היה סיכון ממש נמוך, ודי בטוח. כי: א. היה לי את הכסף, פשוט הוא היה תקוע על שוטף+14. ב. היה לי קמפיינים שהרוויחו לי כסף, וכל מה שהייתי צריך זה כסף למנף את העניין.

בכל מצב אחר, לא הייתי לוקח הלוואה, כך שתקחו את ההלוואות שלכם בשכל, אל תפשטו את הרגל בשביל הימור. אצלי זה היה בטוח!

בזמנו, בסכומים שהיה מדובר אז, ובשער הנמוך של הדולר אז, זה השתלם לי מאוד, ופטר לי את כל הבעיות!

מהשלב שלי עכשיו ל-Top Affiliate

עכשיו, כשחלפו כבר שמונה חודשים, מאז הברוך הקודם עם המסגרות אשראי והתזרים מזומנים. אני נתקל בכך בפעם השנייה. הפעם, הלוואה של 50,000 ש"ח, לא כל כך תעזור. כלומר, תעזור, אבל תהיה פתרון זמני למספר בודד של ימים, עד שאני אהיה מספיק יצירתי ואגיע גם לפתרונות אחרים, שאני אפרט כאן בהמשך.

בגדול, בשבועיים האחרונים, די הגעתי למצב מאוזן בין הסכום כסף שמשועבד לי לטובת מסגרת האשראי, לבין הכסף הנזיל שאני צריך לשלם על פרסומות. כמובן שעוד כמה דולרים לא היו מזיקים לי בשביל לבזבז עוד כסף, מאחר וסגרתי את רוב הנישות החדשות שלי, עד שיהיה לי מספיק כסף לבדוק אותם בנוסף לכך, כל הקמפיינים שלי, ללא יוצא מן הכלל נמצאים על Scheduling רק לזמנים בהם יש לי את ה-ROI הכי גבוהה, ותקציבם עדיין נשחט כליל. בכל זאת, הגעתי למצב של הסכמה עם המצב, והחלטתי שעד אחרי האפיליאייט סאמיט אני אנוח קצת, כי אין לי סכנה קיומית.

ואז התחיל האקשן…

הברוח שלי הפעם, יותר קשה מאחר והבנק שלי, עשה טעות מסויימת! הבעייה היא, שבמהלך החצי שנה האחרונה, כל שבועיים בערך, הייתי מגיע לבנק, משעבד סכום כסף מסויים, ובסופו של דבר מגדיל את מסגרת האשראי שלי. כך זה היה, במשך כמה שבועות טובים!

אתמול הגעתי לבנק, בשביל להזמין MasterCard Platinum (זה אחד הפתרונות), ולהפתעתי גיליתי שנעלם לי הרבה כסף מהחשבון! הרבה מאוד! ומה שזה אומר שיש לי כסף רק לכמה ימים בודדים על מנת להריץ את כל הקמפיינים שלי.

חזרתי הביתה, ובמשך שעות רבות חקרתי את כל ההעברות הבנקאיות שהיו לי בחשבון הבנק מאז חודש יולי (תאריך תחילת העבודה שלי כחברה בע"מ). לאחר חקירות רבות, הרבה חשבון, הרבה קפה, ופאקט קאמל, מצאתי את הטעות! הטעות הייתה של הבנק. מסתבר, שבכל התקופה הזו, הבנק לא שיעבד לי אפילו אגורה אחת. המסגרות אשראי שלי היו מטורפות, ולא היה לי בטחונות לכך! כשהם עלו על הטעות, הם שיעבדו את כל הסכום שאני חתום עליו.

מה שזה יצר לי בחצי השנה האחרונה, זה סוג של בועה שחייתי בה, שיש לי בערך פי 2 יותר כסף ממה שיש לי באמת. כי הייתי בטוח שחלק נכבד מהכסף שיש לי משועבד.

היום בבוקר התייצבתי בשערי הבנק, והמטרה הייתה לשחק אותה ראש קטן. על מנת שאוכל אולי לבלבל אותם, ועוד פעם לקבל מסגרת אשראי ללא כיסוי של בטחונות. ברגע שראיתי שהטקטיקה הזו לא עובדת, ניסיתי משהו אחר. וזה מצד אחד להפחית את השיעבוד שלי, ומצד שני להפחית את מסגרת האשראי שלי בצורה הכי מינימלית שאני יכול. הצלחתי!!!

בעיות נוספות ופתרונות

ההסדר עם הבנק של השיעבוד המינימאלי, ביחס למסגרת, הוא לא פתרון מבחינתי, אלא רק דרך לצמצם את הנזקים. כעת, אני הולך להציג בפניכם בעיות נוספות שיש בהקשר הזה של התזרים מזומנים, וגם להציג את הפתרונות לבעיות הללו, ואני מקווה שכאשר תתקלו בבעיות המפורטות בפוסט הזה, הפוסט יהיה לכם לעזר:

 • מעבר מ-MasterCard Gold ל-MasterCard Platinum – כרגע, יש לי מאסטרקארד גולד. הבעייה הכי גדולה איתו, היא שברגע שאני משלם לגוגל על פרסומות (וזה קורה יותר מפעם אחת ביום), הכסף יורד לי מחשבון הבנק לאחר יום. מה שאומר, שזה לא כרטיס אשראי אמיתי. אלא יותר Debit Card. (כך זה עובד על מט"ח, בארץ זה רגיל…). המטרה שלי היא להגיע למצב, שהבזבוזים שלי נצברים בחברת האשראי לאורך חודש, ואני משלם אותם רק לאחר שקיבלתי את התשלום מרשתות השותפים. הכרטיס היחיד שמסוגל לזה (ושוב, כאן מדובר על תשלומים שנגבים בחו"ל) זה MasterCard Platinum. כבר הגשתי בקשה לבנק, מנהל המחוז צריך לאשר…
 • הסדר קרדיט עם גוגל – למפרסמים שעובדים הרבה עם גוגל, יש אפשרות לעבור לעבוד איתם על בסיס קרדיט של שוטף+14. כאשר השוטף הוא על בסיס של חודש. שזה בגדול אומר, שכל הבזבוזים שלי בגוגל נצברים לאורך החודש אצל גוגל, וב-14 לחודש שלאחר מכן, אני צריך לשלם להם או בצ'ק או בהעברה בנקאית. את הבקשה שלי לתכנית ה-Invoicing של גוגל הגשתי כבר לפני שבועיים, עם תחילת החפשנות שלי. העניין הוא שגוגל התנצלו מראש ואמרו שבד"כ פרוצדורה כזו לוקחת כ-5 ימי עסקים, ועכשיו בגלל החגים זה עלול להגרר מאוד. ברגע שגוגל מאשרים אותי, כל הבעיות שלי נפתרו! מה שגאוני בזה, זה שאני מרוויח פה כסף יקר ביחס לזמן!
 • יותר מידי ביצים ויותר מידי סלים – אז כן, עברתי טראומה כבדה כאשר לא פיצלתי את הביצים בהרבה סלים, והפעולות שנקטתי הן גרועות באותה מידה. מה שעשיתי זה להרשם ליותר מידי רשתות שותפים (אני רשום לכ-20 רשתות שותפים). נוסף על כך, אני לא אוהב צ'קים אלא רק העברות בנקאיות. בדרך כלל, יש סכום מינימום שצריך להגיע אליו בשביל לקבל העברות בנקאיות. אז אמרתי לרשתות שאין לי בעיה עם זה, מה שקרה בפועל זה שנצבר לי קצת כסף בכל רשת, אשר לא עובר את סכום המינימום להעברה בנקאית. כשמחברים את כל הכסף ביחד מגיעים לסכום גבוהה של 5 ספרות בדולרים….

  מה שאני הולך לעשות זה לבקש, מכל הרשתות השותפים שיש לי שם כסף, זה מחווה לשנה החדשה ושיביאו לי את הכסף כמה שיותר מהר.

  זאת אגב, גם הסיבה שאני ממליץ על מספר מצומצם של רשתות בבלוג. ההנחה היא, שאתם לא ותיקים בתחום, ולכן אני לא ממליץ להרשם ליותר מ-3-4 רשתות! אל תתפרעו!

 • הלוואה – לא בזבזתי יותר מידי זמן, ולקחתי הלוואה. לא משנה כמה היו מוכנים להביא לי. לקחתי את ההלוואה בזרועות פתוחות. אני חושב שהלוואות הם צעד חכם מאוד, אם יודעים מה לעשות עם הכסף. הריבית היא זניחה מאוד ביחס ל-ROI שניתן לייצר עם הכסף בשיווק תוכניות שותפים. רוברט קיוסאקי אומר, אם להתעשר, אז להתעשר על חשבון אחרים. וזו דרך מצויינת לעשות זאת!

  הבעיה היא שהבנקים לא שמחים יותר מידי לתת הלוואות לחברות, אבל גם לבעיה הזו יש פתרון. מזל שיש מושג כזה שנקרא "הלוואת בעלים". בגדול מה שעשיתי זה לקחת הלוואה על שמי, ולהלוות אותה לחברה אשר בבעלותי :)

 • שינוי חוקי המשחק – זה הולך להיות הדובדבן שבקצפת, וכאן אני הולך להשקיע את מירב האנרגיה שלי. אני מקווה שזה לא הולך לקחת יותר מידי זמן בגלל החגים בארה"ב וקנדה. העניין הוא, שעם כמות הכסף שאני מרוויח, אני לא מוכן לקבל "שוטף+14" יותר! רשתות שזה מתאים להם, אני שמח מאוד, רשתות שזה לא מתאים להם, אז שיבושם להם. אני חושב שעבדתי מספיק קשה השנה (והמחזורים שלי די גדולים), בשביל להגיע למצב שאני אדרוש מכל הרשתות הקבועות שלי לקבל העברה בנקאית כל שבוע! בלי שוטף ובלי נעליים…

  הסיבה שהרשתות עובדות על בסיס שוטף+X, היא בגלל שהם מרוויחות כסף גם על הריבית. העניין הוא, שאם מסבירים להם, בלי לאיים בכלל, שאם הם ייתנו לי העברות בנקאיות פעם בשבוע בלי שוטף, הם ירוויחו על העמלות יותר, מאחר ואני יכול למנף את הכסף בצורה טובה יותר, ולהביא יותר צרכנים. – תודה לחבר יקר על הטיפ, שבחר להשאר אנונימי. תודה רבה!!! אתה איש יקר!

כמובן, שעד שכל העניינים הללו יוסדרו, אין לי מנוס מלבצע אופטימיזציה עם פינצטה ומיקרוסקופ. כבר יש לי רעיונות איפה לשים Scheduling יותר טוב, ואיפה למחוק מילים, ואיפה לעצור קמפיינים עד גמר הבעיה.

חבל שהבעיות הללו קורות דווקא עכשיו, כי התכנון היה לעלות עם עיצוב חדש ביום הולדת שנה לבלוג, וכנראה שזה לא יקרה. מה שכן, זה לא מהווה את הסיכום שנה שלי בתוכניות שותפים, כך שבקרוב מאוד-מאוד עוד פוסט שמסכם שנה מרתקת ומעניינת.

אודה לקוראים המנוסים, אם מישהו היה במצב כזה בעבר, ויספר בתגובות איך הוא התגבר על זה?

מילה לתושבי הדרום

חברים יקרים,
כל הבעיות שהצגתי בפוסט הזה, הן לא בעיות בכלל, כאשר מדינתינו נמצאת במלחמה. ליבי נמצא בכל עת עם תושבי הדרום, ואני מחזיק אצבעות ותומך בצה"ל. מקווה שלא נדע עוד ימים רבים כאלה, ושהכל יעבור במהרה.

אם יש אנשים, שיש להם בפייסבוק חברים לא ישראלים, אשר גרים בחו"ל, לפי דעתי זה יעזור אם ישימו את דגל ישראל כתמונתם בפייסבוק. זה מעורר מודעות בקרב אנשים אשר לא מעורבים בכל מה שוקרה בארץ. לאנשים הללו אין דיעה מגובשת לגבי המצב, והרבה שאלו אותי מה דעתי על המצב לאחר שהחלפתי את תמונת הפרופיל לדגל. אני חושב שהצלחתי לעזור להם לגבש דיעה לגבי המצב. אם זה חשוב לכם, שימו את התמונה הבאה:
our flag בלאגן, בלאגן, בלאגן  הרבה בלאגן!

105 תגובות... קרא אותן למטה או הוסף אחת

 1. טל   31 בדצמבר 2008 בשעה 13:25
  (#)

  היי יגאל,

  אני חושב שאני יכול לעזור לך בניהול התזרים והמו"מ מול הבנק, צור קשר כי אני מתמודד עם אותן הבעיות על בסיס קבוע. אלה הן בעיות "רגילות" של כל עסק, בייחוד עסק צומח, ובייחוד צומח בקצב גדול

  חלק מהפתרונות שלך מאוד נקודתיות ולא טובות לך לטווח הארוך, כמו השעבוד הגדל, האשראי הגדל וכרטיס האשראי החדש (שים לב שגם הוא מוגבל לאשראי חודשי, שעבורך יגמר בתוך ימים ספורים …)

  הקיצר, צור קשר ואשמח לנסות לעזור מניסיוני

  טל

   

  • המיליונר בפיגמה   31 בדצמבר 2008 בשעה 16:04
   (#)

   אהלן טל,

   תודה על הצעת העזרה. שלחתי לך מייל בנושא.

   הכרטיס אשראי החדש, מבחינת מסגרות הוא כמו הישן. צריך לשעבד כסף. מה שכן, הכל יורד במכה אחת.

   אבל תודה על הצעת העזרה,
   תמיד טוב לשמוע עוד דיעה :)

 2. ערן   31 בדצמבר 2008 בשעה 13:44
  (#)

  היי יגאל

  1.הפרדה מוחלטת בין חשבון העסק והחשבון הפרטי (זה קריטי!)

  2.שימוש אך ורק ב 50% מהרווחים לשימוש אישי היתר-השקעה בעסק!!!

  3.רישום במחברת כל פעולה, לא רק במחשב (קצת פרימיטיבי אבל נותן תמונה הרבה יותר מדוייקת ורחבה)

  4. בהצלחה (יש לי כנראה עוד עצות אבל אלו המיידיות שעלו)

  ביי

  ערן 

  • המיליונר בפיגמה   31 בדצמבר 2008 בשעה 16:06
   (#)

   אהלן ערן,

   תודה על הטיפים. את 1 אני מממש כבר מחודש יולי, כאשר נהייתי חברה בע"מ. לגבי 2. אני מבזבז יותר קרוב ל10%.

   תודה על 3, זו באמת עצת זהב, אני בהחלט הולך לעשות את זה.

   וכמובן גם על 4.

   תודה,
   ושנה אזרחית חדשה מצויינת.

 3. בוריס   31 בדצמבר 2008 בשעה 15:19
  (#)

  הי יגאל. הרבה בריאות לסבתא.ואני מקווה שהבלאגן בבנק יסתדר כמה שיותר מהר אבל אני הייתי רוצה להציע כיוון אחר שאפשר לבדוק בינתיים seo. נכון שSEO דורש הרבה יותר עבודה ולא רואים כסף מיד אבל לאורך זמן הוא הרבה יותר זול ומשתלם מppc..אופטימיזציה טובה יכולה להחזיק מעמד גם חצי שנה קדימה. שלא לדבר על זה שעם seo אפשר לישון טוב בלילה בלי לפחד מהשעבודים.

   אני מכיר יותר מדי מדי ישראלים שהשקיעו ב ppc סכומי ענק והפסידו אותם. וזה לא שהם לא היו טובים, חלקם היו מבריקים מאוד. הבעיה שppc זה שוק תחרותי מאוד ומחירי הבידים בהרבה נישות הם מעבר להגיון רווחי. ppc גם משאיר אתכם חשופים לתרמיות קליקים מצד מתחרים עסקיים (ושאלוהים ישמור עליכם שלא תיפלו על מתחרים כאלה) ומסגרות האשראי שצריך כמו שיגאל ציין הם פשוט ענקיות. שלא לדבר שבשוטף +14 תמיד קיים הסיכון (גם אם הוא קטן) שמישהו שם יפשוט רגל.

  ל SEO יש גם יתרון פסיכולוגי כי כשאדם רואה לינק ממומן הוא יודע שהלינק שם כי מישהו שילם לדחוף אותו. כשאותו אדם רואה לינק בעשיריה הראשונה של גוגל הוא יוצא מנקודת הנחה שהלינק שם כי הוא איכותי ומועיל.

  אתם גם לא חייבים לעשות את כל הseo בעצמכם. יש מספיק חברות הודיות שיתנו לכם התחייבות למיקום ב long tail תמורת מאה או מאתיים דולר בחודש ואתם יכולים לשכור שלוש או ארבע כאלה במקביל לאותו אתר. ואז שכבר מתמקמים התחזוק של אתר כזה הוא מינימלי.

  אם אתם גם קונים כתבות איכותיות  או מכניסים איזו תוכנה מועילה לאתר אז הוא במילא ימצא את הדרך שלו להתפשט ברשת. 

   

  אימצתי את ההמלצה שלך על הדגל.

  • המיליונר בפיגמה   31 בדצמבר 2008 בשעה 16:14
   (#)

   אהלן בוריס,

   תודה על האיחולים.
   אני בהחלט אלך בכיוון שהצעת. אבל אני לא מסכים איתך לגבי הרבה דברים ממה שכתבת. אני אלך לכיוון SEO, כי זה עוד מקור תנועה, וזה יהיה בנוסף ל-PPC. אני לא מסכים עם אמירות כמו SEO זה יותר טוב מ-PPC, ולהפך אותו הדבר בדיוק. לכל דרך הבאת תנועה יש יתרונות וחסרונות, צריך לדעת להשתמש ביתרונות של שניהם.

   כנראה שהאנשים שפשטו את הרגל בגלל PPC, לא היו מבריקים אחרי הכל. קשה לי להבין, כיצד זה ייתכן. זה לא קזינו, ולפעולות של המשווק יש השפעה מידית. בסופו של דבר זה הרבה סטטיסטיקה, והסטטיסטיקה לא משקרת. במיוחד במקרה של PPC.

   זה נכון, שיש מקומות עם בידים גבוהים, אבל על כל מילה עם בידים גבוהים יש לפחות 10 מילים, אם לא יותר שיש להם בידים נמוכים. חוץ מזה, לבידים גבוהים יש סיבה מדוע הם גבוהים, כנראה שהם ממירים. זה נותן הרבה מקום למשווק ליצירתיות, וכמובן גם אסטרטגיות להורדת בידים.

   בסופו של דבר SEO זה דבר מצויין, וכך גם PPC, כל עוד יודעים להשתמש בשניהם.

   תודה,
   וכל הכבוד על אימוץ הדגל :)
   c Novim Godom

   • אלדד   31 בדצמבר 2008 בשעה 17:05
    (#)

    ברור ש SEO יותר טוב מ ppc לטווח הרחוק ושמיקום בעשיריה של גוגל יכול להיות שווה גם מאה אלף דולר חודשי  בפרסומות. אבל אתה שוכח את החיסרון הענק של seo וזה הגמישות. ב ppc אני יכול לשווק מאה מוצרים במקביל וכמו שיגאל אומר אם הסטטיסטיקה חיובית אני מגדיל השקעה אם הסטטיסטיקה שלילית אני חותך וממשיך הלאה. ב seo  אתה יכול להתמקד במספר קטן של מוצרים כי ההשקעה של זמן ובניית לינקים היא אדירה. אני לא פוסל seo כי אני באתי מהתחום ואני יודע את הכוח האדיר שלו. אני גם רואה מספיק דוגמאות לאפיליאייטס בגוגל שעושים ים כסף ממיקום טוב. אבל אני מציע לשמור אותו רק לנישות שבטוחים לגביהם בכמעט מאה אחוז. לגבי האנשים שהפסידו סכומי עתק, גם במסעדנות תשע מכל עשר מסעדות נסגרות בסוף אבל אלה שמצליחות הן הטובות ביותר. יכול להיות שהאנשים האלה היו מבריקים בתחומים מסוימים אבל לא בתחומים אחרים שקשורים ב ppc.  להונאות קליקים יש מחלקה בגוגל והרבה פעמים אם הם מתרשמים שיריב עסקי שם רגל הם מבטלים חיוב. כמבן שאם זה קורה יותר מפעם אחת הם כבר לא ישמחו לעבוד איתך.

   • בוריס   31 בדצמבר 2008 בשעה 18:27
    (#)

    אני מסכים עם שניכם לגמרי וזה גם מה שרציתי להגיד. לפתח את הSEO כאופציה נוספת לשיווק ולא להתמקד רק בPPC.

     

    C Новым Годом לכל בית ישראל.

     

     

 4. אנונימי   31 בדצמבר 2008 בשעה 15:31
  (#)

  בוא הנה אחי יש לך אומץ. אני בחיים לא הייתי מעז לשעבד נכסים בעשרות אלפי דולרים כדי לממן פרסומות לקמפיין.

  • המיליונר בפיגמה   31 בדצמבר 2008 בשעה 16:15
   (#)

   איפה הסיכון פה?
   הבנק לא גונב לך את הנכסים/כסף, כל עוד אתה לא מתכוון לגנוב לבנק קודם.

   אני לא רואה פה שום סיכון, אם הכל נעשה במחשבה תחילה.

 5. יגאל   31 בדצמבר 2008 בשעה 15:51
  (#)

  היי יגאל

   

  הלוואי שהייתי יכול לעזור לך אם הייתי יודע איך, כל מה שנשאר לי הוא לאחל לך בהצלחה :-)

   

  סחתיין על ההזדהות עם האנשים בדרום, אהבתי מאוד את הדגל, כל הכבוד לתושבי הדרום אני מחזק את ידם !!!

 6. אנונימי   31 בדצמבר 2008 בשעה 16:42
  (#)

  יגאל, אני בטוח לגמרי שאתה יודע מה אתה עושה ואני מודה לך על רמת הפירוט בהתייחסות לבנקים והמשא ומתן מול החברות (למדתי הרבה דברים חשובים).  אבל משהו בפוסט הזה צרם והפחיד אותי לגמרי. לקחת הלוואות בעשרות אלפי שקלים מחברים ומשפחה  ולשעבד כסף בבנק? יכול להיות כי אני לא מספיק זמן בתחום אז הדברים נראים לי סתם מפחידים. אבל היתה לא מזמן כתבה בעיתון (שגם אתה ציטטת ממנה) ש99.5% מהאנשים שמשקיעים כסף ב קמפיינים מפסידים אותו. אתה יכול לכתוב פוסט מה הסיבות לכך ואיך אפשר להשקיע סכומים גבוהים של כסף עם המינימום של סיכון הכרחי? 

  • המיליונר בפיגמה   31 בדצמבר 2008 בשעה 19:13
   (#)

   אהלן,

   לקחת הלוואות זה דבר חכם מאוד כשיודעים מה עושים עם הכסף. אני לוקח את ההלוואה, כי אני צריך למנף את העסק שלי. יש לי קמפיינים רווחיים, ואני צריך כסף שיהווה דלק, אז למה לא?

   לגבי שיעבוד כסף, אני יודע בדיוק מה הבעיה. המילה שיעבוד היא מילה מפחידה, והקונוטאציות שלה שליליות. שיעבוד בסה"כ אומר, שאתה סוגר כסף בחשבון נפרד, בלי יכולת לגעת בו, ובו בזמן מקבל הטבות מהבנק בדברים מסויימים. אפשר למשוך את השיעבוד בכל רגע. אם הבנק מביא לך מסגרת אשראי של כמה עשרות אלפי דולרים, מה הבעיה לשעבד כסף שיהווה לבנק בטחון? לא תרצה את המסגרת, הכסף המשועבד חוזר אליך! הכסף הוא שלך, הבנק ישתמש בו רק אם תגנוב לו כסף.

   אוקיי, אני אכתוב פוסט שלפי דעתי בגללו הרוב נכשלים בשיווק שותפים.

   שבוע טוב.

  • hatkyinc   1 בינואר 2009 בשעה 15:07
   (#)

   "there are 2 kinds of debt:

   1.bad dept that makes you poor

   2. doog dept make you rich

   "

   –robert k,

    

   במקרה הזה מדובר החוב טוב(ההלוואות והאשראי), כי:

   א. הוא מגובה בהכנסה עתידי (חוב זמני).

   ב. הוא בשימוש רק כדי ליצור הכנסה נוספת.

   ג. הוא נעשה במחשבה כפידה.

   ד. הוא בריביות נמוכות.

   ה. ההחזר יותר קטן מהעלות.

   ו. הוא לא משמש להימורים בסיכון גבוהה אלה במשהו שמוכן כעובד. (אותו קמפיין, שרק צריך עוד עץ למדורה [ניחוש]) 

    

   מקווה שזה יסביר קצת.

   יש לשים לב מה אתה עושה עם הלוואות, ונראה שחברינו יודע….

 7. גולד לייבל   31 בדצמבר 2008 בשעה 18:02
  (#)

  היי

   

  קודם כל, לקחת אוויר ואני בטוח שאתה תתגבר גם על זה.
  אין ספק שאתה חייב לנהל טוב יותר את תזרים המזומנים/אשראי וכשמדובר בסכומים כאילו

  מומלץ לקחת איש מקצוע שיפרוס בפניך את האפשרויות הכי טובות.

   

  ההצלחה שלך קיימת והיא עוד תצמח רק תהייה יותר מחושב.

   

  מאחל לך המון הצלחה ואל תיתן לדברים להשפיע עלייך כך שיכניסו אותך לערוץ שלילי.

  תעזר באנשים המתאימים.

   

  היו חזקים תושבי הדרום, פשוט אתם גיבורים! אני אישית לא הייתי יכול לחיות בצל הסכנה התמידית והלא נודעת.

   

  יאלה ביי

 8. אוהד   31 בדצמבר 2008 בשעה 18:40
  (#)

  אהלן יגאל,

  1. תגיד ,אין לך מערכת ששולחת מייל כל פעם שמגיבים לתגובה שלך, זה מעצבן לבדוק כל פעם מחדש ולפעמים אתה שוכח איפה שמת את התגובה.

   

  ולענייננו, 

  2. החשבון שלי מוגדר על זמן תל אביב (ואי אפשר לשנות את זה) איך אתה מגדיר את ה-sceduling?

  אני מגדיר בין 23:00  לבין 17:00 יום למחרת . אבל יש בארה"ב כמה תחומי זמן.

  מה אתה שם אצלך?

   

  תודה ,

  אוהד.

   

  • המיליונר בפיגמה   31 בדצמבר 2008 בשעה 19:17
   (#)

   אהלן אוהד,

   אתה צודק ב-100% בקשר לאימיילים, אני עובד על זה…

   לגבי ה-Scheduling, החשבונות אדוורדס שלי מוגדרים אצלי לפי זמן לוס אנג'לס (10 שעות אחורה מישראל, 8 שעות אחורה מגריניץ'). את רוב הסקדולינג ברוב (בהדגשה על הרוב, שזה לא אומר הכל) אני עושה מ-6 בבוקר ועד 22:00 בלילה לפי שעון לוס אנג'לס.

   שבוע טוב.

 9. יובל   31 בדצמבר 2008 בשעה 19:01
  (#)

  היי

   

  המסטרקארד עובד כמו debit card בנוגע לדולרים. האמריקן אקספרס זהב מאפשר לשלם דולרים בסוף החודש כמו שקלים.וכן כרטיסי האשראי החוץ בנקאיים כמו ויזה אקטיב.

   

  בהצלחה, ותודה על השיתוף בקשיים שהם קשיים של כולנו.

   

  יובל

  • המיליונר בפיגמה   31 בדצמבר 2008 בשעה 19:19
   (#)

   יובל!!!

   תודה רבה על המידע היקר!!! מחר על הבוקר אני בודק את זה!!!

   יש לי אמקס גולד, אבל הוא נועד לכל מה שלא קשור לפרסום באינטרנט, כמו שכירת רכב, וכרטיס טיסה לאפיליאייט סאמיט. אם אתה צודק, אני הולך להחליף תפקידים בין האמקס למאסטרקארד! אתה תותח!

   תודה והמשך שבוע מהנה.

 10. דניאלה ויינשטוק   31 בדצמבר 2008 בשעה 20:18
  (#)

  ואיי ואיי ואיי. קודם כל שסבתא תהיה בריאה ושתושבי הדרום יהיו בטוחים, זה הכי חשוב בעולם. יגאל, הפחדת אותי לגמרי עם המספרים שהבאת פה. אלף דולר ליום, חמישים אלף שקל מספיקים לכמה ימים של פרסומות. איך משיגים מסגרות אשראי כאלה? אני לטויטה קורולה יד שלישית לא מסכימים להלוות לי שלושים אלף שקל. אם אני רוצה להגיע למצב שאני מרוויחה עשרת אלפים שקל כל חודש כמה כסף אני צריכה לחסוך ולהשקיע?

  • המיליונר בפיגמה   16 בינואר 2009 בשעה 17:36
   (#)

   אני התחלתי מהשקעה מינימאלית מאוד של $1000 בחודש, ומשם ככל שההכנסות עלו, כך גם ההוצאות, בגלל שהייתי משקיע את ההכנסות בחזרה בעסק.

   בסופו של דבר זה הגיע למספרים גבוהים :)

 11. קישקשתא   31 בדצמבר 2008 בשעה 20:35
  (#)

  האלן פיג'מה

   

  לול חודשיים לא עברתי פה ואני רואה שעדיין לא פתרת את הבעיה של המיסגרת אשראי….מחדל חמור ביותר.

  אל תיקח איש מקצוע ולא נעליים…..שים 100,000 שקל בפיקדון בתור ביטחון לבנק ותגדיל את המיסגרת אשראי של הכרטיס ויזה הרגיל ל – 100,000 שקל.

  זה מה שעשיתי בזמנו כשהתחלתי להתפתח בקצב מהיר ביותר ופעמיים בשבוע הייתי רץ לסגן מנהל

  כדי שיגדיל לי בכל פעם את המסגרת עד שיצטבר לי הסכום המתאים ופתרתי את זה.

   

  אני מכיר את ההרגשה המעצבנת הזאת כשאתה יודע שאתה יכול לייצר כסף אבל אתה תקוע והיו פעמים שעצרתי עבודות לשבוע עד שקיבלתי כסף ……..ולא…….לא יעזור לך לספר בבנק שהינה עוד שבוע צריך להיכנס לך ככה וככה…הם מאוד זהירים כשזה נוגע לעסקי האינטרנט.

   

  תתקנו אותי אם אני טועה……..לא משנה באיזה כרטיס תשתמש אפילו שהחיוב בסוף חודש…….אף אחד לא יתן לכם מסגרת אשראי ללא ביטחונות וכאן שוב חזרנו לאותה בעייה…שוב תתקנו אותי..

   

  ולאנשים פה שהרימו גבה בקשר ללקיחת הלוואות מהבנק או מהחברים ..תחשבו שיש לכם בבית מכונה שמדפיסה כסף 24 שעות שעובדת על דלק ויום אחד נגמר לכם הדלק מה תעשו?

  אני מדבר פה במיקרים שאתם עובדים עם חברות ותיקות ואמינות עם הסטוריית תשלומים חיובית כמו קליקבנק וכו'…..אין מצב שידפקו אותכם בסוף החודש.

   

  לשעבד כסף לבנק זה לא לשעבד נכס…..זה כסף שלכם שניסגר כביטחון לבנק……הלוואי והייתי צריך לשעבד כל יום כסף בבנק.

   

  ושוב פיג'מה הפתעת אותי ….אני לא מאמין שברמה שלך עדיין לא פתרת את זה…

   

   

  • טל   31 בדצמבר 2008 בשעה 22:39
   (#)

   אם יש לך 100000 ש"ח לשים בפקדון, למה אתה צריך 100000 ש"ח מהבנק ?

   תשתמש בכסף שלך ותחסוך את העמלות שאתה משלם לבנק.

    

   אני מקבל אשראי ללא בטחונות, צריך לדעת איך לדבר ועם מי, אבל בגדול זה אפשרי

    

   ומספיק עם השטויות של המכונה שמדפיסה כסף, אנשים שחשבו פעם כמוך מקבצים היום נדבות

   תמיד תזכור שהסיכון קיים תמיד, ואף אחד לא יודע מה יהיה מחר

   • אנונימי   1 בינואר 2009 בשעה 9:57
    (#)

    המקרה היחיד שבנק נותן אשראי של מאה אלף שקל בלי בטחונות זה כשאבא ואמא טחונים בכסף

   • hatkyinc   1 בינואר 2009 בשעה 15:18
    (#)

    "אם יש לך 100000 ש"ח לשים בפקדון, למה אתה צריך 100000 ש"ח מהבנק ?"

    1. משחקים בינך לחברה בע"מ (או ישויות אחרות)… הנהלת חשבונות….

    2. המטרה היא לשים X ולקבל X*1.משהו.

    3. לשלם prepay ל google או אחרים אני לא יודע אם א. אפשר. ב. אם אתה באמת רוצה.

    התשלום הוא בכ.א. = צריך אשראי לא מזומן.

     

     

    "אני מקבל אשראי ללא בטחונות, צריך לדעת איך לדבר ועם מי, אבל בגדול זה אפשרי"

    עד איזה סכום?/ כמה אחוזים מהמחזור? /…..

    אפשרי אבל אני חושב שזה לא באותו סדרי גודל/קצב צמיחה שמדובר עליו

     

    "ומספיק עם השטויות של המכונה שמדפיסה כסף, אנשים שחשבו פעם כמוך מקבצים היום נדבות

    תמיד תזכור שהסיכון קיים תמיד, ואף אחד לא יודע מה יהיה מחר"

     בעד אני חושב :D

    • המיליונר בפיגמה   16 בינואר 2009 בשעה 17:39
     (#)

     שלום לכל המגיבים בשרשור,

     במקרה שלי מדובר על שיעבוד של הרבה יותר מ-100,000 שקל, לכן זה יוצא אצלי בעייה. כי אם אני אשעבד לא יהיה לי את הכסף לבזבז, אבל בכל מקרה, כבר די הסתדרתי עם זה.

     AMEX GOLD עובד לי מעולה, במיוחד כשהבנק שלי עשה טעות, וגם החל מפברואר יהיה לי אשראי מגוגל, שזה פצצה :)

     בהצלחה לכולם :)

  • hatkyinc   1 בינואר 2009 בשעה 15:11
   (#)

   המלצה: תקרא מה זה פקטוריג.

    

 12. שאלה   31 בדצמבר 2008 בשעה 20:42
  (#)

  היי יגאל.

  תזרים מזומנים וניהול פיננסי נכון הם אכן יסודות חשובים בהקמת כל עסק מכל סוג שהוא אופליין ואונליין.

  יש לי שאלה שקשורה במעט לנושא הפוסט הזה.

   

  פנה אליי יצרן של שמפו טבעי נגד כינים (ללא חומרי הדברה אלא רק עם מרכיבים טבעיים)

  מדובר יותר נכון במפתח של השמפו שמייצר את המוצר ע"י חברה גדולה ומוכרת בישראל ואין לו בעייה לייצר גם מליון בקבוקים בחודש במידה ויש דרישה.

  זה מוצר שקיים ונמכר 10 שנים בשוק אבל ללא פרסום או שיווק .

  כמובן שעם פרסום נכון היקף המכירות יכול לזנק באלפי אחוזים..

   

  השורה התחונה .. הוא פנה אלי בתור פרסומאי ואמר שמוכן להתחלק ברווחים של מכירות שיגעו מהמכירות של מאמצי השיווק שלי.

  שאלתי.. האם ניתן למצא אפייליטס של מוצר כמו שמפו טבעי נגד כינים???

  שכמובן יהנו מרווחים על מכירות בלבד??

   

  למוצר איף דף נחיתה ושום כלום באינטרנט והוא מוצר שנמכר ויש לו אלפי לקוחות מרוצים וגם לקוחות קבועים…

   

   

   

  • אנונימי   31 בדצמבר 2008 בשעה 21:20
   (#)

   מדובר יותר מיתוג של מוצר, הבאתו לידיעת הציבור הרחב באופן גורף מאשר אפילייט מרקטינג גרידא.

   • המיליונר בפיגמה   16 בינואר 2009 בשעה 17:41
    (#)

    זה אפשרי בהחלט,
    תצטרך לפנות לרשתות השותפים השונות, והם יגייסו את האפיליאייטס.

    אני חושב שכדאי לך לפזול יותר לשוק של חו"ל, בארץ זה לא שוק…

 13. zivi   31 בדצמבר 2008 בשעה 22:27
  (#)

  היי,

   

  פתח חשבון בנק נוסף בבנק אחר, שב עם מנהל/סגן מנהל הסניפים תראה לו תזרים מזומנים היסטורי, תראה לו את ההכנסות, את הכתבות שעשו עליך/על התחום ואני אהיה מופתע אם לא תקבל חשבון "חדש" עם מינימום אותם תנאים בחשבון הקיים(מסגרת אשראי+הלוואה). האמת שלא ניסיתי את זה בזמן האחרון מאז "המשבר" הגדול. אבל, כמה שהבנקים נזהרים מצד שני הלוואות ומסגרת אשראי עם סיכוי גבוה של החזר זה הלחם שלהם.

   

  בהצלחה!

  • hatkyinc   1 בינואר 2009 בשעה 15:20
   (#)

   נכון אבל תזהר לפני שאתה "שורף" סתם בנקים, עדיף כמכרז עם איש מקצוע בסדר גודל/פעילות המדובר לדעתי האישית.

    

   בנקים עדיין לא מעבירים מידע אחד לשני בארץ ואתה יכול לנצל את זה ליתור, אחרי שיהיה לך חשבון אצלם היתרון נעלם.

    

   דעה אישית מנסיון קצר וקצת עצה.

   • המיליונר בפיגמה   16 בינואר 2009 בשעה 17:53
    (#)

    זיו,

    רעיון מעולה.

    לגבי הלשרוף את עצמי בבנקים זה גם נכון. בעקרון כבר הסתדרתי עם הקרדיט מגוגל, שהוא פשוט מצויין :)

 14. קישקשתא   1 בינואר 2009 בשעה 1:00
  (#)

  אדון טל הניכבד

   

  למה לעשות סלט מכל דבר?

   

  איפה אמרתי שאתה צריך 100,000 שקל מהבנק?

   

  אתה שם כסף לבנק כביטחון כדי לקבל מיסגרת אשראי לויזה .

  בקשר לזה שאתה מקבל אשראי ללא ביטחונות….נו טוב ….אין פה חוק קבוע, זה מישתנה מבנק לבנק או כל מיקרה לגופו.

   

  "צריך לדעת איך לדבר ועם מי"  …."המי" הזה שאתה מדבר עליו הוא נימצא בכל סניף בנק בארץ?

  או רק בסניף שלך….

   

  " ומספיק עם השטויות של המכונה שמדפיסה כסף, אנשים שחשבו פעם כמוך מקבצים היום נדבות"

   

  שטויות? …טוב סליחה תיקון קל, לא מכונה שמדפיסה כסף…קוראים לזה אוטופיילוט …

  טוב עידכון קל…זה לא ממש מכונה …שעה עבודה ביום זה נחשב?……רגע סליחה….עוד כמה שעות ביום שבהם אתה עושה רפרש לדף סטטיסטיקה בחשבון שלך זה גם נחשב בתוך השעה הזאת?…..לא זה כבר סטייה שלי ושל עוד רבים.

   

  הפיסקה האחרונה הוציאה ממני טיפה של שחצנות,הדבר האחרון שציפיתי מעצמי לעשות אבל תתפלא…..יש דבר כזה שאת רובו ניתן להשיג רק בעבודה קשה מאוד, לילות רבים ללא שינה ובדרך כלל אחרי שריפה של מזומנים בדרך.

  אני יודע מאיפה בא הכעס הזה על "  המכונה שמדפיסה כסף"…..מכל איבוק שיוצא לשוק ותמיד המשפט שלהם מתחיל ב " איך ילד בן שנתיים עושה 4000$ ביום עם יד אחת קשורה תוך כדי משיכה בשיער של שולה הגננת בזמן שיעור ריכוז בזמן שהוא עושה 4 סלאלומים באוויר וניזהר לא לינחות על ריבקה, הילדה עם החצ'קונים שכל הזמן מפליצה בארגז חול"

  דרך אגב בחיים לא עשיתי כסף מקריאת איבוקים…..רק מקריאה בפורומים מיקצועיים

   

  ולא לישכוח חבר'ה תוכניות שותפים זה לא האופציה היחידה בעולם

   

  עכשיו אני חוזר למערה לישון את שנת החורף שלי

   

 15. הגוסו   1 בינואר 2009 בשעה 3:38
  (#)

  אני מכיר את התקופות האלה.. קרה לי משהו דומה מתישהו, חשבתי לעצמי בבוקר בהיר אחד, "ואיי כבר איזה חצי שנה שלא דפקתי את האוטו", חחחחח באותו יום נסעתי מהר בחנייה, עקפתי מישהו, ורציתי להראות לו שהוא כל כך עיכב אותי שעד שהוא עובר אותי אני כבר אספיק לחנות, בקיצור מפה לשם נתקעתי בקיר בניון התת קרקעי.. ונדפק לי היום, באותו יום קרו עוד דברים מוזרים.. אבל לא משנה..(נפרדתי מחברה וכו').

   

  תיקח הכל באיזי, אני מקווה שהרואה חשבון שלך יעזור לך לפתור את בעיות האשראי סוף סוף, אני באמת שם לב שאתה תקוע בזה המון זמן.

   

  בכל מקרה פתחתי בלוג חדש במזל טוב, לקראת השנה החדשה שבאה עלינו לטובה, אתה מוזמן להיכנס זה בלינק של השם שלי..

   

  שיהיה לכולנו בהצלחה.

 16. יובל   1 בינואר 2009 בשעה 11:22
  (#)

  הי יגאל, יש לי בעיה שאני מניח שכמעט כל הקוראים פה נתקלים בה וזה למצוא בידים נמוכים. רשמת למעלה שעל כל ביד גבוה יש עשרה בידים נמוכים, איך אני מוצא את הבידים האלה? דרך תוכנות? מפה לפה דרך חברים? אני משתמש בכמה תוכנות במקביל, קורא פורומים ועדיין אני לא מצליח למצוא בידים נורמליים. מה לעשות?

  • המיליונר בפיגמה   16 בינואר 2009 בשעה 18:07
   (#)

   תהיה יצירתי,
   אין תוכנות ליצירתיות.

   אתה צריך לחשוב על מצבים שאנשים מרגישים כשהם צריכים משהו, מה הם עוברים וכאלה…

   בהצלחה.

 17. אביב רונן   1 בינואר 2009 בשעה 13:19
  (#)

  הי חברים, בנוגע לכרטיסי אשראי:

   

  כרטיסי אשראי גולד הבנקאים לא ייתנו לכם אשראי במט"ח. ככה זה. זה זהב כי זה ניראה יפה ובגלל שזה נותן אפשרות למשיכות גבוהות יותר.

   

  כרטיסי אשראי חוץ בנקאיים – יש לי די הרבה כרטיסי אשראי חוץ בנקאיים, והם מאפשרים שגם מט"ח יירד רק פעם בחודש ואפילו לאחר 45 יום ולא 30. אבל, אתה משלם על זה ריבית – זניח לגמרי לדעתי וכל כך שימושי, מה גם, שכרטיסי האשראי החוץ בנקאים הם למעשה עוד אשראי שלא קשור לבנק שלך שיכול בהחלט לעזור לך להתמודד עם הימים שבהם אתה מחכה לקבל את הכסף.

   

  בהצלחה,

  אביב

 18. hatkyinc   1 בינואר 2009 בשעה 14:42
  (#)

  פיג'מיסט, הלו יש מישהו בבית?

  פקטורינג!

   

  לא קראתי עדיין עד הסוף או את התגובות… :P

  • hatkyinc   1 בינואר 2009 בשעה 14:56
   (#)

   אחרי שסיימתי לקרא אני יתקן ;)

    

   1. הפתרון עם goggle שיהיה אותו תשלום כמו הרשתות פותר לך את הבעיה יותר טוב מכל דבר אחר.

   2. בדקתי פעם את השרתות מהצד השני והתשלום להם הוא שותף+משהו, עם פקדון ראשוני, כך ששום ריבית ובולשיט הם מעבירים לך תנאים שהם נותנים ללקוחום שלהם, וכדי לשלם לך מהר יותר הם צריכים לממן את זה. דעתי האישית תבקש עמלות מוגדלות/בונוסים/whatever במקום= תקבל יותר בסופו של סיפור.

   3. עם העניין עם גוגל לא יסתדר אתה עדיין יכול לעשות factoring על הרשתות הגדולות שאתה עובד איתן

   4. הכי חשוב: ידידי אתה כבר במצב שאתה מגלגל סכומים גדולים עם אשראי גדול וצורכי אשראי גדלים ומגוונים, זה הזמן – להפסיק לשבור את הראש ולגייס איש מקצוע שיטפל לך בזה! תתרכז במה שאתה יודע וזה לעשות כסף, ותן כמה גרושים לפנות את הזמן והאנרגיות שלך מזה וסביר להניח גם לחסוך לך יותר גרושים משהו עולה !!!

   • hatkyinc   1 בינואר 2009 בשעה 15:35
    (#)

    חבל שאי אפשר לערוך…..

     

    יש לי כמובן מישהו שעבדתי איתו ואני יכול לתת לך את הפרטים אם תשלח לי מייל (אני ישמח להתכתב איתך על כל מקרה :P ).

    הוא בנקאי לשעבר 10 שנים, החברה שלהם מספקת שירותי CFO כ outsourcing, לא יודע אם תרצה/אתה צריך/זה יהיה שימושי, אבל הייתי מנסה לגנוב אותו לצוריך המימון והמו"מ מול המוסדות הפיננסים.

     

    שים לב כבר בפוסט הזה כמה אפשרויות אשראי הוצגו שאנשים משתמשים:

    1. כ.א. אשראי שונים.

    2. בנקים נוספים.

    3. כ.א. חוץ בנקאיים.

    4. תנאי אשראי שאתה מנסה לשפר.

    5. אני הצעתי פקטורינג.

     

    דברים שעוד לא הוזכרו:

    6. אשראי ממוסדות אחרים, חברות כרטיסי האשראי גם עושות כל מני הלוואות לעסקים.

    7. קרנות להלוואות.

    8. מבצעים.דוגמא רלוונטית. הפועלים: "מילאירד שקל לעסקים קטנים, ללקוחות כל הבנקים".

     

    ואני בטוח שיש עוד אפשרויות שאני לא מכיר.

     

    והכי חשבו אף אחד לא דיבר והשוואה עלויות וריביות!.

     

     וגם לא דיברנו על ניהול רציף ועדכון רציף של צורכי ומקורות האשראי ללא התרוצצות שלך.

     

    גילוי נהות: אין ממש, אני לא איש כספים בכלל! הידע בא מזה שאני חולה ידע והיה לי השקעה בעסק ושברנו את הראש עם זה והיה לנו מישהו שעזר עם זה – סמנכ"ל כספים.

 19. hatkyinc   1 בינואר 2009 בשעה 15:36
  (#)

  אוף האין עריכה….

   

  וסליחה שהצפתי את התגובות (פיג'י תודה לי אחר"כ במייל :P )

 20. משיח   1 בינואר 2009 בשעה 15:46
  (#)

  לכל מי שמעוניין 2
  סרטונים מעולים להסברה!


  http://www.youtube.com/watch?v=xyYsFLttmX8

  http://www.youtube.com/watch?v=BjD8NNM-ejA

 21. דוד   1 בינואר 2009 בשעה 17:00
  (#)

  הי יגאל, יש חברה אמריקאית מסויימת שעובדת בעיקרון רק עם אמריקאיים ו superaffiliates בלבד מחוץ לארה"ב. חיפשתי ומצאתי אנשים שמוכנים למכור לי את החשבון שלהם בחברה הזאת. אתה מכיר מישהו שיודע איך זה עובד ועל מה צריך להקפיד כשקונים חשבון?

  יש פה מישהו שהתנסה בזה? חמש מאות דולר נשמע לכם מחיר סביר?ן

 22. אנונימי   1 בינואר 2009 בשעה 17:16
  (#)

  די כבר עם הבלאגן בבלוג הזה!!!! איך אפשר להבין פה משהו מהתגובות כשכל אחד מדבר על נושא אחר לגמרי. יגאל, תפתח כבר פורום  או איזה לוח שיהיה בו מקום לכל השאלות של המתחילים בתחום ותמחק כל הודעה שלא קשורה ישירות לנושא הפוסט. ובשום פנים ואופן אל תרשה לאף אחד להגיב יותר מפעמיים באותו פוסט. יש פה ליצנים שמגיבים חמש ושש פעמים על שטויות.

  • אחד   2 בינואר 2009 בשעה 14:55
   (#)

   הסיבה שאנשים קוראים את הבלוג ואת התגובות היא כי הם יודעים שתמיד יהיו פה חבר'ה שישמחו לעזור ולהקדיש מזמנם ומנסיונם ללמד חבר'ה אחרים שחדשים בתחום ובסופו של דבר כולם רק מרוויחים מזה. אם אין לך סבלנות וזמן לקרוא תגובות, אז אתה לא במקצוע הנכון. 

 23. דייב   1 בינואר 2009 בשעה 21:13
  (#)

  טיפ קטן:

  אם תגדיר את חשבון האדוורדס שלך לעבוד בשקלים, חיוב כרטיס האשראי יבוצע כעסקה מקומית בישראל ולכן ירד רק בסוף החודש, בכל סוגי הכרטיסים.

  ואגב, שיטה זו מאפשרת גם לחסוך את שערי ההמרה האבסורדיים של חברות האשראי…

   

  אגב, גם אני בבנק מזרחי, וכאשר פתחתי חשבון נוסף לעסק כאשר עסקי האפיליאייט התחילו לשגשג, קיבלתי כרטיס פלטינום ומסגרת אשראי גדולה ללא בטחונות, כמעט בלי להתאמץ. אני מניח שזה עניין של כימיה עם מנהל הסניף או הרושם שנוצר אצלו במהלך השנים.

  • המיליונר בפיגמה   16 בינואר 2009 בשעה 18:21
   (#)

   אני רק שנה בבנק,
   כך שזה קצת בעייתי במצב שלי…

   לגבי החשבון בשקלים זה לא בא בחשבון,
   ונראה לי שבכל זאת זה יורד כל יום מהכרטיס אשראי,
   כך זה אצל פליקס "משה".

 24. מאמן פוקמונים   1 בינואר 2009 בשעה 23:04
  (#)

  צ'ארמנדאר קודם כל הופך לצ'רמיליון, ורק אז לצ'אריזרד!

  טעות של מאמן פוקמונים מתחיל… 

 25. מייקל   1 בינואר 2009 בשעה 23:05
  (#)

  יש פה מישהו עם נסיון עם Play65 או partypartners? הם אמינים? מה הדרך הכי טובה לפרסם אותם?

  • אנונימי   2 בינואר 2009 בשעה 9:39
   (#)

   partypartners הם הכי גדולים בתחום ההימורים ונחשבים אמינים מאוד. רק מה, הרבניו שר שלם נמוך ועומד על ממוצע של 30%. play65 אני לא מכיר אישית אבל באתרים של טורנטים כמו piratebay הבאנרים שלו מופיעים הרבה אז אני מניח שבתנאים מסוימים הוא יכול להיות רווחי מאוד.

   • אנונימי   3 בינואר 2009 בשעה 14:02
    (#)

    partypartners מופיעים כבר בכל חור אפשרי יהיה לך קשה מאוד להתחרות בכרישים הגדולים של הפוקר. לך על נישה שיש בה פחות אפיליאייטס כמו בינגו או שש בש. שחקנים ותיקים מחפשים דווקא את החברות הקטנות יותר כי שמה הבונוסים ענקיים.

  • אחד שמבין   2 בינואר 2009 בשעה 19:05
   (#)

   תפתח אתר ותכניס לתוכו כמה סרטים של בחורות עם ציצים ממש גדולים ואני לא מתכוון לציצים מבורכים אלא לפומלות אנושיות, כאלה שיכולות לעבוד בתנובה. כמובן שאת הסרטים תשים ב embedding ולא תאחסן על שרת משלך. אחר כך תזרוק כמה שיותר מילות מפתח מלוכלכות, שים כמה באנרים של פוקר ורולטה ותעבור לאתר הבא. עכשיו, אני יודע שיהיו פה אנשים שיחשבו שאני מסתלבט או לא רציני, לאלה, אני מציע שתפתחו גוגל… 

 26. מתן   2 בינואר 2009 בשעה 12:48
  (#)

  יגאל, תודה רבה על הפוסט המדהים הזה ולאנשים הנהדרים שהגיבו עליו והעשירו את כולנו בידע חשוב אבל חצי מהתגובות פה לא קשורות בכלל לנושא של הבלוג. זה מקשה על הרבה אנשים לקרוא עד הסוף. מי שאין לו מה להוסיף על הנושא הספציפי שלא יגיב. אתם רוצים לשאול שאלות כלליות על התחום תפנו ל wickedfire או digitalsforums ודומיהם. מרוב מרכיבים בסלט אי אפשר להנות מהאוכל.

 27. אדיר   2 בינואר 2009 בשעה 13:06
  (#)

  כדאי לעבוד עם התוכנית של אמאזון? מצד אחד אני רואה שהם מציעים רק 4%-10% למכירה. מצד שני כמות האנשים שעובדים איתם היא עצומה ויש להם שם אמין מאוד. אותו דבר לגבי adobe. הם מציעים רק עשרה אחוז למכירה אבל חלק מהתוכנות שלהם עולות שלוש מאות וארבע מאות דולר. ואני מניח שיש להם שם אמין יותר מ copeac או קליקבנק.

  • בוריס   2 בינואר 2009 בשעה 14:07
   (#)

   התוכנית של אמאזון גרועה מאוד. רוב המוצרים שם הם מוצרי צד שלישי והרווח המקסימלי עליהם זה 4% רק על ספרים אפשר להגיע ל עשרה אחוז. אנשים שעובדים איתם במילא יש להם אתר או בלוג והם במילא רוצים להמליץ שם על המוצרים האלה. היחידים שהצליחו לעשות כסף גדול מהתוכנית הזאת היו אנשים שהעתיקו את החנות וגרמו למנועי השוואות מחירים להאמין שהם חנות נפרדת. אבל היום זה כבר לא עובד. לגבי adobe אני לא יודע אבל אם במילא יש לך אתר או בלוג שקהל היעד שלו משתמש בפוטושופ, אז יאללה שים, מה יש לך להפסיד?

   • אנונימי   5 בינואר 2009 בשעה 15:10
    (#)

    איך אפשר להעתיק חנות שלמה ועוד בגודל של אמאזון?

  • קישקשתא   4 בינואר 2009 בשעה 11:55
   (#)

   כשעובדים עם אמזון חשוב להבין דבר אחד: העוגייה שלהם נישארת רק 24 שעות

    

   אז תעשו את החשבון שלכם לבד………..אם אף אחד לא קונה בזמן הזה לא תקבלו כסף

   • אנונימי   4 בינואר 2009 בשעה 17:47
    (#)

    מצד שני אם מישהו קונה שם גם דברים שלא קשורים למוצרים שהופנו הכסף עדיין שלך. אבל אני מסכים לגמרי עם מה שנאמר פה. זאת תוכנית נצלנית ומטופשת. היה לי אתר מעריצים של סדרת מדע בדיוני והייתי מוכר עבורם בשבוע סחורה בשמונה מאות דולר. מזה ראיתי פחות מארבעים.

    נקודת הזכות היחידה של אמאזון זה שהם נותנים לך astore שזאת חנות וירטואלית משלך שהעיצוב שלה פשוט יפהפה.

  • אדיר   6 בינואר 2009 בשעה 10:59
   (#)

   חבר'ה, תודה רבה על האינפורמציה. נתתם לי הרבה חומר למחשבה וטוב לדעת שמאמזון כדאי להתרחק :)

 28. אנונימי   2 בינואר 2009 בשעה 15:51
  (#)

  1. הפלטינום זה פתרון מעולה, אך במצבך נראה לי לא מספיק (בגלל מסגרות אשראי).

  2. (לדייב), אין זה משנה אם תגדיר את החשבון גוגל על שקלים. האפשרויות הן או שגוגל יבצעו את ההמרה לטובתם או הבנק… עדיף מה שיותר נוח למפרסם.

  פוסט מועיל, תודה רבה

   

 29. דנית   2 בינואר 2009 בשעה 16:11
  (#)

  הי,

  יש לי שאלה:

  איך אתה עושה מעקב על הקמפיינים שאתה מעלה ב PPC? האם אתה משתמש בתוכנה מסויימת שאתה יכול להמליץ עליה?

  יש לי קמפיין שאני מאוד רוצה כבר להעלות ולראות אם הוא מניב רווחים, אבל אני מנסה למצוא תוכנה שתעזור לי לשים דגש על המילים המוכרות ולא לירות באפלה אבל לא מוצאת.

  תודה ושבת שלום

   

  • hatkyinc   3 בינואר 2009 בשעה 4:08
   • דנית   6 בינואר 2009 בשעה 9:16
    (#)

    Google Analytics הוא כלי שאני משתמשת בו כבר די הרבה זמן, אבל הוא לא נותן את הפרטים האלה:

    כלי מעקב אלו מילים הכי ממירות לקנייה, על איזה לינק מתוך הלינקים באתר הקורא לחץ ואם יש כלי שמראה את המסלול של המבקרים באתר בצורה ויזואלית על מנת לעזור לנתח קמפיינים.

    הוא לא נותן יותר מדי כלים כדי לנתח את הקמפיינים של PPC בצורה יסודית ולעומק.

    אשמח להצעות נוספות.

    תודה

 30. מישהו אחר   3 בינואר 2009 בשעה 16:05
  (#)

  אי אפשר שלא לשים לב לתאריך…

   

  בתור מישהו שלאחרונה סיים לקרוא את כל הבלוג מההתחלה ועד הסוף יש לי בקשה/שאלה…

   

  נכון שהגעת להבנה שלרדוף אחרי הכסף לא משיג לך כלום וכו'

  אבל אמרת שכבר כתבת את הפוסט האחרון של ה-31 לדצמבר כבר בהתחלה…ובכ"ז לא השתמשת בו.

   

  למה? הוא עד כדי כך לא רלוונטי? יכול להיות מעניין לעשות השוואה בין המטרות שלך בעת כתיבת הפוסט ההוא לבין מה שהשגת בפועל ואיך הנתיב שלך השתנה לאורך השנה…

   

  בכל זאת, עברה בדיוק (קצת יותר מ..) שנה, ויש לזה איזשהי משמעות לא? גם אם רק משמעות של הכנת דו"חות…

   

  שנה אזרחית טובה

   

 31. אוהד   4 בינואר 2009 בשעה 20:20
  (#)

  אהלן יגאל,

  רציתי לשאול:

  1. (לא רק את יגאל)האם מישהו יכול להפנות אותי למידע כיצד לבנות עמודי נחיתה כם תוכן דינמי?

  2.יגאל,האם כשאתה משגר 10 קמפיינים במקביל על מנת לבדוק את כולם, ובונה לכולם אתר נחיתה, האם אתה מוסיף עמודי תוכן לאתר או רק את עמוד הנחיתה לצורך טסט?

   

  תודה,

  אוהד. 

 32. יובל   5 בינואר 2009 בשעה 11:34
  (#)

  הי בנאדם,

  אחלה אתר ומאוד מעניין אבל…  אפילי…מה?

  אולי בשביל ה"פיסחים" שביננו (קהל הקוראים) שעוסקים בנושאים אחרים ברשת ואין להם ממש זמן לחפש ולנחש מהי מהות הנושא שבו אתה מתעסק, תוכל להסביר במילים פשוטות:

  "מה בדיוק אתה עושה? את מי ולמה מקדמים? האם צריך אתר בשביל לפעול בנושא?"

  סליחה, אבל מקצוען כמוך (ככה מתקבל הרושם) צריך לדבר גם לקהל הפשוט,

  תודה על תשומת הלב והלוואי באמת תהיה מליונר, אתה בחור רציני – מגיע לך

  • המיליונר בפיגמה   16 בינואר 2009 בשעה 18:26
   (#)

   אני מוכר דברים באינטרנט תמורת עמלות.

   כמו הישראלים בחו"ל בעגלות,
   וכמו יחצנות של מסיבות.
   כמו טיווח דירות.

   רק באינטרנט

   בהצלחה.

 33. Online magazine   5 בינואר 2009 בשעה 14:43
  (#)

  יגאל מה נשמע?

  יש לי פתרון פרקטי ואפור יותר לבעיות שלך.

  אם אתה מאמין בעצמך – יש לך מספיק חברים שיש להם מחזורים גדולים וסומכים עליך.

  הכי פשוט זה מישהו מהתחום שאין לו בעיה להקיא לך 100-200 אלף ש"ח עד שתעמוד על הרגליים, ב5 אחוזים מהרווח שלך. חשוב לא להסתבך עם גורמים שאתה לא מכיר, ומצד שני המינוף הגדול מאד יוכל להעמיד אותך על הרגליים מבחינת הרזרבות תוך שלושה חודשים רווחיים.

  שיהיה בזהירות והצלחה.

  אלון

 34. גיא   6 בינואר 2009 בשעה 22:05
  (#)

  יגאל, יש לך אחלה בלוג. למדתי ממנו המון על התחום ואני מניח שכמוני עוד הרבה. יש לי בקשה אליך. האם תוכל לכתוב פוסט שיכלול בתוכו את כל החברות שלישראלים כדאי לעבוד איתם? קראתי באחד הפוסטים שלך שאתה חבר בעשרים חברות, אתה יכול לפרט מהם?

  אתה יכול לפרט מה צורת התשלום של כל אחת ומה הדרך הכי טובה לקדם כל אחת מהחברות?

 35. אנונימי   7 בינואר 2009 בשעה 15:18
  (#)

  מה נסגר עם פוסט סיכום שנה?? 

  דו"ח הכנסות??? 

  כבר השביעי לחודש 

  אנחנו במתח!!! 

 36. אנונימי   8 בינואר 2009 בשעה 0:41
  (#)

  נדמה לי שכתבת שאתה עובד עם Advaliant.

  עכשיו מה עושים כשהם מבקשים ממליצים?

  כמו שאתה מבין אין לי יותר מדי קבלות.

  אודה על תשובתך. 

 37. איתן1   13 בינואר 2009 בשעה 0:35
  (#)

  בנוגע לתמונה..

  זה מזכיר את החידה לבחורות: "את רוצה לראות פיל?"  ואחרי שהיא עונה "כן" אומרים לה (בליווי מה שבתמונה): "אז הנה האוזניים"

   

 38. אידיוט   28 באפריל 2009 בשעה 19:02
  (#)

  הייתי חייב לכתוב את זה: צ'רמנדר הופך *קודם* לצ'רמיליון ורק *אז* לצ'ריזרד.

  אני אידיוט אני יודע :)

 39. דן   20 ביולי 2015 בשעה 0:42
  (#)

  האם אפשר לעשות סדרה עולה של Q K A 1 2 ?
  זה חשוב לי מאוד תשובה חיובית אשמח לתגובה מהירה

התגובה שלך

 • XHTML: אפשר להשתמש בתגים הללו: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>
 • חברים יקרים, אין צורך להגיב בכמה פוסטים את אותה התגובה רק על מנת שאני אראה אותה, אני קורא ועונה לכל התגובות ללא שום קשר לותק הפוסט אליו הן נכתבו. לצערי הרב זמני מוגבל, ולכן אני עונה על תגובות אחת לשבוע. יחד עם זאת, חשוב לי לציין - אני עונה על כולן!