שלא תגידו שאני לא משקיע…

אוקיי, אז בטח שמתם לב שהיום האתר לא היה פעיל. אולי אפשר להגיד שהכתובת הייתה על הקיר, ואולי לא. בעיקרון, כבר תקופה ארוכה השרת השיתופי, אשר אני יושב עליו לא מעכל טוב את כמות הגולשים באתר, ואתם מקבלים הרבה פעמים דף אשר כל מטרתו זה לכתוב "עמוד לא קיים". הייתי צריך להעביר את האתר לשרת אחר כבר מזמן, אבל התעצלתי לעשות את זה. כנראה שזה בגלל שאני לא מרוויח כסף מכתיבת הבלוג (אולי כדאי להתחיל?).

האמת, אין לי מה להאשים את חברת האחסון שלי. אני משתמש בשירותיה כבר 3 שנים, ואני נהנה מאוד. זה בסה"כ ה-Down time השני שקרה לי איתם, כך שהסיבה לא קשורה לכמות הגולשים. מה שקרה זה, שפשוט נשרף ההארד-דיסק של השרת שאני יושב עליו. דברים כאלה קורים, ועוד יקרו בעתיד.

ועכשיו לחלק של ההשקעה…

בכל מקרה, כמו שכבר אמרתי. האתר יושב על שרת שיתופי, עם מאות אתרים נוספים. בנוסף לכך, דרופל, מערכת ניהול התוכן שבה אני משתמש, היא מערכת ניהול תוכן אשר צריכה כמות משאבים נדיבה. אני יודע שיכולתי להריץ וורדפרס כמו כולם, וזה היה אפילו ממשיך לרוץ טוב על השרת הנוכחי. אבל… אני אוהב חיים קשים, אין מה לעשות! בגלל זה אני משתמש בדרופל :)

אז היום, בנוסף לעובדה שכל היום הייתי בקשר עם החברת אחסון שלי, דאגתי לעשות עוד משהו. ורכשתי שרת מיני-יעודי (VPS או Virtual Private Server). השרת הולך לעלות לי $50 בחודש (למרות שזה כסף קטן, יש מחשבות על לנסות לייצר הכנסה מהבלוג…). אמנם, כרגע הבלוג עוד בשרת הישן, אבל אני הולך להעביר אותו לשרת עוד השבוע.

אז מה הנזק?

טוב קודם כל נמחק לי פוסט, שאני אנסה לשחזר אותו באדיבותם של גוגל וה-Cache שלהם. במקרה הגרוע אני אכתוב אותו עוד פעם. אבל בשביל זה אני אצטרך לחכות בערך 5 ימים, עד שה-Cache שלהם יתעדכן. ולמי ששאל למה אני כל כך בטוח שאני אהיה ב-Cache? זה בגלל שכמו שאני אוהב את גוגל, גוגל מחזירים לי אהבה ומאנדקסים אותי כל יום. אני רק מקווה שהאינדוקסים אתמול היו אחרי כתיבת הפוסט.

נזק נוסף אשר נגרם הוא איבוד חלק מהתגובות. לצערי הרב בערך 8 תגובות שלכם נמחקו, וכך גם 8 תגובות שלי על התגובות שלכם נמחקו. אתם מוזמנים להשאיר את אותן התגובות עוד פעם. ומקווה שלא נדע עוד מקרים כאלו.

מסקנות!

אז המסקנה הראשונה שלי היא קודם כל לעשות גיבוי משל עצמי בשעון ישראל. הגיבויים של החברת אחסון שלי מתבצעים בערך ב-2 בלילה לפי שעון אחד האיזורים בארצות הברית, שאני לא סגור עדיין איזה. זה אומר שזה יכול להיות 7-10 שעות אחורה. במידה ואני אעשה גיבויים משל עצמי בשעה 1-2 בלילה בערך לפי שעון ישראל, זה יהיה הרבה יותר אפקטיבי. בנוסף ישמרו גיבויים שיהיו בשליטתי ולא בשליטת החברת אחסון, שזה אומר שאני אוכל להעלות את האתר על שרת זמני.

מסקנה נוספת היא, כמו שכבר אמרתי, לא לשים את כל הביצים בסל אחד! מה זה אומר? בדרך כלל כשנרשמים לחברת אחסון מקבלים שני Name Servers. הבעיה המרכזית היא שבדרך כלל, אם קורה משהו לשרת, גם ה-Name Servers מתים… מה הפתרון? להרשם ל-mydomain.com ול-zoneedit.net, ולהשתמש בשירותי ה-Name Servers שלהם. בדרך הזו, בפעם הבאה שיפול לי השרת, אני פשוט אוכל לערוך את ה-Name Servers ובכך להעביר הכל לשרת חלופי!

ולכל הנשמות הטובות…

לכל הנשמות הטובות… מיש שדואג נורא לרווחים שלי, אז עמודי הנחיתה שלי יושבים על שרת אחר. ולמזלי הרב השרת של הבלוג נפל, ולא השרת של העמודי נחיתה, כך שהכסף המשיך לתקתק. בכל אופן, אני שמח מאוד שזה קרה לבלוג. מהמקרה הזה אני אפעל לפי המסקנות הנ"ל ואיישם אותם על עמודי הנחיתה שלי, כך שאם זה יקרה לי עוד פעם מתישהו, בתוך חצי שעה אני אוכל להחזיר את עמודי הנחיתה שלי לעניינים.

מקווה שגם אתם למדתם מזה משהו…

4 תגובות... קרא אותן למטה או הוסף אחת

 1. אנונימיt   24 באפריל 2008 בשעה 2:55
  (#)

   

   

  $$$

   

  בדיוק גם עמית כתב על הכנסות מבלוג מצליח…

   

   

 2. אנונימי   24 באפריל 2008 בשעה 9:25
  (#)

  השאלה שכתבתי הייתה איך אני יודע מהמספר ITEM של מוצר מסויים שאני רוצה לשווק בכדי ליצור דף נחיתה שממנו אני אפנה תגולש ישירות לדף הקניה של קליקבנק.

   

  הלינק מורכב מהאפילייט-ניימ, פבלישר ניים ומספר ה-ITEM שאותו איני יודע.

   

  כבר סיימתי לבנות דף נחיתה והכול אני רק מחכה לזה.. 

  • אבסטרקט   24 באפריל 2008 בשעה 11:16
   (#)

   מה דעתך לשאול את בעליו של המוצר אותו אתה משווק?

   • המיליונר בפיגמה   24 באפריל 2008 בשעה 15:42
    (#)

    זו גם אופציה.

    בעיקרון, אני לא עושה את זה, העמודי נחיתה שלי הם עמודי קדם מכירה ולא עמודי מכירה, לכן העמודים שלי מחממים לקראת העמוד מכירה של המוצר.

    כך שלצערי במקרה הזה אני לא אוכל לעזור לך.

    בהצלחה שיהיה.

התגובה שלך

 • XHTML: אפשר להשתמש בתגים הללו: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>
 • חברים יקרים, אין צורך להגיב בכמה פוסטים את אותה התגובה רק על מנת שאני אראה אותה, אני קורא ועונה לכל התגובות ללא שום קשר לותק הפוסט אליו הן נכתבו. לצערי הרב זמני מוגבל, ולכן אני עונה על תגובות אחת לשבוע. יחד עם זאת, חשוב לי לציין - אני עונה על כולן!