60 סיבות לא לחיות פה!

היום, מוקדם יותר, כאשר עוד היה יום הזכרון, הלכתי לבית הקברות. כמו בכל מקום בארץ, גם פה נגלה לעיניי המחזה המזוויעה של הישראלי המכוער. יותר נכון הישראלים המכוערים. ילדים לא עמדו בצפירה! זה בושה וחרפה, למרות שהם ילדים! אנשים ישבו על קברים, כי כאבו להם הרגליים. דיברו בפלאפון בזמן הספדים, עישנו סיגריות, ועשו בערך כל מה שעולה על רוחם.

כן חברים, זהו הישראלי. בנוסף לאנשים, יש לנו כל הזמן דקירות במועדונים, נרקומנים ברחובות, פיצוצים ברחובות, וכשאני מדבר על פיצוצים, אני לא מדבר על הפיגועים בכלל. הכלכלה בישראל על הפנים, המצב של השקל זוועה (יחס של 1 ל-5 אל מול היורו?!?!), אבטלה, שנאת אחים.

השלטון שלנו, הוא השלטון הכי שכונה בעולם, השרים בממשלה חושבים שהם מנהלים שוק ולא מדינה. היה לנו נשיא אנס, חבר כנסת גנב, ראש ממשלה שאצל המשטרה כבר אין מקום לתיקים שלו, ו… טוב לא משנה.

וכל ההישיגים הללו רק ב-60 שנה !

יום אחד, כאשר הייתי בביקור בארה"ב, ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, נסעתי בסאבוואיי בניו יורק (אחת הגאוות שלהם), ושם היו הרבה הומלסים. אבל לאחד שמתי לב במיוחד, מאחר והוא קודם כל היה ממש מסריח, ובנוסף לכך הציק לכל היושבים ברכבת.

באותו רגע, חשבתי לעצמי. רגע… אני בארה"ב, המדינה "המושלמת" בעולם, יש לי פה הומלס מסריח, מה זה שונה מהישראלי היפה?! במה שונה נשיא ארה"ב שבגד באישתו ושיקר לכל העם? בואנה, גם היה להם חבר סנאט אחד שהטריד ילדים קטנים באינטרנט, אפילו לנו לא היה כזה… בצבא האמריקאי, נהרגים הרבה יותר חיילים מאשר אצלנו…

ועכשיו אפשר להוסיף גם את ראש עריית ניו-יורק, שמפזר כספים על מכוני ליווי ברמה גבוהה, את הילארי ואובאמה שהם שני ליצנים. לגבי הפשע… אני לא יודע, בניגוד לארץ פחדתי להיכנס לכמה שכונות ידועות שם. כי לא הייתי יוצא בחיים.

חשבתי על ניו-יורק ותל-אביב, והגעתי למסקנה שאין הרבה הבדל. ניו-יורק יותר גבוהה ויותר גדולה, אבל מבחינת האופי של העיר, זה בדיוק אותו הדבר! חשבתי על הכלכלה, ונזכרתי שיש לנו רק 6% אבטלה, ובארה"ב שוברים שיאים כל יום מחדש! יש לנו תעשיית היי-טק משגשגת, שגדולי המשקיעים מאותה ארה"ב הגדולה משקיעים בה את מיטב כספם.

השכר הממוצע במשק, ממשיך לעלות כל יום, ויותר ויותר אנשים הולכים לעבודה בעבודות נחשקות. אחרת, איך אפשר להסביר את העובדה שכיום גם בפריפריות מחוץ למרכז יש מרכזי היי-טק גדולים. אני מדבר על קרית גת, רחובות, לוד, אור-יהודה, נתניה, יקנעם, ואיפילו את חיפה אפשר להגדיר כסוג של פריפריה.

נכון, אולי יש 60 סיבות למה לא לחיות בארץ, אבל יש 120 סיבות למה כן לחיות בארץ! אני הייתי מפרט לכם את כולן, או אפילו את רובן, אבל לצערי, עדיין אפילו לי אין מספיק כסף על מנת לקנות שרת אשר יוכל להכיל את כל הסיבות הללו.

תחשבו על זה, שאת כל ההישגים הללו, אנחנו, כן! אנחנו! אני, אתה, את! כל אחד ואחד מאיתנו השגנו, במו ידינו, בזיעת כפם של הורינו, ובזכות הציונות של סבינו וסבותינו. היום, מגיע לנו לשמוח! היום אנחנו חוגגים 60 שנות הצלחה, 60 שנות צמיחה. היום אנחנו לא חוגגים את חרותה של המדינה שלנו, אלא את החירות שלנו, של כולנו.

תאמינו לי, אני ההיתי בהרבה מקומות בעולם, ואין עוד מקום כמו ארץ ישראל! אומרים שבעולם יש 7 פלאי עולם, מבחינתי כל השבעה נמצאים בארץ. לטוב, ולרע (כמו בכל מקום), צריך להסתכל על התמונה המלאה, והתמונה המלאה אומרת "אין לי ארץ אחרת".

ואני אסיים בשיר קטן, שבטח זו הפעם ה-60 שאתם שומעים אותו היום, אז הנה עוד פעם:
"אין לי ארץ אחרת
גם אם אדמתי בוערת"
"רק מילה בעברית חודרת
אל עורקי…
כאן הוא ביתי"
"עד שתחדש ימיה
עד שתפקח את עיניה"

נ.ב. אם הייתי צריך לכתוב, עמוד Presell לסוכנות היהודית, הייתי כותב אותה בסגנון הזה. כמובן שהייתי יותר משקיע בהתנסחות, וחוקי הגייה, אבל זהו הקונספט. כך אני כותב את עמודי הנחיתה שלי.

שיהיה לכולם יום עצמאות שמח,
מזל טוב למדינת ישראל ליום הולדתה ה-60

250px Israel flag03r 60 סיבות לא לחיות פה!
ישראלי גאה!

8 תגובות... קרא אותן למטה או הוסף אחת

 1. eyalgu   7 במאי 2008 בשעה 23:26
  (#)

  קריצהspoken like a true patriot

   

  אני דווקא יכול לחשוב על 120 סיבות שכדאי להחליף כדי שנוכל לחיות במדינה הזאת.

  חג עצמאות שמח פיג'מה מן.

  יופי של בלוג! כבר אמרנו?!

 2. ליאור ברקן   8 במאי 2008 בשעה 8:34
  (#)

  הבדיחה מספרת על שני היהודים שיושבים בגטו וקוראים עיתון עד שאחד מהם שם לב כי הבחור שלידו קורא את עיתון המפלגה הנאצית במקום את העיתון של הגטו.

   

  "אתה השתגעת?" הוא שאל אותו בעיניים פעורות, "קורא את העיתון של הצורר?"

  "תשמע" עונה לו חברו, "ניסיתי לקרוא את העיתון שלנו, היה כתוב שם שאנחנו מסכנים, רודפים אותנו, הורגים בנו, ואת זה אני כבר יודע. תראה את העיתון שלהם, בכל מקום מסופר כי אנחנו שולטים בכסף, שוכבים עם בנותיהם וחוגגים על חשבונם, לא עדיף לראות את המצב בצורה שכזו?"

   

  שנה מעולה, תמשיך לכתוב בצורה מרתקת ולראות את העולם מהזווית הנכונה, שתעזור לך ולקוראיך להצליח הרבה יותר

   

  ליאור 

 3. אנונימי   8 במאי 2008 בשעה 10:08
  (#)

  אתה לא היחידי.

  אישית אני חושב שהרבה מהשנאה העצמית שלנו ("הישראלי המכוער", "כל הפוליטיקאים מושחטים", "המשטרה לא עושה תעבודה שלה" ועוד דברים בסגנון) אלו דברים שמקבלים לדעתי פוש רציני מהתקשורת שאוהבת להבדיל נושאים עטירי רייטינג למרות שאותם נושאים לא יחודיים לנו וקיימים במקומות אחרים בממדים גדולים יותר.

   

  בהתחלה כשקראתי תפוסט שלך רציתי להתעצבן עליך שאתה משתמש בביטוי הישראלי המכוער, כי זה כאילו מתייחס רק לישראלים למרות שזה קיים בכל העולם. 

  • המיליונר בפיגמה   8 במאי 2008 בשעה 19:51
   (#)

   אני שמח שהפוסט עורר בך רגשות שנויים במחלוקת, זה אומר שהוא עשה את העבודה :) עמוד קדם-מכירה צריך לעורר רגשות (שנאה, אהבה, תשוקה, השראה וכו…).

   כן, היום אנחנו חיים במצב של תקשורת הרייטינג, כל התקשורת צהובה… בעע…

 4. אנונימי   9 במאי 2008 בשעה 17:24
  (#)
  מעולה!

  זו הדוגמה הטובה ביותר לאיך הסבר על עמוד קדם מכירה צריך להיות…קריצה

התגובה שלך

 • XHTML: אפשר להשתמש בתגים הללו: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>
 • חברים יקרים, אין צורך להגיב בכמה פוסטים את אותה התגובה רק על מנת שאני אראה אותה, אני קורא ועונה לכל התגובות ללא שום קשר לותק הפוסט אליו הן נכתבו. לצערי הרב זמני מוגבל, ולכן אני עונה על תגובות אחת לשבוע. יחד עם זאת, חשוב לי לציין - אני עונה על כולן!