מעשה ב-DMOZ

פוסט זה אינו קשור כל כך בשיווק תוכניות שותפים, אך הפוסט עוסק במידה מועטה בקידום אתרים אורגני. הפוסט בא להציג הרגשה גדולה של השווצה :) DMOZ הינו מאינדקסי האתרים הוותיקים בעולם, ונחשב לאינדקס אתרים עם האוטוריטה הגבוהה בעולם. כל מקדם אתרים חולם להיכנס לאינדקס האתרים של DMOZ אשר מנוהל ומתוחזק בצורה ידנית ולא אוטומטית. הליך הרישום ל-DMOZ, הוא כביכול פשוט. כל מה שיש לעשות, זה למלא טופס, ולחכות לאישור מנהל על מנת להיכנס לאינדקס. הבעיה היא שהמנהלים ב-DMOZ קשוחים ובעלי סטנדרטים גבוהים.

אחד האתרים אותם ניהלתי בעבר, היה בעל אוטוריטה בתחום מסויים, עם כ-2000 כניסות יחודיות ביום, וקהילה גדולה ופעילה מאוד, גם בפורומים, וגם במפגשים Offline. במשך 7 שנים, כל שלושה חודשים הייתי שולח את האתר ל-DMOZ, אך לא הצלחתי להיכנס. תקלטו את המספר – 7 שנים! זה רק ממחיש את רמת הקושי בכניסה לאינדקס.

במהלך בדיקות שגרתיות לקידום הבלוג, בדקתי מהיכן קיימים לי קישורים נכנסים, ולפתע גיליתי שאחד מהקישורים הנכנסים מגיע מאתר DMOZ. כמובן שבהתחלה לא הבנתי מה קורה, כי לא שלחתי את הבלוג לאינדקס. לאחר מספר דקות התלהבות ושמחה, ובירור בפורומים, נודע לי שמידי פעם מנהלי האינדקס מוסיפים אתרים על סמך דעתם.

אני חייב לציין שאין הרגשה טובה מזו לבעל בלוג! מעבר לעובדה שאני שמח מכל קישור נכנס שמגיע לאתר, כי זה מראה על הערכה כלפי ההשקעה אותה אני משקיע בכתיבת תוכן לבלוג, זה לינק מ-DMOZ! שמבחינתי זה כמו לקבל יותר מקישור פשוט לאתר!

אני ממש מודה למנהלים אשר הוסיפו אותי לאינדקס, ואני מקווה לא לאכזב! אני אמשיך לספק תוכן איכותי לכל גולשיי, ומקווה גם לא לאכזב בדיווחי שכר! דבר אחד חשוב למדתי מהמקרה הזה, עבודה קשה משתלמת!

9 תגובות... קרא אותן למטה או הוסף אחת

 1. אנונימי   18 בפברואר 2008 בשעה 17:47
  (#)

  אתה משתתף בפורום K יש שמה הרבה עורכים בדמוז שראו לנכון להוסיף את הבלוג שלך לאינדקס החשוב הזה..

  מנסיון קודם שלי עם דמוז אני לא מרוצה ממנו.
  נתקלתי בקומבינות לאתרים של "מקרים" .לא אפרט יותר מידיי.

 2. אימון אישי   18 בפברואר 2008 בשעה 23:18
  (#)

  הערך של קישור מדמוז איננו דרמטי כפי שהיה לפני כמה שנים אך זה בהחלט כבוד להתווסף ללא שליחת תוסף, מזל טוב!

 3. בן   19 בפברואר 2008 בשעה 16:32
  (#)

  יפה מאוד.אני מקווה שיום אחד גם האתר שלי ייכנס לאינדקס

 4. אדריכל   21 בפברואר 2008 בשעה 13:45
  (#)

  מנסיוני קישור מדמוז משמעותיי מאוד ומשפיע מיידית על הדירוג. כמובן שזה משתנה מתחום לתחום.

 5. המיליונר בפיגמה   21 בפברואר 2008 בשעה 17:42
  (#)

  תודה על התגובות.
  אני חושב שקישור מ-DMOZ עדיין משמעותי, ואני רואה את זה בכך שאני מתחיל להיות מדורג גבוהה יותר בביטויים תחרותיים יותר.

 6. הנהלת חשבונות   17 ביוני 2008 בשעה 12:59
  (#)

  באסה. אני לא נמצא שם למרות שנרשמתי לפני איזה 8 חודשים… :-(

 7. Tsafi   2 ביולי 2010 בשעה 14:24
  (#)

  7 שנים ניסיתה………. אם ככה אני לא צריך להתיאש אחרי שלוש שנים של נסיונות בלי שום תוצאה.

 8. רן אבנרי   26 ביולי 2010 בשעה 21:02
  (#)

  רגע אחד… 7 שנים של ניהול אתר לא בדיוק עושה אותך… איך נאמר… מתחיל? או שמדובר בניהול טכני? איזה אתר מסקרנות? מקווה שלא נשמע תוקפן באיזו שהיא דרך.

התגובה שלך

 • XHTML: אפשר להשתמש בתגים הללו: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>
 • חברים יקרים, אין צורך להגיב בכמה פוסטים את אותה התגובה רק על מנת שאני אראה אותה, אני קורא ועונה לכל התגובות ללא שום קשר לותק הפוסט אליו הן נכתבו. לצערי הרב זמני מוגבל, ולכן אני עונה על תגובות אחת לשבוע. יחד עם זאת, חשוב לי לציין - אני עונה על כולן!