עצה למתחילים בשיווק שותפים ו-PPC: תשכחו מגוגל

אחד היתרונות הגדולים של הבלוג שלי לטעמי על פני בלוגים אחרים בתחום השיווק תכניות שותפים, בארץ ובחו"ל זה שאני התחלתי לכתוב אותו כשהיה לי 0 ידע. הרבה מאוד טיפים וטריקים אשר כותבים עמיתי למקצוע, הם מצויינים, אך לא מתאימים למתחילים. ב-9 החודשים האחרונים, עברתי קברת דרך ארוכה מאוד בתחום ה-Affiliate Marketing באמצעות PPC, וכך גם הטיפים והעצות שלי, הרבה פעמים יכולים להיות מכוונים דווקא למתקדמים יותר בתחום. זה תהליך התבגרות טבעי וצפוי.

אם אני מנסה להעריך את עצמי בסקאלה, של בין מתחיל למקצוען, אני אשים את עצמי בתור "מתחיל מתקדם". כך שכרגע עדיין יש לי כמה טיפים שאני יכול לזרוק למתחילים.

אני לא אשקר לכם, בשביל להצליח בשיווק תוכניות שותפים, ללא ספק צריך הון התחלתי. וכשאני מדבר על הון התחלתי, אני מדבר על בערך $20,000. אתם ודאי זוכרים שאמרתי שהתחלתי עם משהו כמו 16,000 ש"ח שהיה הפיקדון שלי על שירות מלא בצה"ל, אבל באותה מידה אני גם רוצה להזכיר לכם, שאני לקחתי הלוואה של למעלה מ-50,000 ש"ח, כך שאת ההון ההתחלתי היה לי.

אבל, אל תבהלו! אני לא אומר לכם לקחת הלוואה בסדר גודל כזה, ואני גם לא אומר לכם תשקיעו 16,000 ש"ח מכיסכם הפרטי. למרות שאני עשיתי את זה, וזה עזר לי להמריא פלאים, לא כל בנאדם מסוגל להסתכן כל כך, וזה בסדר… כסף, אתם כן תצטרכו לסכן (להשקיע), אבל לא בסדר גודל כזה. אלא הרבה פחות. הסכומים שאני מדבר עליהם, נעים בין 2,000 ש"ח ל-5,000 ש"ח, שאולי לאנשים מסויימים זה הרבה כסף, אבל זה המינימום שצריך.

תתחילו בקטן!

נכון, רוב הסיכויים שכאשר תהיו אפיליאייטס מצליחים כ-70% מהרווחים שלכם, יהיו תודות לגוגל. נכון, גוגל עדיין ספק התנועה הממוקדת מספר אחת. נכון, אני לא נהגתי כמו שאני אומר לכם לנהוג עכשיו, אבל אני אומר את זה מניסיון, והסקת מסקנות בדיעבד. פשוט תשכחו מגוגל.

אם צפיתם בסקרין-שוטים האחרונים שפרסמתי אודות ההוצאות שלי, ודאי הבחנתם בעלייה בשימוש במיקרוסופט אדסנטר. והיום, אני משתמש בעוד מקורות תנועה כגון פייסבוק. גוגל, היו וישארו ספק התנועה מספר אחת שלי, אבל כמו שכבר ציינתי קודם, גוגל זה משחק מסוכן בשביל מתחילים.

לגוגל, יש את נושא ה-Quality Score, שאני באופן אישי חושב שהוא חכם מאוד, והוא בא לטובה, אבל למתחילים קשה איתו. גוגל יכולים לשרוף $200 בחצי שעה, גוגל קפדנים מאוד בכל מיני נושאים שוליים, וזה יכול מאוד לפגוע, אפילו בעתיד של מי שמגדיר את עצמו כמתחיל. ושלא תטעו, כשאני אומר מתחיל, לא איכפת לי כמה ספרים קראתם, לא איכפת לי כמה פוסטים שלי או של בלוגרים אחרים קראתם, וגם לא איכפת לי כמה שאתם חושבים שאתם מבינים בתחום. כשאני אומר מתחילים, אני מדבר על "כמה הרווחתם משיווק תוכניות שותפים", ואני לא חי בסרט, אני יודע ש-98% מהקוראים בבלוג או שלא נקטו פעולה, או שלא הרוויחו כלום. (סטטיסטיקה רבותיי).

ולכן, מהסיבה הזו אני אומר, תשתמשו ביאהו, תשתמשו באדסנטר, תשתמשו בפייסבוק, תשתמשו במייספייס (לפני יומיים הוציאו תכנית PPC, בקרוב פוסט מקיף), תשתמשו באדברייט, אפילו תעשו SEO אורגני, אבל אם עוד לא הרווחתם כלום, והתקציב שלכם מוגבל מאוד, פשוט אל תתקרבו לגוגל אדוורדס, זה יכול לגמור אתכם.

אל תצפו להפוך למיליונרים בלילה אחד, אל תצפו שכבר תוך חודש אתם תגיעו למשכורת של 10,000 ש"ח, אל תצפו לדברים כאלה. תציבו לעצמכם מטרה, להרוויח לאורך שבוע שלם $10 ביום, לאחר מכן $30 דולר ביום, לאחר מכן $50, לאחר מכן $70, וכך הלאה… תגדלו לאט לאט, ותצברו הון התחלתי אשר יוכל למנף אתכם למעלה.

וכשיגיע הזמן, כל אחד בדיוק ידע מתי הזמן הזה הגיע, תשקיעו את כל מה שהרווחתם, ותתחילו להתנסות בגוגל אדוורדס.

אבל תעשו לעצמכם טובה, כל עוד אתם מתחילים ויש לכם כסף מוגבל, תשכחו מגוגל אדוורדס!

41 תגובות... קרא אותן למטה או הוסף אחת

 1. מתחילון   24 בספטמבר 2008 בשעה 15:35
  (#)

  אחד הפוסטים הכי חשובים לדעתי

   

  אם היה אפשר, הייתי שם אותו ב sticky :)

   

  התחלתי לפני כמה חודשים קצת קצת PPC וחטפתי את השוק של החיים שלי….

   

  עברתי ל SEO וזה נבנה לאט אבל בטוח. כרגע יש לי אתר אחד שעושה בממוצע 200 דולר בחודש, שזה אולי נשמע ממש מעט א-ב-ל חוץ מהשקעת הזמן הראשונית שהיתה לי, אני לא עושה *כלום*. גוגל מביא לי תנועה בחינם, וזאת הכנסה פסיבית לחלוטין.

   

  תעשו חשבון שכל חודש חודשיים אתם מעלים לאוויר עוד אתר שמכניס לכם 200 דולר בחודש ותגלו שתוך שנתיים שלוש יש לכם זה מצטבר לכמה אלפי דולרים בחודש בלי לעשות כלום.

   

  זה מה שנקרא לאט- אבל בטוח.

   

  נ.ב.- ********** אל תפסיקו לעבוד במקום העבודה שלכם  ************

  • אנונימי   24 בספטמבר 2008 בשעה 17:14
   (#)

   מתחילון,
   תוכל לשתף את האתר הזה? תוכל גם לשתף במקורות ללמידה על SEO?

   • מתחילון   24 בספטמבר 2008 בשעה 23:00
    (#)

    אהמ, אני לא אשתף את האתר שלי :)

     

    אבל לגבי מידע על SEO, אני למדתי מחברים בעיקר אז אני מצטער שאין לי מקור ישיר להפנות אליו, כי אין לי מקור קבוע לזה. אונליין אני יותר מחפש תשובות לשאלות ספציפיות, ומגיע כל פעם למקור אחר שנותן לי מענה לתשובה. בכלל, כדי להצליח באינטרנט אתה חייב לדעת איך לחפש תשובות לשאלות שלך באינטרנט, ואני חושב שזה נכון גם ל PPC וגם ל SEO. פשוט לחפש, לקרוא, לחפש לקרוא, לחפש לקרוא, אין ברירה אחרת.

     

    הרעיון הבסיסי אבל, הוא מאוד פשוט:

     

    תמצא נושא שמתאים לך לקדם. כדאי מאוד שזה יהיה נושא שאתה מבין בו או מתחבר אליו אחרת יהיה קשה לך לכתוב עליו מאמרים.

    תקנה דומיין משלך (שהשם שלו מכיל איזו מילת חיפוש שאתה רוצה "להתלבש" עליה).

     

    ואז תשב ותכתוב

    ותכתוב

    ותכתוב

    ה-ר-ב-ה מאמרים.

     

    המאמרים צריכים להיות קשורים למילות החיפוש שאתה רוצה לקדם, והמילות חיפוש צריכות להופיע גם בכותרות וגם בתוכן. אחר כך אתה מתחיל לכתוב גם מאמרים לאתרי מאמרים. אתרי מאמרים שמים את המאמר שלך באתר שלהם, ונותנים לך בתמורה לקשר ממנו אל האתר שלך.  ככה גוגל רואה שאתרים נוספים מפנים אל האתר שלך, וגם אנשים שקוראים את המאמר באתר שלהם מגיעים דרך המאמר אליך.

     

    אחרי כמה זמן (ורק אחרי כמה זמן, כי גוגל לא אוהב אתרים חדשים) אם התוכן באתר שלך כל הזמן גדל (עדיף לטפטף אותו לאט) ואם לאט לאט יש יותר ויותר קישורים אל האתר שלך, גוגל יתחיל להפנות אליך תנועה מכל מיני Long tails, ביטויים שבכלל לא חשבת שיגיעו אליך, אבל הם מגיעים אליך. זו לא התנועה הכי איכותית, אבל זו תנועה חינמית לחלוטין.

     

    דברים שחשוב לזכור:

     

    לכתוב ה-ר-ב-ה תוכן.

    כמה זה הרבה? יותר ממה שאתר חושב.

     

    אפשר אפילו לצרף לאתר איזה בלוג מעפן שאתה כותב בו פעם ביומיים שלושה כמה משפטים, כדי שגוגל ייראה שהאתר שלך "חי". אחרי שתראה שהתנועה שגוגל מפנה אליך מספקת אותך תוכך להתחיל "לצנן", אבל חשוב שבתקופה הראשונית כל הזמן "תטפטף" תוכן לאתר ותווסיף מאמרים ותכנים שקשורים לנושא שאתה רוצה לקדם.

     

    זה המ-ו-ן עבודה. אם אתה לא אוהב לכתוב וזה לא בא לך בקלות זה יכול להיות סיוט (אבל אני כמו ששמת לב, אוהב לכתוב הרבה :)

     

    הקיצר, אני ארגיע עכשיו כי זה נהיה ארוך, אבל הבנת את העיקרון, הבסיס הוא- תוכן תוכן תוכן.

     

    מעבר לזה, כל מיני התאמות יבשות של איך צריך להראות הקוד HTML וכדומה, זה כבר אפשר לחפש בגוגל.

     

    מקווה שעזרתי, בהצלחה.

    • אנונימוס   26 בספטמבר 2008 בשעה 20:13
     (#)

     זאת בהחלט אופציה. מה שמעניין אותי לשמוע – בתקוה שאתה בסביבה – זה כמה זמן לקח לך לקבל תנועה מגוגל ולהגיע להכנסה כזאת, כמה תוצאות חיפוש יש בנישה שאליה אתה מנסה להיכנס וכמה במילים הארוכות שאתה מתחיל לכבוש, כמה מאמרים כתבת וכמובן מה הם מקורות ההכנסה שלך – אדסנס או אפיליאטינג.

      

     לחילופין, אם מישהו מכיר בלוג עם נתונים אישיים דומים אשמח לבקר שם. 

     • מתחילון   28 בספטמבר 2008 בשעה 7:12
      (#)

      תנועה התחילה להגיע אחרי בערך חודש וחצי. מגיעים אלי בין 10 – 50 איש ביום, זה ממש משתנה ולא יציב, כי השוק קטן יחסית. נפח החיפוש הוא בערך 200- 300 חיפושים בחודש (נמוך!)

       

      כמה מאמרים? הרבה, לא יודע, הפסקתי לספור. אני מעריך שכמה עשרות. זה תחום שמעניין  אותי מאוד בלי שום קשר לאפילייטס, אז בשביל הכיף אני מוסיף עוד מאמרים פעם בשבועיים שלושה, אולי זה אפילו יביא לי עוד קצת תנועה.

       

      ההכנסה היא מאפילייאיטס מרקטינג. אני לא אוהב אדסנס, זה גורם (בעיניי) לאתר להראות לא מקצועי, ואני רוצה שמי שמגיע לאתר יסמוך עלי מספיק כדי לקנות דרך הלינקים שלי.

       

      יותר חשוב, אדסנס אומר שהאתר שלי הוא פרסומת חינם למתחרים שלי (!). הרעיון באפילייטס מקרטינג זה שיש לך מטרה אחת, והיא לגרום לגולש ללחוץ על הלינקים לך, ולא לשלוח אותם הלאה לאיזה מפרסם אנונימי שכתב מודעה טובה.

       

       

      • המיליונר בפיגמה   28 בספטמבר 2008 בשעה 18:16
       (#)

       תודה על שיתוף המידע, אני מאמין שעזרת מאוד לקוראים בבלוג.

       שיהיה לך המון בהצלחה, אני בטוח שתצליח. נתראה באפיליקון :)

      • אבלדס   11 באוקטובר 2009 בשעה 16:00
       (#)

       בעע יש לי אתר של 200 כניסות ביום (100 יחודי) זה לא זה שכותרת הוא בכלל בשיפוצים. ואני עושה מימנו רק 5$ בחודש (ליתר דיוק 4.5 +-) באדסנס. הוא באוויר 3 חודשים ולא נגעתי בו אני פשוט לא יודע מה לעשות איתו.

      • המיליונר בפיג'מה   12 באוקטובר 2009 בשעה 19:59
       (#)

       תסתכל איזה תכניות שותפים המפרסמים של האדסנס מריצים, ותתחיל לפרסם את אותו הדבר.

       בהצלחה.

      • פזנוט   7 בינואר 2010 בשעה 11:01
       (#)

       אגב, האתר באנגלית או בעברית?

 2. אנונימי   24 בספטמבר 2008 בשעה 17:18
  (#)

  למר פיג'מה שלום :)

  אני גדול ממך כולה בשנה אבל לומד כל יום דבר חדש,  אז תודה על הבלוג.

  אשמח למענה על כמה שאלות:

  ראשית, למה הנטיה לשלול את גוגל וכן להמליץ על מיקרוסופט? האם זה בגלל שהתנועה בגוגל אדירה וגם בגלל התחרות הרבה?

  לגבי פייסבוק – אשמח לקבל טיפים…

  לגבי SEO אורגני – אשמח לדעת מה זה או לקבל לינק למקור ידע

  MYSPACE – איפה יש אפשרות להרשם לתוכנית שלהם? על פני נראה כמו מכרה זהב לעומת פייסבוק אבל כל הפרסומות שם הם של גוגל …

   

  תודה וחג שמח!

  • המיליונר בפיגמה   28 בספטמבר 2008 בשעה 18:18
   (#)

   אהלן,

   יותר קשה לעשות PPC בגוגל מהרבה סיבות. עדיף ללמוד קודם את הבסיס, עם מנועי חיפוש אחרים. כך גם, אפשר להפסיד פחות כסף על הדרך.

   פייסבוק – בקרוב אני חושף קמפיין :)

   SEO, כנס ל-k.co.il, תרא מאמרים ובפורומים.

   myspace – advertising.myspace.com

   חג שמח.

 3. אנונימי   24 בספטמבר 2008 בשעה 17:19
  (#)

  עוד שאלה ותהיה מר פיג'מה היקר:

  אני מנסה לחשוב PPC בצורה של הכנסה פסיבית וזה לא מתחבר לי עם 16 שעות עבודה ביום מול המחשב …. מה אני מפספס? מה הדרך האופטימלית להכנסה פסיבית דרך PPC?

   

  תודה ורק בריאות

  • המיליונר בפיגמה   28 בספטמבר 2008 בשעה 18:20
   (#)

   היי שוב,

   אני רוצה להתחיל מזה ש-"הכנסה פאסיבית" זו אשליה, אין כזה דבר.
   אני עובד 16 שעות מתוך בחירה, שבתוך ה-16 שעות הללו נכנס גם קריאת בלוגים, לכתוב פוסטים, לענות לתגובות, לענות למיילים ונטוורקינג עם חברים בתעשייה.

   בכל מקרה, ההתחלה קשה,
   בסופו של דבר כן אפשר להגיע למשהו שהוא לפחות קרוב להכנסה פאסיבית.

 4. אנונימי   25 בספטמבר 2008 בשעה 11:52
  (#)

  בנוגע ל SEO הצלחתי להעלות שתי אתרים לדף הראשון אך כל פעם שעידכנתי את התוכן בפוסט חדש כבר לא ראו את האתר…

 5. אנונימי   25 בספטמבר 2008 בשעה 11:55
  (#)

  מה יהיה?

  זוכרים שאמרתי לכם שגוגל על זה שגוגל סרב פתאום לקבל את שני כרטיסי האשראי שלי?

  הזמנתי כרסיט חדש והעסק התחיל לעבוד והיום שוב אני נתקל באותה בעיה.

  זה מתסכל מאוד איך יהיה אפשר לעבוד איתם עכשיו? האים גם לכם זה קרה? בלתי החלטי

 6. אנונימי   25 בספטמבר 2008 בשעה 12:28
  (#)

  א) אני חושב שזה לא חוקי מבחינת גודל לשמור מידע פרטי כמו מס כרטיס אשראי לאחר שביקשת מהם למחוק אותו ממאגר המידע שלהם.

   

  ב) תפתח חשבון חדש לגמרי, ואז תשתמש בכרטיס אשראי חדש.

 7. אנונימי   25 בספטמבר 2008 בשעה 14:13
  (#)

  זה לא רק הכרטיס אשראי שלך כל הפרטים שלך מופיעים אצלהם ,כמו שציינתי בפוסט קודם ,תדבר איתם יש להם תמיכה במייל בצ'אט …

 8. אנונימי   25 בספטמבר 2008 בשעה 14:42
  (#)

  איזה צט? יש לך קישור לצט? שלחתי כמה מיילים הם לא עונים:(

 9. אנונימי   25 בספטמבר 2008 בשעה 16:07
  (#)

  חברים יקרים, את הצ'אט ניתן למצוא פה.

   

 10. JACK   25 בספטמבר 2008 בשעה 16:45
  (#)

  מיילים אפ אף פעם לא עונים רק בצ'ט תמיד הצלחתי לדבר איתם.

 11. אנונימי   25 בספטמבר 2008 בשעה 18:58
  (#)

  מי בקש מימנם למחוק? כבר הזמנתי כרטיס אשראי חדש והם פסלו גם אותו עמלת הזמנת כרטיס זה 30 ש"ח ועמלת פתיחת חשבון בגוגל זה עוד 25 ש"ח אז כל יומיים להזמין כרטיס חדש? מחקתי כבר את כל הקמפיינים רק שיתנו לי לעבוד :(

 12. גולד לייבל   25 בספטמבר 2008 בשעה 19:51
  (#)

  צודק ידידי

   

  בזמן האחרון אני לוקח פסק זמן מגוגל בעקבות המייל שאף אחד מכם לא ירצה לקבל!

   

  "

  נודע לנו שלמרות מספר רב של פסילות, שוב הגשת מודעות שמפירות את הנחיות העריכה שלנו ואת המדיניות שלנו בעניין זכויות יוצרים.

  לידיעתך, הודעה זו מהווה אזהרה אחרונה. אם תגיש מודעות אלה שוב, או תמשיך להציג מודעות שמפרות את המדיניות שלנו, לא נוכל להציג מודעות AdWords שלך בעתיד.

  איכות התוכנית שלנו חשובה לנו מאוד. כדי ליצור אקלים שבו המשתמשים שלנו יכולים לסמוך על המפרסמים ולהמשיך לקבל פרסום איכותי, אנו מבקשים ממך לחדול מהגשת מודעות המפירות את ההנחיות שלנו.

  כדי שחשבונך יישאר פעיל בעתיד, אנא בצע את השינויים הבאים בתוכן טקסט המודעה, בתוכן האתר שלך או במילות המפתח שלך.

  בנוסף, נבקש ממך לא לפתוח חשבונות AdWords חדשים. אם תעשה כן, החשבונות החדשים שתפתח יושעו מיד עם ההרשמה ועמלת החשבון שלך לא תוחזר.

   

  "

   

   

  לכן, עכשיו העלתי כמה קמפיינים ב.YAHOO אומנם הממשק שם קצת איתי והתנועה שם לא מטורפת כמו גוגל אבל בינתיים יש מהם כמה מכירות.

  אני מניח שבשלב מסויים אני אבדוק גם את ADCENTER.

   

  בכלל באפן כללית רצוי תמיד לשנן וליישם את הכלל/חוק ברזל שאומר:

  "לא לשים את כל הביצים בסל אחד!"

  מי כמוך יודע…תמים

   

  בהצלחה

 13. אנונימי   26 בספטמבר 2008 בשעה 0:48
  (#)

  אבל הם ממש מטומטמים הם צירכים לעשות שכשאני בונה קמפיין שתצא אזהרה לפני איך אפשר לדעת? כל שלוש קמפיינים שאני מעלה הם כותבים המילה רשומה בפטנט גם אני התיאשתי כבר מימנם אני מניח שזה הסוף שלהם לפחות איתי בחשבון החדש שפתחתי היו כולה שלוש אזהרות ואיך שהם הופיעו מחקתי את הקמפיינים מייד !

  מה זה הדאגה הפתאומית הזאת לחוית המשתמש הרי גם ככה הם פוסלים את המודעה לפני שמגיע למחפש מה עם החויה שלי? חח ברצינות אני חויתי איתם "חויות" ממש לא נעימות שלא לדבר על המחירים המנופחים ואלה שמשלמים על פרסום בתוכן משלמים הרבה לעומת מפרסי האדסנס שמקבלים פחות וגוגל גוזר מישני הקצות קופונים מוגזמים ביותר

 14. אנונימי   26 בספטמבר 2008 בשעה 9:22
  (#)

  האדסנטר הזה גם לא משהו מלא באגים כל פעם שאני לוחץ על הוסף קמפין זה יותא מהאתר

 15. אנונימי   26 בספטמבר 2008 בשעה 10:43
  (#)

  שלום  סמי מיליונר בפיג'מה.

  אני רוצה לעניין אותך בשת"פ עם סטארט-אפ, אנא צור עימי קשר לאימייל שהכנסתי, ואני אשלח לך מספר טלפון.

   

  שבוע טוב

  עמיחי

  • המיליונר בפיגמה   28 בספטמבר 2008 בשעה 18:25
   (#)

   אהלן עמיחי,

   הייתי שמח לשמוע הצעות, אבל כרגע אין לי הרבה זמן למיזמים חדשים, ועליי לעבוד על המיזמים הישנים. אם תרצה טיפים אוכל לעזור, בכל מקרה, אני מאמין שלא תתקשה למצוא את המייל שלי.

   יום טוב.

 16. אלון   16 במרץ 2009 בשעה 17:03
  (#)

  א. אני לא רואה שום פרסומת של אדסנטר בחיפוש בישראל – אולי אני לא מחפש במקום הנכון?
  ב. אם אני מפרסם ביהו וב אדסנטר ובוחר איזור גיאוגרפי ארה"ב ו קנדה איך אני רואה את הפרסומות שלי.
  ג. תודה על הטיפים שלך

  • המיליונר בפיג'מה   17 במרץ 2009 בשעה 3:17
   (#)

   ביאהו אין לי מושג, אם אני לא טועה זה פשוט מראה את זה לכולם.
   בלייב, כנס להגדרות חיפוש.

   • אלון   17 במרץ 2009 בשעה 11:35
    (#)

    בינתיים קיבלתי מהתמיכה של אדסנטר הכוונה איך לראות מה שרואים במדינה אחרת.
    לוחצים על הקישור ישראל אם אתה בעברית ומתקבל מסך שבו אפשר לבחור מדינה
    שם המדינה בעברית נמצא בצד שמאל ובאנגלית בצד ימין למעלה של המסך.
    לגבי יהו אני יודע איך אבל למרות שיש להם בקושי 2 פרסומות והמילים רשומות אקטיב המודעות לא מוצגות יכול להיות שצריך לחכות – לא יודע
    http://us.yahoo.com/?rs=1
    http://ca.search.yahoo.com/ קנדה
    תודה על ההתיחסות

 17. פזנוט   7 בינואר 2010 בשעה 11:07
  (#)

  יש בזה משהו לחלוטין.
  תגיד אתה יכול לכתוב פוסט בנושא שיווק בפייסבוק?

 18. מנחם   23 במרץ 2010 בשעה 15:54
  (#)

  פיג'מה שלום,
  אני יכול אולי להיות סבא שלך, אבל זה לא העניין. הגעתי לבלוג שלך לא מתוך רצון למצוא הכנסה, אני נהנה לקרוא חומר ולהחכים בפרט בנושאים של כסף.
  אני מאוד אוהב להיכנס לבלוג שלך ולראות אנשים שגם שהם מרווחים וגודלים, הם לא שוכחים לעזור לאחרים, זה מזכיר לי את הקיבוץ…
  כל הכבוד!

התגובה שלך

 • XHTML: אפשר להשתמש בתגים הללו: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>
 • חברים יקרים, אין צורך להגיב בכמה פוסטים את אותה התגובה רק על מנת שאני אראה אותה, אני קורא ועונה לכל התגובות ללא שום קשר לותק הפוסט אליו הן נכתבו. לצערי הרב זמני מוגבל, ולכן אני עונה על תגובות אחת לשבוע. יחד עם זאת, חשוב לי לציין - אני עונה על כולן!