שיווק באינטרנט

שיווק באינטרנט הינו התהליך של שיווק מוצרים פיזיים, מוצרים דיגיטאליים ושירותים ברשת האינטרנט. השיווק באינטרנט מהווה את ליבת מהפכת המידע אותה אנו חווים בשני העשורים האחרונים. עם התרחבותו של האינטרנט באמצע שנות ה-90, נוצרה מדיה חדשה להפצת תוכן לקהל יעד רחב, ללא קשר למיקום הגאוגרפי של המשתמשים. כך, מתבטל כמעט לחלוטין המיקום הגאוגרפי של הלקוח מאחר ורוב אוכלוסיית העולם מחוברת לאינטרנט. בזכות יתרון גדול זה ניתן ליצור קשר עם מדינות מהמזרח, דרום אמריקה וכו… כיום, ניתן לראות מקרים רבים כאשר משווקים מהמזרח ומדרום אמריקה, הקימו עסקים קטנים של בנאדם אחד והצליחו להגיע למחזור הכנסות של 6-7 ספרות בחודש.

מטרתו של המשווק באינטרנט הינה למצוא את הדרך הטובה ביותר להגיע למשתמש אשר מוגדר בתוך מסגרת "קהל היעד" של התכנית העסקית. מטרה זו ניתן להשיג באמצעות מספר "שיטות" אשר מסתעפות מתחום השיווק באינטרנט, וביניהם ניתן למצוא: שיווק במנועי חיפוש, קידום אתרים במנועי חיפוש, שיווק 2.0 (ידוע גם כ-שיווק חברתי, ושיווק סוציאלי), שיווק ויראלי, שיווק שותפים וכו…

השיווק באינטרנט דורש כישורים רבים אשר דרושים גם בעולם השיווק הבלתי מקוון כגון יצרתיות מחשבתית, קופירייטינג, כישרון עיצובי וכו…
רוב המשווקים באינטרנט יתמקצעו בתחום במספר בודד של תחומים מתוך ההסתעפויות של השיווק באינטרנט וזאת מאחר וכל תחום גדול בפני עצמו.

תחום השיווק באינטרנט מתפתח מידי שנה בקצב אסטרונומי ועם כל יום שעובר נוספות מאות מדיות נופות לשיווק, וכך גם תקציבי הענק ההולכים וגדלים אשר ניתנים לחברות השיווק באינטרנט. השיווק באינטרנט נכנס לתודעה וקיבל זריקת מיינסטרים רצינית עם הפופולריות ההולכת וגוברת של גוגל.

שיווק באינטרנט ושיווק רשתי

אנשים רבים אשר לא עוסקים בשיווק באינטרנט נוהגים להתבלבל בין שני המושגים הנ"ל. למעשה שיווק באינטרנט יכול לשמש ככלי הפצה רציני למשווקים הרשתיים, אך אינו חופף לו. אני סבור כי הקבלה זו נוצרה מאחר ומשווקים רשתיים רבים משתמשים באלמנטים של שיווק באינטרנט על מנת להשיג את מטרותיהם, וכמוכן ממשק הניהול המודרני המכונה בשפתם ה-"BackOffice", ממשקי הגביה, וההתקשרות מנוהלים היום לחלוטין דרך רשת האינטרנט.

מילות סיכום בנימה פחות רשמית

אני לא מקצוען, אני לא גורו ואני לא מתיימר להיות כזה. כל מה שכתבתי בפוסט זה נובע מתהליך לימוד, וכל מה שנכתב יש לקחת בערבון מוגבל. יחד עם זאת, מכמות החומר אשר קראתי ולמדתי אני חושב שהפוסט דיי משקף את המציאות.

הקמתי את הבלוג למטרות לימוד אישי ותיעוד של תהליך הלימוד שלי של שיווק באינטרנט. אני חושב שהשיווק באינטרנט יוכל להביא אותי למטרה שלי שהיא – 1,000,000 שקלים חדשים!

אם למישהו יש הערות, הצעות לשיפור אני אודה לכם אם תשאירו תגובה וכך אני אוכל לשפר את המאמר.

בברכת סוף שבוע שיווק באינטרנט נעים :)

11 תגובות... קרא אותן למטה או הוסף אחת

 1. קטע קוד   4 בינואר 2008 בשעה 1:21
  (#)

  הפוסט כתוב יפה, אך עדיין מיליון שקלים לשנה מהבית… יעד דיי אסטרונומי. כלומר להרוויח מעל 80 אלף ש"ח לחודש. בהצלחה.

  • המיליונר בפיגמה   4 בינואר 2008 בשעה 2:27
   (#)

   תודה שהקדשת זמן וקראת את הפוסט.
   נכון, המטרה שהצבתי לעצמי גבוהה, אבל אני מאמין בזה שאני אוכל להשיג אותה.
   יש אנשים שעושים את זה, אמנם לא N00bs כמוני, אבל תמיד יש פעם ראשונה :)

   • mooki   31 בינואר 2015 בשעה 23:18
    (#)

    וגם הם היו NOOBS עד שהצליחו :)
    אני מתחילה לקרוא בדיליי של כמה שנים וזה בדיו ק מה שחיפשתי כל הזמן ..לקח לי המון זמן להבין זאת , מקווה שהפוסטים עדיין אקטואלים לשיווק של היום או שלפחות ייתן לי בסיס טוב להבין איך ללמוד את התחום :) הקסמת :)

 2. חתול הים   4 בינואר 2008 בשעה 9:42
 3. יונתן   4 בינואר 2008 בשעה 19:51
  (#)

  בהצלחה

  אלוהים יודע איך תצליח להגיע לסכום כזה 

 4. המיליונר בפיגמה   7 בינואר 2008 בשעה 0:14
  (#)

  תודה לכולכם שהגבתם.

  ובקשר לאלוהים, אנחנו חברים והוא סיפר לי בדיוק איך אני אגיע לסכום כזה:
  עבודה קשה ואמונה בדרך!

 5. המיליונר בכפכפים   20 בנובמבר 2008 בשעה 1:06
  (#)

  פוסט מאוד משכיל ומתאבן לפוסטים הבאים

 6. לירן   22 ביולי 2011 בשעה 1:00
  (#)

  מילת המפתח: שיווק באינטרנט.

  ממש יפה לעשות Find ו "הדגש הכל" עם המילה שיווק והמילה אינטרנט. :-)

 7. Planets   9 במרץ 2012 בשעה 16:29
  (#)

  האמת שעדיין לא הבנתי את ההבדל והסוגים כל כך אבל מקווה שזה ישתנה בהמשך

התגובה שלך

 • XHTML: אפשר להשתמש בתגים הללו: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>
 • חברים יקרים, אין צורך להגיב בכמה פוסטים את אותה התגובה רק על מנת שאני אראה אותה, אני קורא ועונה לכל התגובות ללא שום קשר לותק הפוסט אליו הן נכתבו. לצערי הרב זמני מוגבל, ולכן אני עונה על תגובות אחת לשבוע. יחד עם זאת, חשוב לי לציין - אני עונה על כולן!