אני כזה זבל!!!

כבר סיפרתי לכם על הליד הזה שאני משווק, שאני מקבל בו עמלה $27.5, במקום $25, כי האפיליאייט מנג'ר שלי העלה לי את העמלה. הסיבה שהוא העלה לי את העמלה, כי אנחנו בקשר טוב :) לפחות כך אני חושב. מה שעוד לא סיפרתי לכם, אף פעם במהלך הבלוג, זה שאני לא מכיר בנאדם אחד, עם פתיל יותר קצר משלי. כל דבר הכי קטן יכול לעצבן אותי, ומה שעוד יותר גרוע, שלפעמים כשמשהו מדליק לי את הפתיל, ובמיוחד אם זה כשהתעוררתי, ובמיוחד כשאין לי קפה לשתות בבוקר, אני עצבני! ממש עצבני! וחבל על הזמן למי שמדבר איתי בכלל. כי מבחינתי כולם אשמים! (אני יודע שזה חרא של תכונה, אבל היום זה הועיל לי)

אז היום התעוררתי די מאוחר, ב-18:00 (כך זה כשעובדים הרבה), ולא היה לי קפה לבוקר. ניגשתי לראות את הסטטיסטיקות שלי, עבור הליד הזה שאני מקדם, באחת מרשתות השותפים, וראיתי שה-Conversion Rate שלי עומד על 0.5%, כאשר בד"כ, הוא עומד על ~4%. בשלב הזה כבר הפתיל התחיל להידלק, אבל זה עוד לא השיא. הדבר הבא שבדקתי זה היה עמוד הנחיתה של הליד, כשהסתכלתי עליו, הופתעתי לגלות שהחליפו אותו, והעמוד נחיתה ממש, ממש, ממש דוחה. למעשה, אפילו כבר בדקתי את עמוד הנחיתה הזה ברשת אחרת, והוא לא האיר לי פנים.

בשלב הזה, אני כבר הייתי אדום, בוער מבפנים – בלי קפה, קונברז'ן רייט נפל, ועמוד הנחיתה שונה בעודי שולח תנועה! הייתי ממש עצבני… ומי קיבל את גל העצבים שלי? האפיליאייט מנג'ר שאני דווקא די אוהב. הסברתי לו שזה לא מתקבל על הדעת, ולא הגיוני שמשנים את עמוד הנחיתה בלי התרעה מראש. אמרתי שאני מעביר את כל התנועה לרשת אחרת, ואמרתי עוד הרבה דברים בלי לחשוב שנבעו מתוך הרבה עצבים.

האפיליאייט מנג'ר כמובן הסכים איתי. כי בשורה התחתונה, זה לא משנה אם דיברתי מתוך עצבים או מתוך הגיון, זה עדיין לא מתקבל על הדעת שישנו עמוד נחיתה מבלי להודיע מראש, גם אם יש להם הוכחות שהוא ממיר פי 1000000 יותר טוב. בשלב הזה, האפיליאייט מנג'ר (שלא אשם בזה בכלל, כי זה החלטה שבאה מלמעלה), שאל אותי מה הוא יכול לעשות בשביל להשאיר אותי? אני עדיין הייתי עצבני, אז אמרתי משהו מטומטם. אבל בסופו של דבר, בלי מו"מ בכלל, הוא הציע לי, ואני הסכמתי, להעלות לי את העמלה מ-$27.5 ל-$30, כאשר העמלה המקורית בכלל היא $25. בנוסף לכך, יחזירו לי את העמוד נחיתה הקודם.

כשכבר נרגעתי, וחשבתי בהיגיון, התנצלתי כמובן בפני האפיליאייט מנג'ר, והסברתי לו, שהעצבים לא היו כלפיו, אלא כלפי החברה שלו. הוא הבין, והכל בסדר.

מה שכן, יצאתי ממש, אבל ממש מניאק. כשבדקתי את הסטטיסטיקות, בדקתי אותם רק ברשת השותפים, ולא בAdwords, Adcenter or YSM. כשחקרתי את הנושא יותר לעומק, גיליתי שלא הבאתי כל כך הרבה תנועה, כמו שכתוב ברשת השותפים. ולמעשה, ה-Conversion rate שלי אמנם נמוך יותר מבד"כ, אבל לא כל כך שפל כמו 0.5%. אפילו הולך לי לא רע היום. מסתבר שהרובוט של Adcenter, שלח המון קליקים סתמיים לרשת השותפים, ובגלל זה כל המהומה.

מה שכן, הרווחתי עמלה יותר גבוהה :)

14 תגובות... קרא אותן למטה או הוסף אחת

 1. חמוץ   6 באוגוסט 2008 בשעה 21:41
 2. אנונימי   6 באוגוסט 2008 בשעה 22:17
  (#)

  פששש…….חרטטני……מה יהיה בסוף

   

  שמת לב שנגמרו לאנשים בבלוג השאלות על קליקבנק?

   

  סחבת אחריך הרבה צעירים שחלק מהם השקיעו כספים בשיווק שותפים

  וביום בהיר אחד זרקת הכל ועברת ל-CPA ,עכשיו הם מתחילים מהתחלה……

   

  נכון, זה על אחריותכם ופיג'מה לא ערב להצלחתכם , אבל הבעיה מתחילה בסיפורי האלף לילה ולילה שלו שסוחפים אחריהם הרבה צעירים בתיקווה ל "כסף קל". 

   

  "לא ללכת אחרי כל חרטטן באינטרנט כמו פרה עיוורת"  תלמדו את המשפט הזה כל בוקר כשאתם קמים.

   

  אין מצב בעולם, אני אחזור שוב – אין מצב בעולם ושוב פעם – אין מצב בעולם

   

  אין מצב בעולם שבנאדם ירוויח עשרות אלפי שקלים בחודש ויום בהיר אחד יקום ויעזוב הכל בגלל סלאפ קטן שהוא קיבל מגוגל.

  ועוד מה? כשאת רוב ההכנסות הוא עשה רק משלושה מוצרים, אז מה קרה ? נגמרו המוצרים בקליקבנק?  ניגמרו הדומיינים כדי לתקן את הסלאפ? פתאום קליקבנק חארות ?

   

  תגיד פיג'מה אתה קוסם ?

   

  איך שבועיים בתחום ה -CPA והכל ניראה ורוד , מעלים לך עמלות ועוד?

   

  ואני אחזור שוב כדי שהתמימים פה יבינו מה שמבין כל אחד שיש לו קצת קילומטראז' באינטרנט :

   

  אין מצב בעולם – אין מצב בעולם – אין מצב בעולם

   

  פשוט מאוד…..אין מצב בעולם שבנאדם יגלגל חצי מיליון שקל ( זה רק לפי מה שמעודכן למעלה)  ויקום ויעזוב הכל רק בגלל סלאפ מגוגל או ירידה בהכנסות של 3 מוצרים.

   אלה אם כן סגרו לך את החשבון בגלל שחילקת עוגיות וגם כאן אתה יכול לפתוח חשבון חדש.

   

  פשוט מאוד….אין מצב

   

  עד שלא תבהיר את הנקודה הזאת אני מפסיק לקרוא בבלוג

   

  בטח עכשיו יבואו תגובות…."פיג'מה אל תתייחס אליו וכו' "

   

   

   

   

   

   

  • המיליונר בפיגמה   6 באוגוסט 2008 בשעה 23:33
   (#)

   היי,

   אני מעריך את התגובה הקינה שלך, ובהחלט אני מבין את הספקנות.

   כמובן שזה נראה כסף קל, זה כסף באינטרנט. זו הרי הסטיגמה שיצאה לכסף באינטרנט. אך אם תקרא היטב, אני תמיד ציינתי שזה כסף קשה, ואם הוא היה כסף קל, לא היה בסיס לכל ה-EBOOKs של כל הגורויים שטוענים שהם הולכים להפוך עולמות.

   למה עזבתי את קליקבנק? למען האמת, רציתי לעזוב כבר לפני כמה חודשים. למרות שהצליח לי שם, אני לא לגמרי שלם עם כל המוצרים של קליקבנק. תיקח לדוגמא את ה-Water4Gas, באמת… אם באמת היה דבר כזה כל חברות הרכב היו מישמות את זה, וגוגל לא היו מוציאים את זה מחוץ לחוק שלהם.

   בהחלט יש בקליקבנק מס' מוצרים טובים, אבל יש אותם גם ברשתות אחרות שאני נמצא בהם. וברשתות אחרות, הרבה יותר נוח לי לפנות לאפיליאייט מנג'ר, עם בקשות פרטניות.

   כמוכן, תמיד עולם ה-CPA, תמיד קרץ לי. כי אני מאוד נהנה מפורום WF, וזה מה שהרוב עושים שם. הבעיה התחילה בעצלנות, כי ברגע שהולך לי עם קליקבנק, קשה מאוד לשנות גישה, לצאת מאיזור הנוחות, ולשווק משהו אחר. עכשיו, כשכל יום אני מפסיד כסף, ואני לא מסתיר את העובדה הזו, הרבה יותר נוח לי לעבוד עם רשתות אחרות.

   לא הכל נראה ורוד בתחום ה-CPA, ואני לא יודע מאיפה הסקת את זה. הקטע של העלאת העמלות, לא קשור בכלל. הוא לא מעיד על שום הצלחה מיוחדת, אלא זה מעיד על יכולות קומיוניקטיביות טובות ביני לבין האפיליאייט מנג'רס שלי. אני חושב שזה המפתח להצלחה בכל תחום בחיים. יחסי האנוש זה הדבר הכי חשוב, ואני חושב שמהסיבה הזו, העלו לי את העמלה. אה, הסיבה הזו, והסיבה שישבתי על בירה עם האפיליאייט מנג'ר שלי…

   היה לי מחזור של למעלה מחצי מליון ש"ח בקליקבנק, ועכשיו, העניינים השתנו. אני לא מרוויח כך, ולמען האמת לא מרוויח בכלל, יש הכנסה, אבל לא רווחים. ולכן, כמו שאמרתי, מבחינתי זו הזדמנות מצויינת לראות את העולם מחוץ לקליקבנק. אני יכול להמשיך לשבור תראש על קליקבנק, אבל אני בחרתי שלא.

   לגבי הטענה הראשונה שלך, שאני מחרטט ומספר סיפורי אלף לילה ולילה. אם כל כך השקעת בלנתח אותי, אז בוא ותנתח את הסיבה שבגינה אני מחרטט. בוא ותגיד לי מה האינטרס שלי? אני לא שם פרסומות בבלוג, ולא מרוויח שום אגורה מהבלוג. הסיבה שאני כותב את הבלוג, זה בשביל תיעוד. כי תמיד אהבתי לתעד. אם יש אנשים שיכולים להינות מזה, אני שמח. אבל כל התיעוד נעשה בשביל עצמי, בשביל למצוא חברים חדשים, ואני לומד המון מהתגובות.

   אני מסכים שיש בעיה בבלוג, אני מסכים שזה עלול לסנוור אנשים. אני מסכים שבגלל הבלוג יהיו רבים שיעשו צעדים פזיזים, ויחשבו שזה כסף קל. אני מסכים שבגלל ההתלהבות ואולי גם הקנאה אנשים יפסידו הרבה כסף. אבל… אני יודע בודאות גם, שישנם אנשים שכן הרוויחו בזכות הבלוג והבלוג עזר להם.

   אני לא הולך לשנות את הסגנון שלי, בגלל שיש אנשים שמסתנוורים מהכסף, וחושבים שזה כסף קל. אלוהים נתן לכל אחד מאיתנו ראש לחשוב, ולעשות את ההחלטות שלו. אני מביא את המידע כמו שהוא נכון לגבי, ולא מחסיר אף פרט, גם אם הוא מהדר אותי, וגם אם הוא מוריד מהידע שלי. כל אחד צריך להסיק את המסקנות שלו.

   מקווה שעניתי לך על הספקות שלך, ועל התהיות שלך, ואשמח לשמוע את דעתך.

   המשך שבוע מהנה…

 3. אנונימי   6 באוגוסט 2008 בשעה 23:07
  (#)

  "בטח עכשיו יבואו תגובות…."פיג'מה אל תתייחס אליו וכו' ""

   

  פיג'מה אל תתייחס אליו צוחק

 4. איתי   7 באוגוסט 2008 בשעה 0:14
  (#)

  היי מיליונר

  תן להבין שניה תקמפיין שלך

  אמרת שיש לך רוי של 4 אחוז

  ואמרת שעל הקמפיינים בשיווק לידים אתה מוצא קליקים זולים בעלות של 5-10 סנט

  נלך על חיר יותר יקר 20 סנט אפילו

  יוצא שעל כל 25 אנשים מגיע מכירה

  נחשב 0.20 כפול 25 = 5 דולר ואתה מקבל 30

  יש לך פה רוי של 600%

  גם אם היה לך רוי של 0.5 אחוז אני עדין לא מבין איך הפסדת עליו כסף

  איפה טעיתי בחישוב?

  • אנונימי   7 באוגוסט 2008 בשעה 0:15
   (#)

   אופס כנראה שהשעה משפיעה

   מקנברט ב4 אחוזלא רוי כמובן

   • אנונימי   7 באוגוסט 2008 בשעה 0:21
    (#)

    המשכתי להריץ עוד כמה חישובים יצא שאתה משלם דולר על כל קליק

    אני צודק?

     

   • המיליונר בפיגמה   7 באוגוסט 2008 בשעה 0:22
    (#)

    אכן כך,
    4% יחס המרה, ולא ROI. על הלידים של ה-Zip&Email Submit אמרתי שאין ברירה אלא לשלם 5 סנט. אבל לידים, בסדר גודל כזה, אין ברירה, אלא לשלם הרבה כמו קליקבנק…

    • אנונימי   9 באוגוסט 2008 בשעה 19:39
     (#)

     שלום.

     על LEAD מסוים יש לי יחס המרה של 60%, כלומר כל שני ממיר ל-LEAD.

     הבעיה שאני לא מקבל הרבה לחיצות, 10 לחיצות ביום שמתוכם 6 ממירות. CTR של 0.03% ברשת התוכן.

     הלכתי על רשימת מילות מפתח לא גדולה במיוחד, בסביבות 150 מילות מפתח.

     אני מקבל על כל LEAD דולר אחד וכל לחיצה עולה לי 25 סנט.

     מה הייתם ממליצים לי לעשות כדי לקבל יותר לחיצות?

     לעלות את מחיר ל-LEAD שיקטין לי את ROI אבל יתכן שיגדיל את ה-CTR ואת הרווח כתוצאה ממספר לידים גדול יותר?

     להגדיל את מספר מילות המפתח בקמפיין שאני חושב שיורידו לי את יחס ההמרה?

     אולי משהו אחר?

      

 5. קריאה תלת מימדית   8 באוגוסט 2008 בשעה 18:34
  (#)

  פיג'מה, אני לומד ממך הרבה מאוד. ואני למשל מתמקד רק בשיווק העסק שלי בעזרת  adwords ועדין לומד מכאן המון. אז- תודה רבה. ואכן, יש הרבה מתלהבים, ובעיני ועל-פי נסיוני טוב להתלהב, ליפול, וליפול זה תמיד כואב, ואז לקום תוך כדי שאתה לומד לקח ששום בית ספר אחר לא היה מלמד אותך. ככה גדלים ונהיים מנוסים וחכמים יותר.

  בהצלחה, עד למליון הראשון ולאחריו.

התגובה שלך

 • XHTML: אפשר להשתמש בתגים הללו: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>
 • חברים יקרים, אין צורך להגיב בכמה פוסטים את אותה התגובה רק על מנת שאני אראה אותה, אני קורא ועונה לכל התגובות ללא שום קשר לותק הפוסט אליו הן נכתבו. לצערי הרב זמני מוגבל, ולכן אני עונה על תגובות אחת לשבוע. יחד עם זאת, חשוב לי לציין - אני עונה על כולן!