הכסף נמצא בספליט טסט!!!

אני חייב להגיד לכם, שאני יכול כבר לומר בפה מלא, שנגמלתי מקליקבנק באופן כמעט סופי :) אני אציין שוב, שאני לא נוטש אותם, פשוט מוריד פרופיל. אז איך מתבטאת הגמילה מקליקבנק? פשוט, אני מרוויח שם פחות כסף מאשר ברשתות אחרות. לקח לי חודש שלם של חור בארנק, ושל הרבה עוגמות נפש, להגיע למצב הזה, אבל בסוף הצלחתי :) .

בשבוע האחרון, אני מנסה לקדם ליד כלשהו. הרבה פעמים יש את אותו הליד בדיוק, כמה פעמים באותה הרשת, וכמובן הרבה מאוד פעמים ברשתות שונות. החברה העומדת מאחורי הליד (ה-Vendor בשפת קליקבנק), יכול להיות אותו אחד בכמה רשתות, אבל גם יכול מאוד להיות הרבה Vendors מתחרים על אותה נישה. הדבר הכי חשוב, הוא לבחון את כולם!

כשהתחלתי לקדם את הליד הזה, בחרתי הצעה אקראית שנראתה לי נחמדה מאוד, ועמוד נחיתה טוב. כאשר העלתי את הקמפיין, ממש הופתעתי לגלות שכבר מהיום הראשון, הייתי רווחי :) או יותר נכון Break Even, כי רווח של$10 לא נחשב :) אולי בשבלב הזה רבים יעשו אופטימיזציה, או דברים אחרים, אבל אני החלטתי, שהדבר הראשון אותו אני רוצה לבדוק זה איזה לי מקנברט הכי טוב. אז בדקתי כמה לידים במקביל, ולמרות הכל, הבחירה הראשונה שלי הייתה עדיין הכי טובה, אגב, למי שתוהה הפסדתי בדרך בגלל הבידקות משהו כמו $200.

ממש לפני שאני בוחר כבר מנצח (למעשה כבר בחרתי), ותוך כדי שיחה עם האפיליאייט מנג'ר שלי, הוא אמר לי שכדאי לי לנסות ולקדם ליד מסויים. כמובן, שהליד המסויים הזה היה אותו הליד שאני מקדם, רק ברשת אחרת. למען האמת אפילו לא בדקתי את הליד הזה ברשת הזו. נכנסתי לליד, וראיתי שהוא בדיוק אותו ליד, של בדיוק אותו Vendor, כמו הליד המנצח שלי ברשת אחרת. אמרתי בנימוס לאפיליאייט מנג'ר שלי, שאני כבר מקדם בדיוק את אותו הליד, של בדיוק אותו Vendor ברשת אחרת…

הדבר הבא שקרה הוא, שהאפיליאייט מנג'ר שלי, העלה לי את העמלה מ-$25 ל-$27.5 (הפרש די רציני הייתי אומר). עכשיו, משום מה, התחשק לי לעשות ספליט טסט של אותה הצעה, של אותו Vendor, עם אותו עמוד נחיתה, רק בשתי רשתות שונות. מעניין לא? בסופו של דבר מה שקרה זה משהו מדהים. המנצח הראשון שבחרתי, הפסיד ובגדול, לרשת האחרת. לליד א', היה 2% Conversion Rate, ואילו לליד ב' היה 4% Conversion Rate.

מה שמדהים זה, שה-Vendor היה אותו ה-Vendor, והעמוד נחיתה, היה בדיוק אותו העמוד נחיתה. טוב, לא בדיוק…. כשהשוויתי את 2 עמודי הנחיתה, הבחנתי בדבר קריטי. שני עמודי הנחיתה הם בדיוק אותו הדבר, רק שלעמוד הנחיתה המנצח, יש בדיוק 2 שורות שונות!!! בעמוד הנחיתה המנצח, מנסים לטשטש את העובדה שהלקוח צריך לשלם $5 דמי משלוח, ומודיעים לו על כך רק כשהוא מגיע לגשר. בעמוד הנחיתה המפסיד, זה רשום במקום די בולט.

לא שמתי לב לפערים הללו ממבט ראשו, הייתי צריך להשוות את זה :) בכל מקרה, עכשיו אני מבסוט, ומקווה להגיע תוך חודש ל-50 לידים ביום :) (בינתיים אני קרוב ל-10…), אבל זה סתם חלומות בהקיץ :)

14 תגובות... קרא אותן למטה או הוסף אחת

 1. אורי   5 באוגוסט 2008 בשעה 19:05
  (#)

   

  בוקר טוב מליונר,

   

  (כמו שיקראו למחזמר)

   

   בקליקבנק המודל שלך היה השקעה (הכרחית בעיקרון) של 10000 שקל והמון עבודה כדי למצוא עסק שיניב 100% ROI עם מחזור אלפי דולרים בחודש(שאח"כ יקרוס בחלקו בזכות גוגל).

  אם אני מחפש להשתכר נגיד 4000-5000 ש"ח בחודש האם לידים זה המסלול הכי מתאים והכי נוח בשבילי,כמו שזה נראה ? אגב,יש עוד אופציה אינטרנטית טובה להגיע למטרה הזאת?

   

  שאלה שנייה – האם גם עם לידים אתה שואף ומגיע ל100% ROI?

   

  שתמשיך להשקיע ושתמשיך לכתוב,

   

  אורי

  • המיליונר בפיגמה   5 באוגוסט 2008 בשעה 23:43
   (#)

   אהלן אורי,

   עם לידים בהחלט אפשר להגשים את המטרות שלך. אבל אין לי תשובה אם זו הדרך הטובה ביותר, למעשה, לאף אחד לא יהיה. איך מגדירים בכלל את הדרך הטובה ביותר? ואם באמת הייתה דרך כזו, איך ניתן למדוד את זה? ולמה לא כולם משתמשים בזה?

   אותו הדבר לגבי דרכים אחרות, יש המון דרכים, אין את הדרך הטובה ביותר…

   לגבי ה-ROI, אני מניח שכן, אבל עוד לא הצלחתי להגיע לזה. כלומר, לא הצלחתי להגיע בזה עם סכומים גבוהים, כי עם סכומים קטנים הצלחתי. אני מניח שכן, אבל צריך לחכות ולראות. השאיפה היא בכל מקרה, אותה שאיפה, לבנות עסק, ולא לדפוק קופה…

   בהצלחה.

 2. אנונימי   5 באוגוסט 2008 בשעה 19:50
  (#)

  מכירה ראשונה!

   

  22.5 דולר :)

   

  יוהו!

 3. אנונימי 2008   5 באוגוסט 2008 בשעה 23:22
  (#)

  מתי תחלוק איתנו חלק מהמוצרים שאתה מקדם????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

 4. משחקים   5 באוגוסט 2008 בשעה 23:59
  (#)

  מכיוון שלא יצא לי לעקוב אחרי הבלוג שלך לאחרונה

  לא הבנתי את רוב הדברים

   

  אבל כן מצא חן בעיני הפרגרף האחרון

  אף לקוח לא אוהב שמתחמנים אותו D:

  • המיליונר בפיגמה   6 באוגוסט 2008 בשעה 0:20
   (#)

   אין פה שום עניין של תחמנות. לא גונבים ללקוח כסף, ואף אחד לא מצמיד אקדח לרכה של הלקוח בשביל שיכניס את הכרטיס אשראי שלו. הלקוח מקבל מוצר מצויין, והוא צריך לשלם עליו דמי משלוח.

   ההבדל הוא, מתי מודיעים ללקוח על דמי המשלוח, לפני תחילת תהליך ההזמנה, או אחרי? סטטיסטית מסתבר, שכאשר זה קורה אחרי, הלקוח יותר נחוש בדעתו לשלם את הדמי משלוח, כי כנראה הוא נקשר רגשית יותר למוצר, בזמן קריאת ההוראות.

 5. אנונימי 2008   6 באוגוסט 2008 בשעה 13:49
  (#)

  סליחה?

  למה אתם אומרים את זה, מתוך הפחד שייגנבו לו את המוצרים וישווקו את האתרים האלו גם?

  אנחנו מדינה קטנה, יש בלוגים בארה"ב שמפרסמים רשימות מומלצות (בדיוק כמו תיק השקעות בורסאי) וחולקים אותו עם הקוראים.

  • המיליונר בפיגמה   7 באוגוסט 2008 בשעה 8:48
   (#)

   יש הבדל בין לקנות מניות בבורסה, לבין שיווק שותפים. בבורסה, יש אינטרס שיהיה הייפ יותר גדול סביב מוצרים, ובשיווק שותפים, אין אינטרס שכמה שיותר אנשים ישווקו את אותו מוצר.

   אפילו בנאדם אחד נוסף יכול להקשות על התחרות במיקומים…

   ומזה קשור בכלל למדינה קטנה?

   למה אני צריך לסכן כסף בבדיקת מוצרים, ופשוט להגיש לך אותם על מגש של כסף? מה ייצא לי מזה?

 6. רומן   6 באוגוסט 2008 בשעה 20:09
  (#)

  שלום נרשמתי לתוכנית copeac, רציתי לדעת איך הם משלמים? שוטף + 60 כמו כולם?

   

  תודה . רומן.

 7. שי   14 בנובמבר 2009 בשעה 2:34
  (#)

  היי יגאל ,

  רציתי לשאול , מ"ז אפיליאייט מנג'ר שלך ?

התגובה שלך

 • XHTML: אפשר להשתמש בתגים הללו: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>
 • חברים יקרים, אין צורך להגיב בכמה פוסטים את אותה התגובה רק על מנת שאני אראה אותה, אני קורא ועונה לכל התגובות ללא שום קשר לותק הפוסט אליו הן נכתבו. לצערי הרב זמני מוגבל, ולכן אני עונה על תגובות אחת לשבוע. יחד עם זאת, חשוב לי לציין - אני עונה על כולן!