המלצות, פריסלים, ודברים שאני ממש רוצה שתקנו דרכי!!!

בתקופה האחרונה, אני מתכונן רבות לנסיעה שלי לאפיליאייט סאמיט בלאס וגאס (אה סליחה, אני מנסה למכור לכם משהו, אז מעכשיו אני אקרא לזה "כנס1" ב-"עיר עם הקזינוים"). ההכנות הפעם, הם הכנות שונות מנסיעה רגילה לכנס בחו"ל, כי הפעם, אני נוסע לעוד עיסוקים מלבד הכנס. למעשה, אני הולך לחזור לארץ רק בחודש ספטמבר. לשם כך אני מצטייד בציוד טיולים, ולפני שבוע רכשתי Kodak Zi6 (שחלילה לא תחשבו שזה פריסל, אני אקרא לזה "מצלמת וידאו קטנה"). ה-"מצלמת וידאו קטנה" שלי, מצלמת ב-HD, ואני הולך לצלם איתה סרטונים מגניבים מ-"כנס1", וכמובן להעלות אותם לבלוג.

מה שכן, "מצלמת וידאו קטנה" שלי, לא מספיקה לי, כי אני רוצה גם מצלמת סטילס קטנה. אז התקשרתי לחברי הטוב ניר "פרסי" (בכל חבר'ה יש מישהו שקוראים לו פרסי), שהוא חובב צילום ומבין במצלמות, וביקשתי לעצתו. כאשר נשאלתי מה הדרישות שלי, אמרתי שיש לי 2 דרישות: 1. שהמצלמה תצלם. 2. שהעובי של המצלמה לא יעלה על 16 מילימטר. בקטגוריה הזו, נפלו 2 מצלמות שממש התלהבתי מהן: 1. "החברה של השעונים", 2. ה-"יפנים". ופתאום ניר אומר: "תשמע אחי, לפי דעתי אתה צריך לקחת בחשבון גם את "התותחים", אני ממש מרוצה מהם, והם פשוט מעולים במצלמות…", ואז התחיל להפציץ מושגים במאוריטנית: "Image Stability, Contrast וכו…".

חשבתי לעצמי כמה דקות, ואמרתי לעצמי: "ניר ה** **** הזה, אחד החברים הטובים שלי, עושה לי פריסל!!! הוא מנסה לעבוד עליי!!! איך כל פעם הוא חוזר ל-"תותחים" ומנסה לדחוף אותם בכח! פרסי הזה… הוא לא בנאדם! מזל שהוא לא דוחף לי בנוסף לפריסל הזה גם אפיליאייט לינק שלו…". בסופו של דבר לא נשברתי, כי המצלמה של ה-"תותחים" הייתה בעובי של 25 מילימטר, סנטימטר 1 יותר מידי! אז בסוף סיכמנו שאני אקנה את המצלמה של היפנים, שהיא יקרה יותר ב-$200 מהמצלמה של "החברה של השעונים".

הרעיון מאחורי שיווק שותפים

ניר, אם יש לך לינק שותפים באמאזון, אני אשמח אם תשלח לי, אני אקנה את המצלמה דרכך, כהוקרה על כל הזמן שהשקעת בשבילי בלשבת ולבחון את הנתונים של כל המצלמות, ולמצוא בשבילי את המצלמה המתאימה ביותר!

בסיפור הקצר הזה, שהוא בהחלט סיפור אמיתי שהתרחש ביום שבת האחרון מסתתרת כל הגדולה של כל המודל הזה, אשר נקרא שיווק שותפים! הבעייה של ישראלים להבין את זה היא בגלל שמדינת ישראל נבנתה על ערכים קומוניסטיים (אשר מושרשים אצלינו עמוק), אשר מקנים לנו את החשיבה המוטעית שהכל מגיע לנו בחינם, וכל מה שלא בחינם, אז מישהו מנסה לעבוד עלינו (זו הפרשנות שלי בכל אופן).

כן, אני די בטוח, בזמן קריאת שורות אלה, הרבה אומרים "מה פתאום? אני יודע להבדיל בין המלצה, למישהו שמנסה לסחוט ממני כסף…", אז איך אתם מסבירים את זה שבכל פעם שאני ממליץ על שירות בתשלום (לדוגמא: Xtreme Conversions), הרבה תגובות אומרות לי "תפסיק לדחוף לנו לינקים של שותפים…."?!?! לעומת זאת כשאני ממליץ על פרוספר, שזו מערכת מעקב המרות חינמית כולם נהיים מלאכים?!?!

אבל העניין הוא, שאם אתם חושבים שאני מנסה לעשות עליכם כסף, אתם טועים ובגדול!!! אני לא צריך את הכסף שלכם, אני מרוויח מספיק כסף בעצמי. אבל מה? אני חושב שלהמלצה שלי יש ערך, בדיוק מהסיבה שניר המליץ לי על קנון, כי הוא התנסה בהרבה מצלמות, וכך השירותים שאני ממליץ עליהם, הם בגלל שאני מרוצה מהם. ניר השקיע הרבה זמן במחקר המצלמות, ולכן לטעמי מגיע לו עמלה, אני משקיע גם זמן וגם כסף במחקר שירותים. אם אתם ממש חושבים שאני מנסה לעבוד עליכם, אתם מוזמנים להכנס ל-ClickBank ולראות על כמה מוצרי זבל פוטנציאליים אני יכול להמליץ לכם, ואני לא עושה את זה!

בדיוק כמו שלמתווך דירות מגיע עמלה על דירה שהוא מצא לכם, באותה מידה גם לי מגיע עמלה על תכנת Tracking שאני ממליץ לכם, ואם כבר מדברים על זה, Xtreme Conversions לא הייתה התכנה היחידה בתשלום שבדקתי והמלצתי עליה כשיש תכנות עם עמלה גבוהה יותר, ואם כבר ממשיכים לדבר על זה, אני כבר לא ממליץ על Xtreme Conversions אלא על Prosper החינמית. לעומת זאת בהרבה תחומים אחרים, החלופות החינמיות הם לאא הכי טובות, אז מה לעשות שבשביל ערך צריך לשלם? – הממשלה לא תממן לכם את זה.

המלצות על רשתות שותפים

עם רשתות שותפים, העניין הוא די דומה. כאשר אני ממליץ לכם על רשתות שותפים, אני לא מנסה לסחוט מכם הרשמה, כי עצם העובדה שאתם נרשמים, לא תורמת לי כלום, אלא רק כאשר אתם מרוויחים כסף. לרוב, ברוב הרשתות אני מתוגמל כ-2% מההכנסה שלכם אשר מגיעה אליי מהכיס של רשת השותפים, ולא מכיסכם! מעבר לעובדה שתמיד לפני שאני באופן אישי נרשם לרשת שותפים, אני שולח מייל לתפוצת החברים שלי, ומבקש מהם לינק להירשם דרכו (כי אני מעדיף שחבר שלי יקבל את ה-2% עמלה, מאשר שהחברה תשאיר אותם אצלה), אני גם חושב שמגיע לי שתרשמו דרכי…

והנה הסיבה… עזבו את זה שבמשך הכמעט 12 חודשים האחרונים אני נותן הרבה מידע בנוגע לשיווק שותפים, באמת שזה אולי נשמע טוב, אבל זו לא הסיבה. הסיבה היא, אתם יודעים כמה רשתות שותפים יש? בלי להגזים, נראה לי שיש את אותה כמות רשתות שותפים, כמו המוצרי "שיווק שותפים" בקליקבנק, שגם עליהם כמו שאמרתי אני יכול להמליץ בלי סוף… אני הוא זה שלוקח את הסיכון שלאחר שאני אעשה את הכסף עם הרשת שותפים, אני לא אקבל עמלה. אני הוא זה שלוקח את הסיכון להתקע עם רשת מעצבנת שחייבת לי כסף, אבל לא עברתי את ה-Threshold. כי כמו שכבר אמרתי, אני לא ממליץ על דברים שאני לא משתמש בהם.

אגב, אם למישהו יש את הפחד, או החשש שבזכותו אני אהיה מיליונר, אז הנה כמה הרווחתי עד עכשיו (בכל תקופת הבלוג) מקופיאק על הפניות:

אפילו אחסון זה לא מכסה…

פריסלים

אתם מכירים את זה, שאנחנו לומדים מילה חדשה, ולאחר מכן לא מפסיקים להשתמש בה, ודוחפים אותה לכל מקום מיותר שרק אפשר? אז פריסל, זו בדיוק מילה כזאת! מספיק להשתמש בה איפה שלא צריך, פריסל כהגדרה, זה תהליך שקורה לפני מכירה, וזהו!

וכשאנחנו מדברים על מכירה, אנחנו בעצם מדברים על הכל! כל החיים מוכרים לנו משהו, ואנחנו מוכרים משהו בחזרה. כל בלוג שקיים בכל מקום כלשהו בעולם, זה בעצם פריסל. אתם לא חייבים לשלם כסף בשביל לקנות משהו. ברגע שמישהו כתב דיעה כלשהי, וקיבלתם אותה, הבלוגר כתב פריסל.

מה שאומר, שכל הבלוג שלי הוא פריסל אחד גדול! כל פוסט ופוסט בבלוג הזה נועד בשביל למכור לכם משהו אחר, אם זה כלי שצריך לשלם עליו כסף, או אם זו השקפת עולם. הנה כמה מהדברים שלא עולים כסף, שאני מנסה למכור לכם:

 • Wordtracker – Free Keyword Tool
 • AdWords Keyword tool
 • Kompozer
 • פליקס לשנו תותח
 • קומוניזם זה סרטן
 • לרכב על אפניים זה ממש כיף
 • חדרה זו חרא של עיר, לפחות יש עשן מהארובות בחינם (תחליף לסיגריות)
 • ספורט זה ממש חשוב לנפש
 • הרשמה ל-RSS שלי
 • <שיווק תוכניות שותפים זה העבודה הכי טובה בעולם
 • שיווק תוכניות שותפים זו עבודה קשה
 • Yes, you can, because I can!

אם את/ה משתמש באחד הכלים הנ"ל, או מאמין באחד הרעיונות הנ"ל, אז הצלחתי למכור לך משהו. אם לא, אז הצלחתי למכור לך למשהו אחר…

וכן,גם הפוסט הזה הוא פריסל! גם כאן אני מנסה למכור משהו! עכשיו, כשאני הולך לכתוב את זה בבירור, זה יפסיק להיות פריסל, אלא יהפוך ל-הארדסל: בשיווק שותפים יש הרבה נוכלים, אבל לא כל מי שמנסה למכור לכם משהו הוא נוכל שרוצה את הכסף שלכם. בשביל זה, אתם בעלי כרטיס האשראי שלכם, ולכם יש שכל להחליט אם לקנות או לא. מה שכן (עכשיו בא ה-Call to ACtion) מספיק עם הסקפטיות הזאת, אם אתם רוצים להיות משווקי שותפים, אתם חייבים להאמין מלכתחילה בכל המודל הגאוני הזה של השיווק שותפים. האמינו עכשיו! :)

אל תעשו את זה בפריסלים שלכם!

ואם בפריסלים עסקינן, וכבר אמרתי שכל הבלוג הזה הוא פריסל, ובמיוחד הפוסט הזה הוא פריסל. יש משהו שעשיתי בפריסל הזה, שאסור לעשות אותו בפריסלים! בפוסט על הסיפורים (אופס, סליחה שאני מנסה לעשות פריסל לפוסט שלי עצמי. אבל מצד שני זה ערך שבא בחינם, הקומוניסטים מאשרים…), כתבתי דבר חשוב מאוד, וזה אף פעם לא לנסות לשנות את דעתו של הקורא, אלא לשפר אותה. אם תסתכלו בכל הפריסלים למוצרים של השיווק באינטרנט, כולם כותבים שזה קל, אתם יודעים למה? כי זה לא צריך להיות נכון, כי זה מה שהקורא יודע מראש, ולכן, אסור לשנות את דעתו!

ובפוסט הזה שלי, אני כן יוצא נגד דעת חלק מהקוראים, אולי רוב הקוראים? אני לא יודע. מה שכן, אם יש אנשים שהצלחתי להשפיע עליהם, ואכן למכור להם את העובדה שיש להסתכל אחרת על המלצות אשר באות עם לינק שותפים, כי מגיע לבנאדם שעשה את המחקר לקבל עמלה, אני שמח. אחת הסגולות שלטעמי בנאדם צריך כדי להצליח, זה היכולת להשתנות תוך כדי תנועה, אם הצלחתם להשתנות תוך כדי תנועה – שאפו! ולאלה שחושבים ש-"פעם הבאה כשתכתוב פוסט אני אבדוק מה האינטרס", הנה ה-Call-to-Action שלכם – Unsubscribe Now !

דברי סיכום

תמיד בשיעור הבעה, המורה הייתה לוחצת עלינו לכתוב פסקת סיכום, רק עכשיו הצלחתי להבין למה! בפוסט על ה-Scam Artists, לא כתבתי פסקת סיכום, ובגלל המחסור הזה נשאר הרבה מקום לדמיון, אז הנה כמה נקדודות שאנשים חשבו שהיה ה-Bottom Line של הפוסט:

 • ללכת על Brand Names
 • עשיתי פרסום לרן ארוסי
 • רן ארוסי שילם לי הרבה כסף בשביל שאני אכתוב את הפוסט
 • המלצתי על מכללת קליקים
 • משלמים לי כסף כל פרסומות
 • אני מנסה להרוויח כסף מהבלוג
 • לפתוח מכללה של שיווק שותפים זה משתלם מאוד.
 • המיליונר בפיג'מה נגד פתיחת מכללות של שיווק שותפים.
 • והיה עוד כמה…

אז מסתבר שמורים בבתי ספר בחדרה צודקים מידי פעם…. אז אני לוקח את כל האשמה עליי, ולפני שאני מסכם את הפוסט הקודם, ואת הפוסט הזה, סתם אנקדוטה קטנה. השם רן ארוסי, מצויין בכל הפוסט רק פעם אחת, וזה בציטוט שעשיתי לו Copy-Paste מג'ימייל.

הנקודה בפוסט הקודם הייתה שקל למכור בולשיט, וההמחשה הייתה הוידאו שמדבר על לקנות מילות מפתח שהם Brand Names, אבל לרוב לא מעשי. יחד עם זאת, זה נשמע הגיוני מאוד, וכששומעים את זה בקורס/איבוק שקונים, זה נשמע כאילו זה שווה את הכסף, אבל לרוב זה לא פרקטי! אני בעד שיפתחו עוד הרבה מכללות של שיווק שותפים בכל רחבי הארץ, רק תבדקו טוב-טוב לאן אתם הולכים, כי בגלל ששיווק שותפים בדרך למיינסטרים, יקומו הרבה אנשים שיורידו איבוקים מקליקבנק, יסכמו אותם, ויקחו אלפי שקלים מאנשים בשביל הצגה. כמובן שיהיו גם אנשים שיספקו ערך אמיתי וטוב לאנשים. הנקודה היא, תחשבו לפני!

ובאמת דברי סיכום:
אם מעולם לא לחצתם וקניתם דרך לינק שותפים, אם אתם לא מאמינים בערך אשר שיווק באמצעות שותפים יכול להביא לצרכנים (ואני הצרכן הכי גדול…), כנראה ששיווק שותפים זה לא בשבילכם. כנראה שלהשאר תקוע בעבודה של 9-17:00 יותר מתאים. תחליטו באיזה צד אתם, לפני שתגלו ששרפתם את זמנכם היקר…

48 תגובות... קרא אותן למטה או הוסף אחת

 1. מוטי   22 בדצמבר 2008 בשעה 16:37
  (#)

  פיג'מיסט לקחת את התגובות קצת קשה,

  אל תתייחס ותמשיך לשים affilate links למוצרים שאתה מאמין בהם קריצה

 2. אנונימי   22 בדצמבר 2008 בשעה 17:46
  (#)

  החזרת את האמון בך. תמשיך לכתוב ושלח לינק אפילייט ל ads4dough

 3. ליאור ברקן   22 בדצמבר 2008 בשעה 17:50
  (#)

  זה כמו המבריק ההוא שכתב פה באחד הפוסטים, שבבלוג שלי אני מנסה למכור את הסדנאות שלי. איזה אבחנה מדהימה – באתר שלי שמוכר את הסדנאות שלי, יש בלוג ובין כל המידע שאני נותן שם, אני גם מספר על הסדנאות החדשות שאני פותח. מרגש! מדהים! מעורר!

   

  פיג'מיסט יקר, כמו שכבר דיברנו בעבר – תן לקטנוניות לעבור מעליך ותמשיך להצליח להתפתח.בסופו של דבר כל דבר שתעשה, תמיד יהיה מישהו שימצא על מה להתלונן.

   

  חג שמח לך ולכל אלה שאוהבים אותך

  ליאור

  • אנונימי   22 בדצמבר 2008 בשעה 20:04
   (#)

   תפסיק לזיין את השכל

   איך אתה מעיז להשוות בינך ובין ה"בלוג" שלך לבין הפיג'מיסט ?

   של נעליך המסריחות

   • ליאור ברקן   23 בדצמבר 2008 בשעה 9:39
    (#)

    יש כל מני סוגים של בלוגים, לכל מני מטרות. אם יש לך עצות לשיפור, אני אשמח אם תתן.

     

    מי שעדיין לא מרוצה יכול לבחור בין לא להכנס ולקרוא את מה שאני כותב, ללפתוח בלוג משלך ולעשות את זה יותר טוב.

     

    מצד שני, הכל עדיף על להתחבא מאחורי אנונימיות פחדנית ולכתוב טוקבקים שרק מרמזים על הרמה האינטלקטואלית שלך.

    • אנונימי   23 בדצמבר 2008 בשעה 10:45
     (#)

     אתה יודע מה, אתה צודק, ההערה שלי לא היתה במקום ואני מתנצל, אני לא יודע אם אני הייתי יכול לעשות את זה יותר טוב, מהסיבה הפשוטה שלא ניסיתי.

     זה מה שקורה כשאתה לוחץ על הכפתור של "מבריק"

     • ליאור ברקן   23 בדצמבר 2008 בשעה 14:58
      (#)

      אגב, וחשוב לי אישית לציין את זה – כשדיברתי על ה"מבריק" דיברתי על אחד הטוקבקיסטים פה ולא, חס וחלילה, על הפיג'מיסט שלנו…

       

      הפיג'מיסט ואני מכירים כבר תקופה לא קצרה ומהרגע הראשון יכולתי לראות שהוא בחור מבריק, מה שרק הוכיח את עצמו בשנים האחרונות כנכון ובגלל זה מכעיס קלות שחלק מהטוקבקיסטים פה רק מחפשים בין השורות איפה הוא "דופק" אותם ומקדם את עצמו ואת מוצריו.

       

      אין יותר מדי אנשים שמוכנים לחשוף את עצמם ואת צורת העבודה שלהם בכדי ללמד אחרים ובחינם את מה שהם יודעים. כשכבר מוצאים אחד שכזה, דעו להעריך אותו מתוך כבוד, בעיקר כי הוא לא חייב לעשות את זה ועדיין הוא עושה את זה בשבילכם.

       

      ליאור

      • המיליונר בפיגמה   24 בדצמבר 2008 בשעה 13:04
       (#)

       אני וליאור אכן מקירים עוד מלפני תקופה הפיג'מה :)

       בכל מקרה, כשליאור מפרסם את הסדנא שלו בבלוג שלו, הוא לא מכריח אף אחד לקרוא. יש המון בלוגים עם פרסומות אדסנס, האם יש הבדל בין פרסומות אדסנס לפרסום שירות אשר בעל הבלוג נותן?

       באח הגדול, היה מלא פרסום סמוי, עדיין מיליונים ראו את הגועל נפש הזה. גילוי נאות: המיליונר לא ראה אפילו פרק אחד…

 4. בוריס   22 בדצמבר 2008 בשעה 18:07
  (#)

  ואוו, טיול בארה"ב עד ספטמבר זאת חוויה של פעם בחיים. אתה הולך על coast to coast?

   

  הנה דוגמא טובה איך לרכב על גל של ברנדים בלי להשקיע אפילו סנט אחד:

   

  http://www.youtube.com/watch?v=ZSNHTn_b4Nw

   

  גם אם יחס ההמרה שלו הוא אחד למאתיים, הבחור עשה שם קופה רצינית מ acai berry

   

  ולא הכל חרא בחדרה, יש את סמי בכיכר שמכין בורקס גבינה סביר.

  • המיליונר בפיגמה   24 בדצמבר 2008 בשעה 13:06
   (#)

   אני לא הולך על Coast to Coast, כשיגיע הזמן, אני אפרט מה אני עושה בטיול שלי :)

   תודה על הלינק יוטיוב, אני מניח שזה עוזר להרבה אנשים :)

   נראה לי שאתה מתבלבל בין סמי בכיכר, לסמי בורקס. סמי בכיכר זה שווארמות.

  • אופיר   25 בדצמבר 2008 בשעה 16:58
   (#)

   חחחח

    

    "ולא הכל חרא בחדרה, יש את סמי בכיכר שמכין בורקס גבינה סביר."

    

   רגוע

    

    

 5. דנה   22 בדצמבר 2008 בשעה 18:53
  (#)

  פיגמיסט יקר

  וואו כנראה קיבלת תגובות מעצבנות על הפוסט הקודם וצר לי על כך

  מעבר לכל השטויות שאנשים כותבים רציתי לציין שהפוסט שלך הוא הפוסט היחידי של אפילייט שיש לי סבלנות לקרוא, הוא מעניין, כתוב היטב ומתאר בדיוק בעיות של אנשים כמוני.אתה שם לב למה שכותבים לך ומגיב בצורה מושלמת (למעט הפעמים שבהם אתה חוטף קריז) אני חושבת שיש לך ממש כשרון ולא רק באפילייט.

  בכל מקרה אני נמצאת במצב של overwhelming ורציתי לדעת האם יש לך סדר עבודה כולשהו? אני פשוט מרגישה שאני מפספסת המון שלבים בעבודה שבורחים לי מהראש.

  אם יש לך מתכונת אשמח אם תוכל לשתף.

  בכל מקרה תודה על הבלוג

  מוד מעריכה אותו ולומדת המון.

  דנה

  • המיליונר בפיגמה   24 בדצמבר 2008 בשעה 13:08
   (#)

   אהלן,

   היום אני כבר לא עושה את זה, אבל בעבר, לפני חודשיים-שלושה, הייתי עובד עם נהלים. כלומר על כל פעולה או סדרת פעולות שהייתי צריך לעשות, כתבתי נוהל ממש כמו בצבא. שזה בגדול, כמו חוברת הפעלה של טלוויזיה. כל היום הייתי עובד עם הנהלים האלה, והפסקתי לעבוד איתם כשראיתי, שהבאתי את הנהלים האלה למצב של תת מודע :)

   בהצלחה,
   ותודה :)

   • דנה   24 בדצמבר 2008 בשעה 22:59
    (#)

    בדיוק על הנהלים האלו הייתי רוצה לשמוע יותר, אז אם יהיה לך זמן ו/או כוח זה יכול להיות תוספת מעניינת לבלוג. בכל מקרה חג מולד שמח ופורה

    דנה

 6. המבולבל   22 בדצמבר 2008 בשעה 19:14
  (#)

  אהבתי את "הקמוניזם זה סרטן".

   

  ד"א למה אתה חושב ש-202 PROSPER עדיף על XC

   

  ומה לגבי פירצת ההבטחה שדיברו עליה בעבר לגבי ה PROSPER ב WF?… זה סודר כבר?

   

   אני פשוט מחפש תוכנת מעקב ולא אכפת לי גם לשלם.

   

   

  • המיליונר בפיגמה   24 בדצמבר 2008 בשעה 13:12
   (#)

   אהלן,

   הפרצת אבטחה סודרה כבר באותו יום. אני עדיין משתמש בXC בגלל שאני יודע לתכנת ויותר קל לי, כשאני רואה את הקוד של XC. יש לי גם קמפיינים שרצים על PROSPER, איפה שאני לא צריך את הפיצ'רים הנוספים שהוספתי לXC לבד. PROSPER מספיק טובה, ואם אתה רוצה להשקיע כבר כסף, אז תשקיע במתכנת שיבנה לך מערכת ייחודית.

   זה מה שאני עושה עכשיו.

   בהצלחה.

   • אנונימי   28 בדצמבר 2008 בשעה 17:22
    (#)

    מה לגבי optimize my site?

    האם אתה מעדיף את xc? למה כן או לא?

    תודה מראש

    • המיליונר בפיגמה   30 בדצמבר 2008 בשעה 9:07
     (#)

     אהלן,

     מצטער מראש, לא תהיה לי תשובה טובה לזה. אני לא בדקתי את OMS, רק ראיתי את זה בקטעי וידאו של ג'רמי פאלמר. היא נראית טובה אבל לא בדקתי אותה.

     הסיבה אשר בגלל אני משתמש עדיין לרוב הקמפיינים שלי ב-XC, היא בגלל שהקוד שלה הוא סוג של פתוח לי, וביצעתי בה הרבה שינויים שיתאימו להרגלי העבודה שלי.

     אם הייתי מתחיל היום שיווק שותפים, הייתי הולך על PROSPER.

     מקווה שניתן להפיק משהו מהתשובה הזו.

 7. טל   22 בדצמבר 2008 בשעה 20:19
  (#)

  היי יגאל,

  הטיול נשמע אחלה רעיון, עברת דרך ארוכה בשנה האחרונה אבל אתה רק בתחילת הדרך. אתה נהנה היום מחופש שאתה עוד לא יכול להעריך, ושבעתיד עוד תתגעגע אליו.

  אני מקווה שתמשיך לכתוב כי נראה שהרבה התמכרו לכתיבה שלך ושהיא תחסר, לפחות לי.

   

  נרשמתי דרכך היום ל copeac אז צפה לרווחים גבוהים יותר בעתיד :)

   

  אני מקווה גם שתחזור לענות על מיילים … אבל אם לא אז זה למטרה טובה :)

  • המיליונר בפיגמה   24 בדצמבר 2008 בשעה 13:14
   (#)

   אהלן טל,

   תודה על ההרשמה ל-Copeac. אני בהחלט אמשיך לכתוב כל עוד אני נהנה לכתוב. כרגע אני מאוד נהנה אז אני לא רואה סיבה שלא.

   אני תמיד עונה לאימיילים, מה שכן, לפעמים צריך לשלוח לי כמה פעמים, כי אימיילים מתפספסים לי בגלל הכמות, זה קורה לכולם.

   למה שאני אתגעגע לחופש הזה? למה שיגמר?

   תודה :)

 8. לאה בר   22 בדצמבר 2008 בשעה 20:58
  (#)

  הי יגאל,

  פעם קראתי משהו מאיר עיניים שהולך איתי לאורך החיים. היה כתוב כך: תחשוב שהעולם מתחלק לשניים 50% מהאנשים שיסכימו איתך ו50% שלא יסכימו.

  כאשר אתה פוגש מישהו שמתנגד לך תגיד לעצמך:"טוב, הוא מה50% שלא מסכימים איתי" ותמשיך בדרכך.

   

  זהו. תמשיך ותמשיך ,כי מה שאתה עושה עוזר להרבה אנשים, ואני תמיד בעד לתת מעצמך לאחרים. וכן, מה יש? אם אתה משקיע ולומד, למה שלא תקבל על זה תמורה, תפרסם כל מה שאתה אוהב ונהנה לעבוד איתו, שגם אנחנו נדע.

   

  ישר כוח….

  -לאה

 9. zivi   23 בדצמבר 2008 בשעה 0:43
  (#)

  "גיליתי" רשת שותפים בזכות אחד הפוסטים שלך שאני עושה בה כמה אלפי דולרים בחודש וכל פעם שאני מרוויח אני שמח לחשוב שאתה עושה כמה גרושים מזה גם :)

 10. ניר (פרסי)   23 בדצמבר 2008 בשעה 0:52
  (#)

  גאון שיווק,      

  לא לחינם אנשים באו לשמוע אותך באפילקון!

  עם ה SMS המפתה ששלחת לי, הייתי חייב לקרוא את הפוסט..

   

  בנוגע  לקיטלוג שלי כחבר שעושה פריסל- תודה! אני חייב לצרף את זה לקורות חיים.

  האמת היא שאפילו אני לא שמתי לב שעשיתי את זה, ככה שיפה שהצלחת לזהות דפוסים של פריסל כשאפילו הבנאדם שמולך לא ידע שהוא מפעיל אותם.

   

  מעבר לזה אני שמח שזה הביא לך הארה וזיכה אותי בחצי פוסט.

  תמשיך להיות פורץ דרך ורעיונר מבריק.

  ניר

 11. מנתח אופי   23 בדצמבר 2008 בשעה 8:17
 12. אנונימי   23 בדצמבר 2008 בשעה 10:43
  (#)

  אין עליך

  אתה אחד המושחזים

   

  אבל קנון????

 13. Johnny the Doe   23 בדצמבר 2008 בשעה 18:49
  (#)

  אהבתי את ה"האמינו עכשיו!" – רק חסר שעון שסופר לאחור להגברת הדחיפות ;-)

  אגב, אולי כדאי לך לעשות ספליט טסטינג בין סימן הקריאה לשלוש נקודות ולראות איזו גירסה מביאה לך טוקבקים יותר חיוביים :-)

 14. אנונימי   24 בדצמבר 2008 בשעה 5:32
  (#)

  חדרה לא חרא של עיר..

  יש שם את הלל יפה, זה הבית חולים הכי טוב בארץ (לערבים מבקה)

 15. אנונימי   24 בדצמבר 2008 בשעה 21:57
  (#)

  אחלה פריסייל לסמי בורקס :)

 16. פבל ישראלסקי   25 בדצמבר 2008 בשעה 13:42
  (#)

  רגע אז בלבלת אותי –

  בסוף רכשת את הזודיאק או לא?

  אני מקווה שה- 200$ לא התייחסו אליה כי: http://reviews.cnet.com/digital-camcorders/kodak-zi6-black/4505-6500_7-33141798.html

  • פבל ישראלסקי   25 בדצמבר 2008 בשעה 13:43
   (#)

   (וזה לא לינק אפילייט. 2 שניות חיפוש בגוגל לא נחשבות למחקר :) )

   • המיליונר בפיגמה   26 בדצמבר 2008 בשעה 9:27
    (#)

    אהלן פאבל,

    המצלמת וידאו שרכשתי היא Kodak Zi6, וזה עלה לי $160-$170 אני כבר לא זוכר. מה שמציינים בסינט כחסרונות הם בדיוק הסיבות/היתרונות שאני חיפשתי:
    1. סוללות רגילות, ולא מובנות
    2. כרטיס זיכרון ולא זיכרון פנימי

    מבחינתי החסרון היחיד במצלמה הזו, זה העובי, כמו ששמת לב אני אוהב דברים דקים שלא מפריעים בכיס. במובן הזה ה-Flip Mino HD יותר מתאימה, אבל הקטע עם הכ. זכרון והבטריות עצבן אותי בה.

    לגבי המצלמה המדוברת בפוסט הזה, מדובר על מצלמת סטילס דיגיטאלית. וההתלבטות היא בין דגם של קאסיו לדגם של סוני. סוני יקרים יותר מקאסיו, והנתונים שלה יותר טובים. פרסי אומר שלמרות הנתונים היבשים הפחותים, האיכות תמונה של הקאסיו טובה יותר, אז עדיין יש התלבטות.

    סופ"ש נעים.

 17. אופירס   25 בדצמבר 2008 בשעה 17:06
  (#)

  בתור מישהו שהתרגז לקרוא את התגובות לפוסט הקודם – אהבתי את פוסט התגובה :)

   

  חח יישר כח!

 18. שי רחמני   25 בדצמבר 2008 בשעה 22:15
  (#)

  יגאל,

   

  פוסט ענק!!!

   

  אתה היית מככב בחלטורות סטאנדטפ, ולו רק בשביל לפרוק את העצבים. צוחק

   

   

  שי.

  • המיליונר בפיגמה   26 בדצמבר 2008 בשעה 9:30
   (#)

   אהלן,

   אני לא פורק פה עצבים,

   תודה על המחמאה, לעשות סטנד-אפ
   זה סוג של חלום שלי, תודה שאתה עוזר
   לי להגשים אותו :)

   שבוע טוב.

 19. Ahoy   30 בדצמבר 2008 בשעה 14:45
  (#)

  תודה ולא להתראות …

   

  … כי האשכול הזה שלך פשוט רדוד ושטחי ברמות שלא נודעו כאן בבלוג שהוא בפני עצמו מבריק. כבר כמה פעמים שאלתי את עצמי איך הוא כותב דברים כל כך תלושים – אבל לטעמי האישי האשכול הזה באמת מסכם את העניין.

   

  ולמה?

   

  כי מתברר שכול עולמך בנוי על איזו שטנה לקומוניזם (שזה פופלארי בפני עצמו) ומאיזו הנחה שמי שבנה את המדינה הזו היה כזה (שזו טעות, הוא היה אם כבר סוציאליסטי והמדינה עצמה הייתה סוציאלית ולא קומוניסטית או בעברית "מדינת רווחה" שזה שמיים וארץ מהטיעונים ההזויים שלך – כי אתה כנראה מעדיף למות כמו כלב ברחוב בלי ביטוח בריאות וביטוח לאומי בארץ האפשרויות ההזויות ארצות הברית של אמריקה). יתר על כן, בעת הנוכחית ובמקומך הייתי מתחבא תחת איזה עציץ קטן כי הדוגמה שאתה כנראה תומך בה, הקפיטליזים, פשט את הרגל רק לפני חודשיים או שלושה ואם פיספסת אז השוק החופשי, היד הנעלמה וכל המרעין בישין הללו הוכרזו על ידי טובי הכלכלנים כטעות ביסודם … ואם פיספסת אז מיטב הממשלים הקפיטליסטים בעולם (כולל ארה"ב מכורתך) רק לאחרונה התערבו, הלאימו, ויסתו, קנו והזרימו יותר מ-3,000 ביליארד דולר לאותו שוק חופשי. 

  מסתבר שכול אותם אלו שאתה מעריץ יודעים רק להצליח בשוק של פרים ולא בשוק של דובים ובעת צרה הם פתאום שרים את האינטרנציונאל (שהוא המנון הקומוניסטים) ודורשים התערבות של המדינה בכול פינה נסתרת (אבל רק לא להחזיר את הבונוסים הקדושים).

   

  אז כמובן שיש לך חופש מלא לכתוב מה שבא לך – זה הבלוג שלך!!! אבל לי גם
  יש חופש לא לחזור לכאן ובטח שלא לשלוח לכאן מבקרים (מה שעשיתי עד כה).

   

  • המיליונר בפיגמה   30 בדצמבר 2008 בשעה 16:59
   (#)

   אהלן,
   תודה על התגובה המושקעת והניסיון לנתח את השקפות העולם שלי.

   אין לי שנאה לסוציאליזם, יש לי שנאה לקומוניזם, והמדינה כן נבנתה ביסודה על ערכים קומוניסטיים, והראייה לכך זה הקומונות הקיבוציות.

   איני יודע מה הרקע שלך, אבל אני כן יודע מה הרקע שלי, ושל המשפחה שלי. עלינו לארץ בשנת 90 מברה"מ הקומוניסטית, ואני רואה איך הקומוניזם הרס הרבה חלקות טובות אצלינו במשפחה. משם אני בא, ומשם אני מגבש את הדיעות שלי. יש אנשים, שהולכים בעיוורון מוחלט בדרך ההורים שלהם, ויש אנשים שמחליטים שזה לא מתאים להם. לי לא התאימו הערכים אשר חונכתי עליהם (יותר נכון השטיפת מוח), ולכן אני מנסה להתרחק מהם.

   מדבריך נראה כאילו אני סוגד לארה"ב, אבל אני כבר אמרתי שאין לי מקום אחר מלבד מדינת ישראל, והמדינה היחידה אותה אני מעריץ היא מדינת ישראל. מה שכן, במובנים מסויימים אני חושב שיש מקומות בהם ישראל יכולה ללמוד מארצות הברית.

   הדוגמא שלך על המשבר הכלכלי האחרון בארה"ב היא לא רלוונטית, מאחר ואני יכול להביא לך את קריסת ברית המועצות או עוד עשרות מדינות סוציאליסטיות אחרות כדוגמא. מצד שני, אתה יכול להביא לי דוגמאות נגדיות של מדינות קפיטליסטיות אחרות שקרסו.

   לדעתי, וזו רק דעתי, סוציאליזם זה שגוי מאחר ואתה יכול לכפות על אנשים שוויון ברמה הכלכלית, אבל ברמה הרוחנית אינך יכול לכפות שום דבר. בוא נצא מתוך נקודת הנחה ששני נערים שגדלו ביחד, מאוהבים באותה הנערה, אם הם היו שווים היא הייתה צריכה לבחור בשניהם, אבל לה יש את החופש להחליט במי מהם לבחור, אם בכלל לבחור באחד מהם.

   מאחר ומהבחינה הרוחנית בני האדם אינם שווים, אין שום סיבה לכפות עליהם שוויון כלכלי. במידה ואתה כופה עליהם, אתה מדרדר לפחות אחד מהם, אם לא את שניהם מבחינה רוחנית שכן, הם אינם יכולים להגשים את עצמם.

   קפיטליזם וסוציאליזם אלו שתי הגדרות גדולות, וקשה לסווג בן אדם באבחנות כו חדות. אני בעד שוויון, במידה ובני האדם היו שווים, אבל הם לא. לכן, אני נגד שוויון תוך כדי כפייה, אלא שוויון הזדמנויות. אני חושב שהכרחי לתת לשני האנשים את אותה ההזדמנות, אך במידה ובנאדם כלשהו מצליח יותר, אני לא רואה כל סיבה להגבילו….

   זו דעתי, לכל אחד יש את החופש להחליט מה שהוא רוצה. לכן, אין לי כל בעיה עם ההחלטה שלך, ואין לי רצון גם לשנות את ההחלטה שלך. תעשה את מה שאתה מרגיש לנכון…

   בהצלחה,
   ומקווה שנהנת עד כאן.

התגובה שלך

 • XHTML: אפשר להשתמש בתגים הללו: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>
 • חברים יקרים, אין צורך להגיב בכמה פוסטים את אותה התגובה רק על מנת שאני אראה אותה, אני קורא ועונה לכל התגובות ללא שום קשר לותק הפוסט אליו הן נכתבו. לצערי הרב זמני מוגבל, ולכן אני עונה על תגובות אחת לשבוע. יחד עם זאת, חשוב לי לציין - אני עונה על כולן!