אל תקשיבו לי, אני כמו כל שאר הגורויים

כרגע, נפלה עליי הארה… פתאום זה הכה בי. הבנתי שאין ממש הבדל ביני לבין שאר הגורוים. גם אני מזיק באותה הצורה כמו שהם מזיקים. אז מה שאני לא לוקח כסף על הנזקים?

כן, אני כותב פוסטים סמוכים זה לזה, אבל זה לא אומר שאני חוזר לכתוב. פשוט הגעתי לתובנה מאוד חשובה, שאני חייב לשתף.

פעם קראו לי Poor winner

פעם, ממש מזמן כשעוד למדתי בתיכון. כלומר, הייתי רשום בדפי המזכירות בתיכון, הייתה לי התמכרות…

להתמכרות קראו Championship Manager ולאחר מכן Football Manager. זה היה משחק אסטרטגייה, שבו במקום לשחק כדורגל עם שחקני כדורגל, משחקים אותה מאמנים. מתעסקים עם תקציבים, העברת שחקנים, וכל מיני דברים ניהוליים…

אני בטוח שלפחוד כל בנאדם שני מכיר מישהו שחלה במחלה הזו…

הסימפטומים של המחלה, הם חוסר חיים מוחלט. הייתי מעשן סיגריות מגיל 17 עד גיל 24, והיה לי הרבה יותר קל להגמל מהסיגריות מאשר מהמשחק הזה.

בכל מקרה, היינו שלושה חבר'ה שמשחקים במשחק. אז האינטרנט היה איטי, ואי אפשר היה לשחק בצורה חלקה ברשת. אז במקום ללכת לבית ספר, היינו מתאספים בבית של מישהו ומשחקים (בליגה האיטלקית כמובן).

תמיד לפני משחקים, הייתי בוכה לחברים שעה על כמה שאני הולך להפסיד. ההפסד הזה אף פעם לא הגיע. לפחות באחת העונות שעשינו. לקחתי אליפות…

אבל על הפסימיות הזו שלי, הם קראו לי Poor winner… הייתי כמו ילדה קטנה שבוכה על זה שהיא קיבלה 99… רק במנג'ר…

אני טרחן זקן, אבל יש לי כוונות טובות

פתאום נפל לי האסימון שבמעט פוסטים שכתבתי בשנתיים האחרונות, הייתי פסימי. פסימי מאוד. Poor winner כמו שחברים שלי אמרו.

אבל האמת היא שהתקדמתי ואני כל הזמן מתקדם. פשוט הציפיות שלי מעצמי גבוהות.. וגם אני עושה הרבה טעויות… ומטעויות לומדים… וכל החרטא הזה.

באמת שיש לי כוונות טובות.

אבל הבנתי משהו חשוב. כשהתחלתי ב-2008, הייתי ילד תמים וטיפש. לא היה לי טיפת ניסיון, ולא הייתי מודע לשום דבר שהיה מסביבי.

כולם מסביבי אמרו לי שאני אכשל. ההורים שלי דחפו אותי לטכניון (אגב, אתמול הייתי אצל ההורים שלי, וכיום הם מוכנים להתפשר על רייכמן… אבל זה בחיים לא יעזוב אותי… ילד רוסי, אתם יודעים… הם חייבים לספר לחבר'ה בעבודה שלילד יש דיפלומה).

ואני הייתי מספיק טיפש לא להקשיב להם. הייתי תמים כשהם אמרו לי, שהחיים לא כל כך פשוטים כמו שאני מדמיין אותם.

אני מנסה לשחזר את הרגשות שלי עכשיו ב-2008, ואני מבין שאיבדתי משהו…

ב-2008 ידעתי שלא הולך להיות לי קל. ידעתי שיהיו לי מכשולים. ידעתי שיהיו לי כשלונות, אבל מבחינתי זה היה Details. אל מול עיניי עמד רק דבר אחד…

ה-Rant הקבוע נגד גורואים

אני תמיד כותב כאן נגד גורואים. שאם הם באמת היו יודעים לעשות כסף, הם היו עושים את זה ולא מלמדים את זה.

ואני תמיד כותב שאין נוסחת קסם שאיזה גורו יכול ללמד.

ויחד עם זאת, אני כותב גם "אל תעשו את זה", "אל תהיו זה", וכו… וכו… וכו…

ובעצם הגעתי למסקנה שזה אותו הדבר.

אתם יודעים, בכל תקופה יש את הסיכונים ואת ההזדמנויות שלה. גם ב-2008 היה את הסיכונים של 2008, ונפל בחלקי לממש הזדמנויות של 2008.

גם עכשיו יש הרבה הזדמנויות והרבה סיכונים…

לפני שבוע יצא מאמר SEO is dead. בחייאת רבאק. חפשו את הכותרת הזו, והשתמשו בכלי של גוגל שמאפשר לחפש לפי תאריכים. תחפשו את המילת מפתח הזו בכל שנה החל משנת 2004. או אפילו 2003.

אני לא אומר ש-SEO חי, אבל אני גם לא אומר ש-SEO מת.

והמוסר השכל כאן, הוא שבעוד 3 שנים, נפגוש בכנסים את האנשים שהתחילו בשנת 2013. ובשנת 2016 כולם יחשבו שכבר אי אפשר לעשות כלום. אבל הגלגל חוזר על עצמו.

כבר שנים אומרים שנהייה יותר ויותר קשה…

וזה נכון. לזקנים נהיה יותר ויותר קשה. הילדים של היום, הם בדיוק כמו הילדים של 2008. הם טיפשים ותמימים ולא מפחדים מסיכונים. מה שמעניין אותם זה רק ההזדמנויות.

גם ב-2011 שמעתי טענות על כך שאי אפשר להתחיל, אבל אחד החברים שיושב איתי היום במשרד, התחיל ב-2011, אחרי שנכח ב-VC, בזמן שהוא חייל, מהאייפון… יותר מזה?

תודה ששאלת

את הפוסט הזה אני מקדיש לבחור ששאל בתגובות של הפוסט הקודם, אם כדאי להרים רשת בלוגים. עניתי לו שאם הוא לא מבין את התועלת של זה, אז לא כדאי.

אחרי שעניתי לו, נפלה עליי התובנה הזו…

אז חבר יקר. תעשה את זה. לך על זה בכל הכח. זה לא משנה אם תצליח או לא. תהיה טיפש, כמו שהייתי בגיל שלך.

עכשיו אני מבין שזה עזר לי.

במקרה הגרוע, תפסיד קצת כסף. אבל אתה יודע מה? Plan B is distraction from Plan A. כך שלך על זה… זה לא שיש לך אופצייה חלופית.

בזמן כתיבת שורות אלה, אני מבין את המשפט שאמר סטיב ג'ובס בנאום הכי מפורסם שלו: “Stay foolish, stay hungry”. עכשיו, אני סוף סוף מבין את המשפט הזה לעומק… ומתחבר אליו…

חבר יקר, תודה שהחזרת לי את טיפשותי…

חזרתי למאורת העטלף טיפש מתמיד…

-סאלוט.

נ.ב. בקשר למודעת דרושים של אתמול… האימייל שמצויין שם, זה האימייל של השותף שלי. כך שאל תשלחו לשם שום דבר שלא קשור למודעת דרושים. ומשהו נוסף… גם אם אתם לא מעוניינים להחליף פוזיצייה כרגע, ואתם עונים על הדרישות של התפקיד, אתם מוזמנים לכוס קפה. מה יש לך להפסיד?

נ.ב.2. הנאום של סטיב ג'ובס:

נ.ב.3. בן אפלק באטמן?!?!?! אני עדיין מתכחש לזה…

נ.ב.4. ירוק עולה! גוסטבו המלך!

50 תגובות... קרא אותן למטה או הוסף אחת

 1. אילן   26 באוגוסט 2013 בשעה 23:35
  (#)

  הפוסט הזה נותן בהחלט מווטיבציה לנסות ולטעות, ולבסוף גם ללמוד מאותן טעויות.

  נ.ב

  תבוא ליציע ג' :)

  • המיליונר בפיג'מה   27 באוגוסט 2013 בשעה 7:40
   (#)

   אהלן אילן,

   היה לי פעם מנוי לג' :)

   היום אני יותר טיפוס של אוהד כורסא שמגיע לשבת ב-5' וב-4' במשחקים חשובים :)

   אבל אם כבר אתה הולך למשחקים בג', הנה אתגר בשבילך. תנסה לברר מי עשה את הלוגו של הקופים הירוקים…

   • אילן   27 באוגוסט 2013 בשעה 13:38
    (#)

    אני גם כמוך, ולא יוצא לי ממש להגיע למשחקים.
    פעם הייתי יותר מחובר לחלק של העידוד, והשלטים אבל מה לעשות – הזדקנתי ;)

 2. Maxim Tsigalko   26 באוגוסט 2013 בשעה 23:40
  (#)

  מנג'ר זאת בהחלט מחלה, מהתקופה הזאת יש לי ג'וק בראש של להיות מאמן.
  ועדיין, אפילו שזה רק משחק איפושהו שם, בקום כלשהו, זה היה בית ספר טוב. אתה לא חושב?

  ולגבי גורו בצורת כזאת או אחרת, הגולשים מחפשים INTEGRITY. ומצאו אותה אצלך. זה הכל וזה מצויין.

  וכמובן, לנסות ולנסות. למזלנו הסיכוים הכספיים בתחום האינטרנט יחסית נמוכים, קח שאפשר בכיף לטעות וללמוד.

  יום טוב ותודה על הכתיבה :)

  • המיליונר בפיג'מה   27 באוגוסט 2013 בשעה 7:41
   (#)

   תודה רבה.

   אולי זה יפתיע אותך, אבל בחיים לא החתמתי את מקסים ציגלקו. בגלל שבתקופה של ציגלקו, לא הייתי משחק מגנ'ר לבד, אלא אם חברים. תמיד היה יוצא שחבר אחר מחתים אותו.

   בעונה הכי טובה שלי במנג'ר, הכוכב הבלתי מעורער שלי היה סרגיי ניקיפורנקו :)

   • איחטיאנדר הצוללן   27 באוגוסט 2013 בשעה 10:59
    (#)

    כבודו של סרגיי במקומו מונח. עדיף שהבלרוסים יתעסקו בקידום שחקנים מצויינים למנג'ר ולא בקרטלים של מחירי אשלגן. יוצא להם יותר טוב :)

    בכל מקרה יגאל, יהיה מגניב אם תנסה (או תתן לאחרים לנסות) להרים משהו דומה ל-visioncamp בשביל הקהילה שהקמת, אימצתי המון רעיונות מהאחרון.
    או אולי משהו בסגנון מצומצם יותר, כמו מיטאפ (www.meetup.com) במקום נחמד בשעות הערב.

 3. בנצי   27 באוגוסט 2013 בשעה 0:18
  (#)

  זהירות חפירה… (יגאל אל תוותר ותקרא עד הסוף)

  באמת שרציתי להגיב לך אתמול ולהגיד לך שהכל זה עוד שלב בהתפתחות וההתפכחות, אבל כנראה שהבנת את זה לבד… ויש עוד דרך ארוכה של תובנות קטנות בדרך לתובנה הגדולה. זה משפט קצת נדוש אבל הוא אומר "ככל שאתה לומד יותר אתה מבין כמה אתה יודע פחות". נדוש אבל נכון.

  אף פעם לא כתבתי לך פה אבל עקבתי אחרייך בשנתיים האחרונות. אתה מישהו שעניין אותי בגלל הרצון שלי לעשות כסף באינטרנט. תמיד ידעתי שיש שם דרכים לעשות כסף ברשת אבל רק אחרי שפתחתי עסק אמיתי (זכיין בתחום המזון|) הבנתי כמה עולם העסקים הישן קשה וחיפשתי מוצא אחר.

  רציתי משהו אוטומטי, משהו פסיבי. עקבתי אחרי בלוגים של Pat Flynn, Social Triggers, Dane Maxwell ועוד אחרים, התחלתי לקרוא ספרים על כל תחום שאפשר לעשות בו כסף. מנדל"ן ע"י רוברט שמין ומכירות ברשת ע"י טים פאריס. אפילו פתחתי בלוג בישול במטרה להפוך אותו לשם דבר בתחום אבל לא ממש התמדתי בזה, אולי אני אמשיך בעתיד. קראתי ספרים על השקעות בבורסה, מסחר, ייבוא וייצוא ועוד ועוד..

  כל זה בזמן שאני בעל עסק שלא מצליח להתרומם ואני מפסיד עוד ועוד כסף ומבין שזאת לא הדרך. אחרי שנה הפסדתי 150,000 שקל ויצאתי ממנו. אבל בשנה הזאת קיבלתי יותר הבנה על עסקים, שיווק ומכירות ממה שאדם רגיל סופג בשנה. לא מהעסק.. מהקריאה והלמידה העצמית.

  הלכתי להיות איש מכירות כי ממש רציתי להתנסות במכירות והגעתי לחברה קטנה שגם התעסקתי שם בשיווק. והפצתי… הייתי סוכן תותח למרות שלא מכרתי בחיים. הבוס היה ממש מבסוט עליי והייתי עושה יותר מכירות ממנו. אבל ירדתי מזה..

  עברתי כמה תפקידים בזמן שאני מנסה לפתח עוד ועוד רעיונות עסקיים מהצד. הייתי בפגישות עם כל חבר או מכר שיש לו התמחות כלשהי וניסיתי להרים איתו עסק שאני המוח מאחורי המכירות והשיווק. רציתי לבנות אפליקציה, להשיק דיוידי של יוגה ועוד ועוד…

  לבסוף מצאתי את עצמי שוכר דירה עם שותף ומשכיר אותה לתיירים לתקופות קצרות, זה היה לפני שנה. כרגע יש לי 2 דירות כאלה והולך לא רע. מה שטוב שזה כמעט ולא גוזל ממני זמן ומאמץ וזה חשוב לזכור להמשך.

  לפני כמה חודשים מצאתי עבודה בחברת הייטק גדולה שהעבודה שם היא במשמרות של 4 יום עבודה 4 יום חופש… חלום לשכיר הממוצע. משכורת לא רעה ותנאים טובים. גם התחתנתי על הדרך עם החברה שלי ב-6 שנים האחרונות. עברנו לבית במושב עם חצר ענקית ואנחנו מגדלים שם ירקות.

  כמה ימים אחרי החתונה הלכנו לפסטיבל אושו, פסטיבל של מדיטציה\יוגה\מודעות כזה, ושם נפלה לי התובנה. שם הבנתי שזהו… תראה גם אני אדם שכל החיים אמרו לו שיש לו המון פוטנציאל ובזה אני מזדהה איתך ממש, אני גם אדם שהראש לא מפסיק לעבוד וחושב על עוד ועוד רעיונות.

  אבל מה שהבנתי שהגעתי לנחלה שלי. אני סוף סוף רגוע. כשהיינו בחטיבה ובתיכון תמיד היינו מודדים את ההצלחה אחד של השני לפי כמה קריטריונים. הצלחה בלימודים, הצלחה בכדורסל (כולנו היינו בקבוצות), הצלחה עם בחורות, הצלחה בעבודה (למי שהיה זמן). ופתאום הבנתי שהצלחתי להצטיין בהכל (חוץ מכדורסל אני עדין די גרוע, אבל היי.. אני מתאמן כמה פעמים בשבוע במכון ונוסע על אופני הרים ושוחה בבריכה במושב ובכלל אדם ספורטיבי אז כנראה שבספורט אני סבבה).

  יש לי אישה מדהימה, עבודה טובה, אני בעל ידע גדול פי כמה וכמה מהסובבים אותי, אני בריא.. הכל מעולה.

  מה שאני מנסה להגיד הוא שמגיע זמן שאתה מבין שכל זה, כל העבודה/עסקים/לעשות כסף זה בסך הכל אוכל.. אוכל להישרדות.. ותמיד צריך לוותר על משהו אם רוצים הרבה ממשהו אחד. האיזון הוא מה שחושב בחיים, חשוב לשמור עליו בכל מחיר. אסור להתמקד במשהו אחד ולהזניח את השאר כי זה יתנקם בך, אולי לא עכשיו אבל בטח ובטח שבעתיד.

  ביפנית יש מונח שנקרא קייזן – שיפור מתמיד. טיוטה המציאה את זה על מנת לשפר את זמני הייצור בכלל המפעל ומשתמשים בזה עכשיו בהמון חברות וגם בחברה שלי.

  מה שזה אומר שצריך לשפר את כל החוליות בשרשרת במידה שווה. למשלב בייצור רכב, אפילו אם יש שיפור משמעותי בשלב אחד (התקנת הדלתות) הוא עדיין יתקע בשלב הפחות מתקדם (משהו דבילי כמו התקנת הסמל של טויטה מאחור) ויעכב את כל התהליך בדיוק כמו שלא היה שום שיפור בשום שלב.

  לכן חברים, תשתדלו להיות תמיד בקייזן, לא להזניח שוב חלק בחיים שלכם ולא לשכוח שכסף זה בסך הכל אוכל, אפשר לאגור לימים קשים אבל אם זה בא על חשבון החלקים האחרים בחיים… זה פשוט לא שווה את זה.

  לילה טוב.

  נ.ב. מוזמנים לבדוק את האתר המוזנח שלי אם בא לכם :)

  • Maxim Tsigalko   27 באוגוסט 2013 בשעה 0:30
   (#)

   מצויין, נהנתי מאוד. תודה ששיתפת!

   • בנצי   27 באוגוסט 2013 בשעה 1:46
    (#)

    אני שמח לשמוע שמישהו אשכרה קרא את זה עד הסוף. זה יצא לי הרבה יותר ארוך ממה שהתכוונתי. ועם רמות הקשב שיש לציבור היום, אם אחד ממכם/ן קרא את הכל זה כבר הישג :)

    • בנצי   27 באוגוסט 2013 בשעה 1:53
     (#)

     ושכחתי להגיד עוד משהו. זה נחמד ללמוד מסטיב ג׳ובס אבל אף אחד לא היה רוצה להיות הוא.
     למות בגיל צעיר מכל הלחץ והתככים והעצבים? לא תודה. אני מעדיף להשאיר לאנשים אחרים להקריב את עצמם בניסיון לשנות את העולם.
     כל מגפת ההצלחה הזו היא אשליה שדומה קצת לתאונות דרכים או לעישון סיגריות. כל אחד חושב לעצמו – ״לי זה לא יקרה, אני יכול גם להצליח וגם לשמור על חיי חברה/זוגיות/משפחה/כושר/אושר/שפיות טובים״. אם תקראו ביוגרפיות של אנשים ״מוצלחים״ תגלו שתמיד יש תחום אחד לפחות שהוזנח. תמיד.
     אל תתנו לזה לקרות לכם. אל תאבדו את האיזון.

     • המיליונר בפיג'מה   27 באוגוסט 2013 בשעה 7:45
      (#)

      אהלן בנצי,

      תודה על התגובה שלך…

      אני חושב שהיא מחזקת את מה שאני אומר, שכל אחד צריך לעבור את המסע שלו.

      ובאשר לסטיב ג'ובס, אף אחד לא יהיה סטיב ג'ובס, כל אחד צריך להיות הוא עצמו.

  • ארכיטקסט   27 באוגוסט 2013 בשעה 8:07
   (#)

   בנצי, כבר אמרו לפני – אין טקסט ארוך יש טקסט משעמם..

   תודה על השיתוף, חשוב לקרוא גם דברים מהצד הזה כדי לבחור בסוף את הדרך שלך

   העיקר שהגעת למנוחה ולנחלה..

 4. אלעד   27 באוגוסט 2013 בשעה 0:49
  (#)

  אולי לא אמרת את זה מפורשות אבל יש לי תחושה שאתה בדרך לעשות הסבה שלישית ואחרונה בקריירת הטראפיק שלך…מקידום אורגני לקניות מדיה.

  • המיליונר בפיג'מה   27 באוגוסט 2013 בשעה 7:46
   (#)

   דווקא לא :)

   אמרתי מפורשות בפוסט הקודם מה ההסבה האחרונה שלי. מאחד שעושה SEO, PPC ומדייה באיינג, לאחד שמעסיק כאלה שעושים SEO, PPC ומדייה באיינג. :)

 5. רגב   27 באוגוסט 2013 בשעה 1:17
  (#)

  Dear Igal, Regev Elya transfer bids $1.8m for Andri Sigporsson

  Accept Bid / Counter Bid / Reject Bid

 6. טל כרם   27 באוגוסט 2013 בשעה 11:12
  (#)

  שמח שחזרתה, תמיד מעניין לקרוא את השקפת עולמך.

 7. קירה   27 באוגוסט 2013 בשעה 12:58
  (#)

  אנחנו לומדים המון במשך כל החיים
  ובסוף מתים טיפשים
  תמשיך להיות מקסים ולעשות את הקטע שלך.
  פעם יזם מצליח אמר לי שהצלחה היא פאטה מורגנה ואני נוטה להסכים איתו.
  אחרי הכל, קלישאתי ככל שלא יהיה, הדרך היא זאת שחשובה, הרי את הכסף לא ניקח לקבר.
  אגב, בתור ילדה רוסיה שנכנעה ללחץ ההורים, תמיד אפשר לעשות תואר (ובמסלולים למנהלים הם גם מאפשרים לעשות בית זונות אמיתי, אז אולי כדאי שתשקול בכל זאת, גם שם יש מה ללמוד ואולי זה גם יהיה לך מגניב)
  החשיבות האמיתית של הבלוג הזה היא לא בגורואיות שלו, אלא באנרגיה הסוחפת שאתה מציג פה, בהתלהבות ובאותנתיות שאין ממנה מספיק בשום מקום. מפצירה בך שתמשיך.

  • המיליונר בפיג'מה   27 באוגוסט 2013 בשעה 21:54
   (#)

   תודה על התגובה :)

   תואר הוא בכלל לא שיקול בשבילי. הבעייה אצל רוסים, זה שתואר אצלהם זו המטרה. אצלי השכלה זה אמצעי. וכרגע אני לא מוצא את האקדמיה כאמצעי בשבילי.

   אבל אולי דעתי עוד תשתנה מתישהו. הרי אני כל הזמן מחליף דעות :)

 8. דור   27 באוגוסט 2013 בשעה 13:27
  (#)

  אשכרה קיבלתי פוסט בהקדשה.
  אני רוצה להגיב,
  אני כן מבין את החשיבות של רשת אתרים, פעם גם הייתה לי כזו, עד שמכרתי אתר אתר בשביל קצת מזומנים.
  הפעם אני רוצה להתחיל לעשות את זה באופן מסיבי אבל איכותי, לא להרים 100 אתרים זבל אלא 5 אבל חזקים, לפחות בהגדרה שלי.
  שאלתי האם להרים רשת כזו או לא, לא בגלל שאני לא מבין את הערך, אני פשוט לא בטוח שזו הדרך הכי נכונה לנצל את הידע שלי.
  אני לא רע בדפי נחיתה, באמת שלא, אני גם לא רע בקידום ממומן, אפשר להגיד שעד עכשיו דאגתי לדף נחיתה ולקמפיין פרסום למספר אנשים, התוצאות היו מאוד משביעות.
  אולי אנסה לשלב בין השניים.

  תודה רבה לך יגאל, הלוואי והייתה לי הזכות לשבת איתך לכוס קפה.

  נ.ב – תחזור לכתוב, זה שקוף שזה יקרה מתישהו, בנינו…אז למה לדחות? :D

  יום טוב!

  • המיליונר בפיג'מה   27 באוגוסט 2013 בשעה 21:57
   (#)

   אני דוחה את זה, כי אני זוכר למה פרשתי…

   פרשתי, כי התחלתי לעשות דברים בשביל לכתוב עליהם ולא לכתוב על מה שאני עושה. זה קל מאוד להגיע למצב הזה.

   לגבי אופן הפעולה שלך. תחשוב מה אתה רוצה להשיג מהרשת הזאת. עכשיו, תעלה את הסטנדרטים שלך. תעלה אותם עוד הרבה. תכפיל פי 1000. ואז תשאל את השאלה הזאת את עצמך… האם להרים רשת ישרת את הסטנדרטים החדשים שלך?!

   ובכל מקרה, בזכותך נזכרתי, שאם יגאל הצעיר היה מקבל עצות מיגאל של היום, אז הוא לא היה מתחיל לעולם… הוא בטח היה נרכב היום באיזה אופן ספייס של מתכנתים… בזכותך התחברתי שוב לעצמי לפני 6 שנים.

   אז תודה.

   ומתישהו בטוח נשב על קפה או על בירה…

   • דור   27 באוגוסט 2013 בשעה 23:45
    (#)

    אני אכתוב לך משהו אישי…
    לא התחנפות, לא לקקנות..
    באמת שהלוואי וניפגש, אני יודע עד כמה זה יתן לי דחיפה שאני מוכן לחכות לזה..
    את המייל שלי יש לך..אם אי פעם יצא, אני אשמח!

    תודה על התגובות.
    דרך אגב, היום, אחרי ש"נזכרת" ביגאל ההוא, בשילוב יגאל של היום אין לי ספק שמה שאתה עושה כעת יצליח..
    אני בין קוראי הבלוג הראשונים, עוד מהפוסט הראשון בk.co.il ופשוט – שאפו!

    בירה עליי.

    דור.

 9. u.v.b   27 באוגוסט 2013 בשעה 21:27
  (#)

  לגבי נ.ב 4 – עולה עולה !!!

  לגבי נ.ב 1 – שלחתי מייל לכתובת שנתת, אם תחזור אליו ניפגש איזה יום לכוס קפה, בלי קשר לפוזיציה יש על מה לדבר.

 10. קובי   27 באוגוסט 2013 בשעה 23:19
  (#)

  עזוב שטויות, בראיין קראנסטון כלקס לותר… זה טוף

 11. שי גינר   28 באוגוסט 2013 בשעה 4:09
  (#)

  יגאל, רק עכשיו אחרי שקראתי את הפוסט שלך אני מבין מה הפירוש של ה Stay Foolish במשפט של סטיב ג'ובס…
  תמיד אהבתי את העובדה שאתה דוגל בעשייה, ואני גם חושב שעדיף לעשות ולטעות מאשר לא לעשות ולא לדעת לעולם. אני עדיין זוכר את אחד הפוסטים שלך שבו הבנת שהדרך חשובה לא פחות מהמטרה.

 12. רום   3 בספטמבר 2013 בשעה 12:40
  (#)

  אהלן ושנה טובה ליגאל מיליונר בפיג'מה.
  הנני איש שיווק אינטרנטי שלאחרונה התחיל עסק שיווק אינטרנטי לעסקים מקומיים על ידי צבירת ידע בפורומים כמו the warriror forum ועל ידי הפקת לקחים מכישלונות עבר וטעויות שונות.
  אני בעיקר מייצא את רוב העסבדה דרך אודסק ופיבר ומפקח על התהליכים.
  בתוך תוכי אני אמנם מרוצה מההכנסה החודשית שמאפשרת אמת חיים גבוהה אבל תכלס, מת לחזור ולהצליח באפילייט מרקטינג (הייתה לי הצלחה עם פייסבוק פייפרקליק ב 2009-2010)
  וכמובן בעתיד לפתח מוצרי מידע משלי.
  שאלותי אליך הן : האם אתה ממליץ על ה תוכנית הזו:של החברה האלו:http://nocostincomestream.com/invitation/
  הם טוענים שמלמדים אפיליאייט מרקטינג ללא הוצאת כסף (ללא דומיין או הוסטינג) כמו כן נראים לי אמינים מכיוון ששניים מהשלישייה עוסקים בPLR והבכיר מביניהם משדר אמינות רבה והוא בעל בלוג שמלמד איך לפתח מוצר משלך ולבנות לו אתר ושאר ירקות בכ 89 שיעורים http://nocostincomestream.com/invitation/
  כמו כן מעניינת אותי דעתך על ללמוד תואר מתקדם בתחום האינטרנט מרקטינג עם תעודה חתומה על ידי הדיקן מאוניברסיטת סאן פרנסיסקו http://www.usanfranonline.com/online-certificates/internet-marketing.aspx
  אף אחד מהלינקים הנ"ל איננו אפיליאייט לינק אלא באמת מעניינת אותי מאוד דעתו של מומחה בתחום (היום נחשפתי לראשונה לבלוג שלך ואתה אמין ומוסמך בעיני) דווקא מישראל לאחר שהתרגלתי לגורואים ושמורואים וגם מביני עניין מצפון אמריקה, בריטניה ואוסטרליה.
  שנה טובה ובאמת שדעתך מעניינת אותי על הנ"ל ….

 13. קובי   4 בספטמבר 2013 בשעה 15:40
  (#)

  בחוויה שלי עם השיווק באינטרנט היא שהייתי צריך להבין מתי הfoolish הופך לfool
  אני התחלתי בערך ב2010 להתעסק עם השיווק באינטרנט.
  הלכתי לכנס של איתי פז שהביא כל מיני גורואים כמו אניק סינגל וכו' להרצות שם.
  הציג שם בחור בשם Jeff mills הרצאה על outsourcing ואיך באמצעות פיליפינים שהוא מתפעל הוא עושה המון כסף.
  כיוון שאין לי רקע בתכנות חשבתי שזה רעיון די טוב לנסות את תוכנית הליווי שלו.
  הוא גם הבטיח בהרצאה שמי שלא יהיה מרוצה יקבל את הכסף בחזרה+500 דולר.
  אז שילמתי בערך 3000$.
  זה כלל גם 5 אתרים שהפיליפיני יבנה עבורי ויעשו עבורי כסף כבר מההתחלה.
  הוא הציע לי לפתוח המון בלוגים שמבוססים על מילות מפתח שיש עבורם מספיק חיפוש בגוגל אבל שמצד שני התחרות עבורם סבירה.
  באמצעות הקורס שכרתי פיליפיני והתחלתי ליישם את מה שהוא לימד אותי.
  האימון אישי כלל שיחה של 1 על 1 פעם בשבוע למעקב אחרי ההתקדמות והצעות ייעול.
  לקחתי את זה מאוד ברצינות והשקעתי עשרות שעות והמון כסף.
  בסופו של דבר,אחרי כמה חודשים הבנתי שזה רמאות. הבחור לא ישר בלשון המעטה. לא הרווחתי שקל ממה שהוא הציע. זה היה כישלון חרוץ. אני בדיעבד חושב שהוא לא יודע לעשות כסף בעצמו (חוץ מלמכור את עצמו ככזה שיודע).
  חבל שאין לי הקלטה של ההרצאה שלו מאז. הייתי לפחות מנסה להשיג את הכסף של הקורס בחזרה.

  בכל אופן , במקביל באותו כסף של איתי פז קניתי בערך ב3000 את הempire formula של אניק סיגנל והתחלתי לנסות ליישם. גם זה לא הלך למרות שלכאורה רמת הפירוט שם מאוד גבוהה.
  הדברים פשוט לא עבדו.

  בשלב הזה עדיין לא הבנתי את הלקח ,אבל הבנתי שמאוד קשה לי לעשות כסף מדירוג בגוגל (השיא שאליו הגעתי היו מילות מפתח שהייתי מופיע עבורם בעמוד הראשון .זה לא עזר. לא הייתה מספיק תנועה).

  הגעתי למסקנה שאני צריך תנועה רצינית יותר בשביל לבחון דברים.
  באותה תקופה יצא קורס בארץ שעוסק ברטרגטינג ע"י PPV
  לא זוכר כמה שילמתי. אולי 3000 ש"ח.
  כאן הזיתי שאולי תהיה לי פריצת דרך ושאולי אצליח איכשהו להחזיר חלק מ30000-40000 שח שהפסדתי עד אז.
  התחלתי לפרסם דרך traffic vance ודרך media traffic .
  סוף סוף ראיתי תנועה וחשבתי שזה יעזור לי יותר להסיק מסקנות.
  ניסיתי המון המון זמן לשווק את the truth about abs .ניסיתי המון סוגי חלונות הקפצה.

  בשלב מסוים החלתי ללכת על כיוון של שאלון עם email capture +נרשמתי במקביל לimgrind
  ולppv playbook . אנשים התחילו להירשם לרשימת תפוצה שלי וענו באופן מאוד מפורט על השאלונים שלי (כתובת, מספר טלפון, מה מטרת הדיאטה שלהם, איזה סוג פעילות גופנית הם מעדיפים וכו' ) .שלחתי להם את המיילים של
  diet solution program או של the truth about abs (לא זוכר).
  אבל לצערי זה לא המיר.

  בשלב הזה הצלחתי להכניס טיפה כסף אבל הוצאתי יותר.

  אחרי שהפסדתי 50000-60000 ש"ח החלתי שלכל דבר צריך לשים גבול והחלטתי להפסיק.

  קיבלתי את ההמחאה של ה60$ מpeerfly והתחלתי במשטר חסכוני על מנת לכסות את מה שהפסדתי.

  הלקחים שלי מהתקופה הזו -
  1.בחיים לא לשלם שקל לשום גורו.
  2.חבל שבמקום זה לא נרשמתי על ההתחלה לimgrind או לppvplaybook.
  3.חבל שמראש הלכתי על תנועה של SEO. העצות שקיבלתי מג'ף היו כישלון.
  4.הייתי צריך לשים לעצמי גבול הרבה לפני כן.
  במקום לשלם בערך 20000 שח לג'ף ולאניק ,הייתי צריך להירשם לimgrind ולppvplaybook
  ולהתחיל שם לבד עם ppv .יש שם מלא דוגמאות ותגובות לעניין.

  בשלב שהגעתי לשם כבר הסוס נגמר עבורי.

  היתרונות שאני מוצא בתקופה הזו הם
  1. שהתעסקתי בניהול של 3 עובדים. למדתי להגדיר מטרות ,לנסח את עצמי בבהירות, התמקחות על תשלומים ,הגדרת משימות וכו'.
  2.שיפרתי את האנגלית שלי בתקשורת עם העובדים .זה עוזר לי היום בעבודה הנוכחית שלא קשורה לאינטרנט אלא למה שלמדתי באוניברסיטה.
  3.אני מניח שזה ימנע ממני לטיפול בסיכונים כלכליים גדולים יותר.
  4.התנסות בלמוד משהו חדש די לבד.

  אני לא לוקח קשה מידי את אובדן הכסף. לא בגלל שזה לא כואב. זה כאב טיפה. בכל זאת עבדתי שנה בשבילו. ,אלא בגלל שזה לא יעזור לי.
  ניסיתי.
  לא הלך
  קורה. לא נורא. שיעור לחיים.

  • לומד   3 בנובמבר 2013 בשעה 12:06
   (#)

   התגובה שלך מצוינת וחשובה – ואומרת לי שהניסיון חשוב מכל קורס

   אשמח אם גם תפתח בלוג משל עצמך ותספר על הדרך שלך – אני אשמח להיות קורא שלך

  • מקס   3 בינואר 2014 בשעה 1:02
   (#)

   הי יש הרבה חומר בחינם
   http://ebookee.org/

   או באתרי טורנטים

   דרך אגב התנסיתי עם קורס של אניק סיגנל שקניתי ממנו והיה ממש טוב ולימודי
   סגרתי לפני עם כמה לקוחות גדולים שאני אספק להם שירות בתחום שבו היה לי ידע בסיסי באותה תקופה

   דרך אגב, אז התקשר אלי איש מכירות (אגרסיבי)מטעמו וניסה למכור לי את תוכנית האימון המתקדמת ללא הצלחה אפילו ניסה לשכנע אותי לקחת הלוואה דרך הכרטיס אשראי כדי לממן את זה הוא קרא לזה other people money

   אני מאמין מאוד בלהיות אפיליאט בצורה קצת שונה (אני קורה לזה מפיץ או סוכן מכירות ) אבל ממש לא דרך רשתות שחברה יכול לשנות כל יום את ההסכם (מהיום אנחנו לא מקבלים לידים של SEO או כל מני התניות מפגרות בסגנון) איתך או להוריד את התוכנית
   במבנה התקשרות כזה

   כל הסיכון נופל עליך לא הגיוני

   מה שאני עושה זה לסגור חוזה הפצה מול החברה ישירות הכי מומלץ זה בסיס + אחוזים
   אם סוגרים על אחוזים אז הם משלמים או מספקים את הוצאות (בנית אתר יצירת חומרי שיווק וכדומה לפעמים גם על הפרסום הממומן בגוגל)

   ואז הסיכון יורד באופן משמעותי

 14. רום   18 בספטמבר 2013 בשעה 13:27
  (#)

  אהלן יגאל, לאחרונה גיליתי את הבלוג שלך ואני נורא נהנה לקרוא סוף סוף תוכן בנושא בעברית :)
  רציתי לשאול אותך מה דעתך affilorama? יישים?
  וגם לכריס קרפנטר (כן זה שכתב את גוגל קאש) יש מוצר חדש שמלמד שיווק אפיליאייט בפלטפורמה החדשה שהינה שיתוף פעולה בין פייסבוק לבינג, ניסית? ממליץ?
  אני מחפש להתחיל לעסוק בתחום ומתלבט בין אלו לבין Therealguys של אריק הולמלנד שהם מלמדים איך לעשות כסף כאפילייאייט ללא פייפרקליק ורק באמצעים חינמיים (ברור שזה לא יעשה יותר ממאתיים דולר ביו גג.
  ותגיד למה אתה לא קונה פרייבט לייבל רייץ ואז מקדם אותו כמוצר שלך?
  -רום-

  • איחטיאנדר הקשוח   18 בספטמבר 2013 בשעה 20:10
   (#)

   אני לא יגאל ,רום, אבל ברשותך אתן את ה2 סנט שלי – אם אתה מחפש להתחיל לעסוק בתחום, אז תתחיל לעסוק בתחום. אל תחפש איזה תוכנית שתגרום לך פתאום להצליח.

   ואגב, לגבי יותר, יותר מ-200$, לא ברור כל כך למה התכוונת. מה זאת אומרת "אפילייאייט ללא פייפרקליק"? אתה מתכוון להיות אפילאייט ללא קידום PPC? למה לדעתך אי אפשר לעשות יותר מ-200$?

   • רום   18 בספטמבר 2013 בשעה 21:22
    (#)

    תודה על תגובתך ואני אחזור על דבריי רק יותר בפירוט:
    אז זהו שכן הייתה לי הצלחה מסויימת לאורך תקופה עם פייפרקליק ב2008 ועם פייסבוק אדס ב2009(good old days).
    לאחר מכן לאור "עבודת היום שלי" כסוכן מכירות בעגלות בקנדה הפסקתי לעסוק בזה כי הפסקתי לעקוב אחר העדכונים של מה מותר ומה אסור (הסיבה היחידה שלא פרשתי מעבודת היום שלי הייתה כי ככה הוצאתי תושבות קנדית לה ייחלתי).
    כעת אני עובד כעצמאי בתור יועץ שיווק לעסקים מקומיים (בעיקר שיווק אינטרנטי) ועוקב אחר התחום בכדי להטמיע את עולם האון ליין (מוצרי מידע בעיקר) לעולם האוף ליין(עסקים פיזיים "אמיתיים" ).
    שאלתי ליגאל הינה אם אני קוצה לחזור למשחק אך הפעם
    ומישהו מאוד מוערך שאני רואה בו סמכות ואמינות בשם אריק הולמלנד יצר תוכנית שמלמדת איך לעשות כסף כאפילייאייט ללא פיידטראפיק אלא רק עם פרי טראפיק וכמובן שהחיסרון הינו הלימיט שהוא יכול להוביל אליו למאתיים דולר ליום גג. המוצר נקרא nocostincomestream
    ולגבי שאלתי ליגאל בעצם זה אם אני רוצה לחזור למשחק אבל בפול טיים מה יותר מומלץ? כי קשה לבחור מבין המוצר החדד של קרפנטר שמתיימר להפוך את פייסבוק/בינג לגוגל 2004 גוד אולד דייז, אפילורמה שמתיימרת להיות פלטפורמת התמקצעות האפיליאייט הטובה בעטלם כיום, או להתחיל בקטן מפרי טראפיק?
    נ.ב. אני כבר היום התחלתי לעבור על הוידאו טוטוריאל של הnocostincome ואם זה יענה על ציפיותיי אני אמשיך לאחד הקורסים האחרים ואשקיע את הכסף בפיידטראפיק.

    • קובי   24 בספטמבר 2013 בשעה 6:14
     (#)

     אני אהיה מופתע מאוד אם הקורס הזה באמת ייתן משהו.

     אחרי שהוצאתי :
     1 3000 ומשהו דולר על קורס/אימון אישי עם jeff mills
     2 כ4000 ומשהו שקל על קורס של אניק סינגל
     3.כ3500 ש"ח על טראפיק לופ ,
     4.בטח יש עוד כמה דברים קטנים שאני לא זוכר
     אני יכול להגיד לך שאף אחד מהם, במבחן התוצאה, לא עזר לי לעשות כסף.

     הדבר היחיד שהרגשתי בזמנו שעזר לי להתקדם זה שיעורים פרטיים שלקחתי עם מישהו מהקבוצה של טראפיק לופ שהלך לו בזמנו די טוב. כאן הרגשתי שהוא מנסה לעזור לי באמת, אבל גם זה לא עבד.

     מה שהייתי ממליץ לך, זה להירשם לפורום של ppvplaybook או של imgrind
     המידע שיש שם +הפידבק שתקבל על מה שאתה מנסה (אם תהיה מספיק פתוח לשתף) יהיה הרבה יותר יעיל (וגם זה עולה 50-80$ לחודש, שאתה יכול לבטל מתי שבא לך).

     הייתי רשום לפורומים האלו כחצי שנה ועזרו לי שם יותר מכל החבילות היקרות שקניתי לפני כן.
     אם אתה מספיק חרוץ, אתה יכול להירשם, לחרוש על הדוגמאות, לשאול שאלות ,לצלם תמונות מסך ולהפסיק אחרי חודש -חודשיים.
     אח"כ לנסות תקופה דומה לבד ואז מקסימום לחזור לפידבק נוסף.

     כמות המידע והדוגמאות שיש בפורומים האלו ממכרת. זה גם הטריק שהם לא פוחדים שמישהו יעתיק מהם.
     אתה פתאום תראה כל כך הרבה דוגמאות של דברים שעבדו לאנשים,
     לכן צריך להיות מודע לכך שזה יעיל אבל זה גם מסחטת כסף.

    • יעקב   20 במרץ 2014 בשעה 20:44
     (#)

     אתה ניסית את nocostincomestream?
     כי יש לי אותו ואני רוצה לדעת אם שווה לפתוח אותו

 15. Ron   9 בפברואר 2014 בשעה 17:19
  (#)

  אתה יודע מה אני אוהב בבלוג הזה? שזה כמו סיינפילד. לפעמים אני נכנס, בוחר פרק ומתמוגג על הפידבקים. וזה שווה הכל. לא?

 16. רום   20 במרץ 2014 בשעה 23:17
  (#)

  שווה לפתוח כי הוא מלמד את הבסיס אבל עם טראפיק חינם כהחלה.

  אגב סוףסוף נקטתי בפעולה והחלתי לעשות משהו רציני והיקום החזיר לי בהזדמנו פז:

  אני עובד צמוד עם דייויד פרסטון (איש שיווק שייעץ בעבר לפורצ'ן 1000) אשר התחיל ב2008 ב"ווריור פורום" התחיל את כל הסצינת אוףליין מרקטינג (שיווק אינטרנטי לעסקים מקומיים), דיוויד גם היה הראשון שעיצב דף נחיתה גדול על פני כל המסך במקום טופס השארת פרטים קטן כזה (דרך אייוואבר) ואני לומד ממנו המון.

  נ.ב. הסיבה שהוא גובה סכום כל כך נמוך לקבוצה שלנו של 10 איש ($250 דולר זה סנט על הדולר להיות מודרך על ידי מומחה כזה) זה כי הוא החלים מססרטן לא מזמן על ידי שיטה אלטרנטיבית שמצא באינטרנט ומאז הוא חי בהוכרת תודה.

  *נקודה למחשבה** הוא מתחיל מההחלה לאחר שאיבד רשימה של 67,000 מנויים בנישת השיווק אינטרנטי-לעסשו כסף און ליין (רשימה של קונים נטו), איך הואאיבד אותה אתם שואלים?
  אשתו התגרשה ממנו בזמן המחלה שלו ועשקה אותו בהכל: בית, רכב , רכוש, כסף ואפילו רשימת המיילים שלו וחשבונו האייוואבר וחשבונו הבנק אליהם עד היום נכנסות עמלות מספרי איבוקס וקורסים שפרסם בעבר ומתוכניות שותפים שלו.

 17. רום   20 במרץ 2014 בשעה 23:17
  (#)

  שווה לפתוח כי הוא מלמד את הבסיס אבל עם טראפיק חינם כהחלה.

  אגב סוףסוף נקטתי בפעולה והחלתי לעשות משהו רציני והיקום החזיר לי בהזדמנו פז:

  אני עובד צמוד עם דייויד פרסטון (איש שיווק שייעץ בעבר לפורצ'ן 1000) אשר התחיל ב2008 ב"ווריור פורום" התחיל את כל הסצינת אוףליין מרקטינג (שיווק אינטרנטי לעסקים מקומיים), דיוויד גם היה הראשון שעיצב דף נחיתה גדול על פני כל המסך במקום טופס השארת פרטים קטן כזה (דרך אייוואבר) ואני לומד ממנו המון.

  נ.ב. הסיבה שהוא גובה סכום כל כך נמוך לקבוצה שלנו של 10 איש ($250 דולר זה סנט על הדולר להיות מודרך על ידי מומחה כזה) זה כי הוא החלים מססרטן לא מזמן על ידי שיטה אלטרנטיבית שמצא באינטרנט ומאז הוא חי בהוכרת תודה.

  *נקודה למחשבה** הוא מתחיל מההחלה לאחר שאיבד רשימה של 67,000 מנויים בנישת השיווק אינטרנטי-לעסשו כסף און ליין (רשימה של קונים נטו), איך הואאיבד אותה אתם שואלים?
  אשתו התגרשה ממנו בזמן המחלה שלו ועשקה אותו בהכל: בית, רכב , רכוש, כסף ואפילו רשימת המיילים שלו וחשבונו האייוואבר וחשבונו הבנק אליהם עד היום נכנסות עמלות מספרי איבוקס וקורסים שפרסם בעבר ומתוכניות שותפים שלו.

 18. seoperfect   2 באפריל 2014 בשעה 20:58
  (#)

  פוסט מצוין בהחלט שווה לנסות כל מיני אופציות ומטעויות לומדים.
  השאלה כמה זמן ומשאבים צריך להשקיע בניסוי שאחוזי ההצלחה 50 \50

 19. רון   3 באפריל 2014 בשעה 23:38
  (#)

  יגאל בבקשה אל תחזור לכתוב!

  בטוח ככה טוב יותר טוב לך וגם לנו

  :9

 20. לומד   15 באפריל 2014 בשעה 22:54
  (#)

  אני חושב שהדבר הכי מוצלח בפוסט הזה זוהי התמונה שלך :)

 21. א   16 ביוני 2014 בשעה 21:37
  (#)

  אתם הסוחרים האלקטרונים
  סוחרים זה עם שבט עם אופי ואומץ
  העצבות שלך נוגעת אבל יותר מהכול
  תזכור אף פעם לא מאוחר מידיי!

 22. טל   15 בספטמבר 2014 בשעה 9:52
  (#)

  בתור אחד שמכור למנג'ר עד היום אני חייב להגיד שהזדהיתי לחלוטין עם העובדה שזה הרבה יותר קשה מגמילה מסיגריות!!

 23. יניב   3 באוגוסט 2015 בשעה 23:07
  (#)

  אשמח לדעת מה דעתכם על אדם טל הקורא לעצמו מומחה לשיווק באינטרנט.
  תודה

 24. majorsite   22 בפברואר 2023 בשעה 11:43
  (#)

  As I am looking at your writing, majorsite I regret being unable to do outdoor activities due to Corona 19, and I miss my old daily life. If you also miss the daily life of those days, would you please visit my site once? My site is a site where I post about photos and daily life when I was free.

התגובה שלך

 • XHTML: אפשר להשתמש בתגים הללו: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>
 • חברים יקרים, אין צורך להגיב בכמה פוסטים את אותה התגובה רק על מנת שאני אראה אותה, אני קורא ועונה לכל התגובות ללא שום קשר לותק הפוסט אליו הן נכתבו. לצערי הרב זמני מוגבל, ולכן אני עונה על תגובות אחת לשבוע. יחד עם זאת, חשוב לי לציין - אני עונה על כולן!