אני פורש!

אני פורש

אני פורש

פשוטו כמשמעו… החלטתי לפרוש מכתיבת הבלוג ולסגור אותו. אני לא צוחק, אני רציני לגמרי. היום (כלומר אתמול, עכשיו כבר ה-2 לינואר, לא הלכתי לישון עדיין, לכן היום…) הבלוג חגג יום הולדת 3. לפני 3 שנים, כשהייתי צעיר ופעור, כשלושה חודשים לאחר שיחרורי מצה"ל, החלטתי ברוב חוצפתי שאני רוצה להרוויח מיליון ש"ח בתוך שנה אחת.

הצהרתי על כך בבלוג, ומאז התחלתי לתעד. השנה חלפה, הבלוג תפס תאוצה… הבלוג סוקר באופן ישיר או בעקיפין בידיעות אחרונות, מעריב, דהמרקר, גלובס, ערוץ 10 ובעוד כמה מקומות זותרים… המון אנשים התחילו לעקוב אחר הבלוג, כל אחד והתדירות שלו…

למה החלטתי לפרוש?

ב-3 השנים האחרונות מאז פתיחת הבלוג, תחום השיווק שותפים והשיווק באינטרנט תפס אורות זרקורים ונכנס למיינסטרים, בעקבות כך החלה הבהלה לזהב של המון אנשים. ככל שכמות האנשים גדלה, כמות החומר האותנטי ברשת הישראלית קטנה.

עובדה אשר הכניסה את הבלוג שלי ללופ שלילי של במקום להתקדם מעבר לשנת "אי המטמון 2008" בבלוג, הלכתי אחורה. כל הכתיבה שלי בעצם נועדה בשביל לספק מתחילים. אין לי שום בעיה עם מתחילים, אבל כשכל העיסוק שלי הוא כתיבה למתחילים אז הבלוג גורר אותי אחורה ולא נותן לי להתקדם אל מעבר לנקודה מסויימת.

תדמיינו תחרות משיכת חבל… בצד A יש את כל הידע שעוד אין לי, את כל הפסגות שעוד נותרו לי לכבוש ואילו בצד B נמצא הבלוג. כל מה שכבר יש לי. כל מה שאני כבר יודע. לצערי הרב, בגלל המים שאני נאלץ לטחון כל הזמן, צד B תמיד מושך את צד A. אני תמיד איפשהו צריך לשמור אצלי את הדברים שאני רוצה כבר לשכוח.

אני לא גורו

יש אנשים שרואים אותי כגורו. יש אנשים שמבקשים ממני להוציא מוצר. אני לא גורו, לא נראה לי שאני מתישהו אוציא מוצר, זה פשוט לא משתלם לי. ואם אני מתישהו אחליט להוציא מוצר ולגבות עליו כסף, זה יהיה רק מתוך שיעמום. בכל מקרה, אני לא רואה את היום הזה מתקרב. הוא לא נמצא באופק.

אני רוצה להתקדם, ולהשאיר את העבר מאחוריי…

מה עכשיו?

עכשיו הגענו לחדשות הטובות. אמנם אני עדיין עומד על דעתי שלכל דבר טוב יש סוף, זה עדיין לא הסוף. הסוף יגיע, אני באמת אסגור את הבלוג. אני רק יוצא לאתגר הפומבי האחרון שלי.

אני רוצה לחזור למקורות ולעשות עוד מסע אחד קטן. למצוא עוד מטמון אחד. כשרק התחלתי, רציתי לעשות משהו שאני קורא לו העסק השקוף. רציתי לקחת מוצר כלשהו בקליקבנק ולהריץ אותו בשקיפות. כלומר להראות צעד-צעד מה אני עושה על מנת להרוויח ממנו כסף.

אז הנה האתגר שלי ל-2011. בנוסף לנישות הקיימות שלי, אני הולך להכנס לנישה חדשה לגמרי… כולכם תשמעו עליה… מעבר לכך, כולכם תהיו עדים לכל פעולה שאני עושה בעסק הזה. אני הולך להרים עסק שקוף ולתעד את בנייתו בבלוג. אתם הולכים להיות עדים למשהו שלא נעשה בעולם!

ואני לא אהיה לבד!!!

הפעם, אני אצרף להרפתקה את פליקס "משה" לא לשנו. ותיקי הבלוג יודעים על מי אני מדבר, הצעירים יותר יצטרכו להשקיע מאמץ ולחפש. כולכם מוזמנים לעשות קצת כבוד לפליקס, כי הוא מצטרף לצוות הבלוג שמעכשיו יכלול אותי ואותו. כמו שכבר ציינתי למעלה, לא ליותר מידי זמן, כי הבאסטה תסגר בסוף השנה.

S.M.A.R.T

כפי שאתם יודעים כל עסק צריך מטרות. השיטה שבה אני ופליקס מציבים לעצמינו מטרות היא S.M.A.R.T, שזה אומר:

 • S – Specific – להציב מטרות ספציפיות
 • M - Measurable- להציב מטרות מדידות. אם המטרה לא מדידה, היא לא מטרה.
 • A – Attainable – ניתן לביצוע.
 • R – Realistic – ריאלי
 • T – Timely – מסגרת זמן.

אני עוד אתמקד בנושא הזה, מי שרוצה לחקור עוד, מוזמן לחפש Smart Goals/Smart goal setting בגוגל.

בכל מקרה, מאחר ומה שאני הולך לעשות כאן זה לא הביזנס העיקרי שלי ולא הביזנס העיקרי של פליקס. אלא יותר קרוב ל-Part של ה-Part Time Job. המטרות שלנו לא בשמיים, מה שכן יש סיבה למה בחרנו במטרות הללו.

אם זכור לך, לפני כמה חודשים פרסמתי סקר גולשים גדול באתר, אחת השאלות בסקר הייתה "מה השכר האידיאלי שלך?", אז כך… השכר האידיאלי הממוצע של כל קוראי הבלוג הוא 26,000 (עיגלתי שיהיה מספר עגול). לכן, מאחר ואני ופליקס הולכים לעשות את זה ביחד, אנחנו הולכים להכפיל את העניין פי 2.

לכן, העסק השקוף שלנו הולך להגיע למשכורת של 52,000 ש"ח רווח בחודש. לא ראינו כל מטרה להגיע ליעד כמותי מצטבר, כי מהניסיון שלנו, הרבה יותר אפקטיבי לכוון למשכורת יומית. כך רוב המשווקי אינטרנט בודקים את ההצלחה שלהם, על פי רווח יומי.

בכל מקרה, בואו נמשיך בחשבון. מאחר ולמדתי את הלקח מהמסע הקודם שלי, אין לי כח להתחיל לרדוף אחרי שערי מטבע… כלומר לא בא לי לעשות את המרות המט"ח הללו כל פעם מחדש. לכן, אני אעשה את זה עכשיו לפ השער היציג של היום. לכן 52,000 ש"ח זה $15,000 (מעוגל כלפי מעלה בשביל שיהיה עגול). כלומר המטרה שלנו היא להגיע לרווח יומי של $500.

זהו, הגיע הזמן שלי ללכת לישון. לכן אני אסכם, השנה… שנת 2011 זו השנה האחרונה בה אני הולך לכתוב את הבלוג הזה. בסיום השנה הזו אני הולך לסגור את הבלוג (ודעתי לא תשתנה). במהלך השנה הזו, אני ושותפי פליקס "משה" לא לשנו הולכים לפתוח עסק חדש ולהביא אותו לרווח של $500 ביום. כל מה שיקרה בין ה-$0 ל-$500 נדווח בבלוג. ונסביר איך אנחנו עושים את זה…

זו בהחלט הולכת להיות התרומה האחרונה שלי לתחום של השיווק שותפים.

שתהיה לכולנו שנת 2011 מוצלחת.

סאלוט,
-יגאל.

98 תגובות... קרא אותן למטה או הוסף אחת

 1. Sharon   2 בינואר 2011 בשעה 2:29
  (#)

  רק רציתי להגיד תודה על כל ההשקעה שלך עד עכשיו.
  הבלוג מספק מידע נרחב לכל מתחיל וכבר רואים שקשה לך לכתוב למתחילים כי אתה כבר לא שם אלא במקום הרבה יותר גבוה ומורכב בתחום.
  ולדעתי אתה הולך לסיים את הבלוג בקול תרועה רמה וחזקה.

  תודה
  שרון

  • המיליונר בפיג'מה   3 בינואר 2011 בשעה 5:42
   (#)

   תודה רבה שרון,
   זו בהחלט המטרה,

   שתהיה שנה מוצלחת.

   • איש   25 בינואר 2011 בשעה 18:46
    (#)

    שלום יגאל!!!
    אני חושב שאתה עושה טעות וגם רבים חושבים כמוני
    אני אשמח אם תעשה סקר גלוי כמה רוצים שתשאיר את הבלוג הנחמד שלך!
    דבר נוסף תתחיל לשים פרסומות מה שייתן תמריץ להמשך הבלוג-בנוסף שים מדריך לקליקבנק (רשת שותפים הגדולה בעולם) למי שפעם ראשונה בבלוג ושים קישור אפלייאט שלך ויש לך 10 אחוז מכל מכירה!
    פעם בחודש תכתוב פוסט על דבר שאינו קשור בשיווק
    תן מדיי פעם למישהו מקוראי הבלוג לכתוב פוסט שלא יישעמם
    דבר נוסף תחשוב שאתה עוזר לאחרים גם משמיים ייעזרו לך!
    התרוץ שלך אינו משכנע כלל וכלל!
    לסיום השאר את הבלוג לטובתך ולטובת שאר האנשים
    הרי אתה בטח רוצה להמשיך להיות "מפורסם" -באם תבחר שלא להשאיר את הבלוג
    אני התאכזב בשביל שאר הקוראים!
    לסיום תודה לך על הידע ששיתפת!!!

 2. Room 5800   2 בינואר 2011 בשעה 8:32
  (#)

  באמת חבל על ההחלטה שלך לסגור את הבלוג, אבל אם החלטת אז החלטת.

  מחכה לעסק השקוף…

 3. יגאל   2 בינואר 2011 בשעה 9:12
  (#)

  היי יגאל

  אני מאוד מצטער לשמוע שהחלטת לפרוש מהכתיבה
  אבל מצד שני אני מבין אותך ומבין שאי אפשר לכתוב לנצח

  נתת המון מעצמך ויותר ועזרת לי הרבה מעבר למה שחשבתי שאפשר, בקיצור למדתי המון
  אני קורא את הבלוג הזה כבר יותר משנתיים וחצי ואני לא חושב שעבר שבוע שלא נכנסתי ובדקתי פוסטים חדשים, הרבה פעמים על בסיס יומיומי

  אבל מה יהיה עם הפורום הפרטי? גם הוא ייסגר?

  אתה בעיניי השראה ותזכורת מתמדת למה שאפשר להשיג עם רצון והתמדה
  להרים ידיים זו לא אופציה (עבור שנינו) ולכן אני בטוח שעוד תגיע רחוק (הרבה מעבר למה שאתה מדמיין) אז שיהיה לך המון בהצלחה בפרק ב'

  ותודה על הכול,
  יגאל

  • המיליונר בפיג'מה   3 בינואר 2011 בשעה 5:45
   (#)

   אהלן יגאל,

   זה עוד לא הסוף, יש עוד שנה שלמה של כתיבה.

   אני אפתח את הפורום אחרי האפיליאייט סאמיט, נראה מה תהיה הדינמיקה שם. הפורום לא אמור להיות תחליף לבלוג, אני לא הולך לכתוב שם פוסטים, אלא להיות חלק מהקהילה שאני רוצה ליצור. שווה בין שווים. לכן, מאחר והמטרה שהפורום יהיה של הקהילה, לא נראה לי שאני אסגור.

 4. אורי זילברשטיין   2 בינואר 2011 בשעה 11:42
  (#)

  ככה? אתה פשוט קם והולך… ?

  הרי אם אתה מרגיש תקוע, עשה מה שעשית שפתחת את הבלוג… שים לך מטרה ותתחיל לעדכן.. אל תלכד בתוך לופ של "לרצות את המתחילים" או המתקדמים וכו'… הרי הידע שיש לך עולה כל הזמן וכל הזמן אתה יכול לשתף עוד ועוד..

  אישית אני חושב שאתה מבצע החלטה פזיזה, הרי אתה עוד יכול ללמד הרבה אנשים מעט על התחום הזה, ולא רק מתחילים… חוצמזה שהבלוג הזה יכול להיות חלק בלתי נפרד מעיסוקייך בלי קשר, ללא מטרה מוגדרת מראש

  חבל לראות אותך עוזב…

  בהצלחה!

 5. Ori Manor   2 בינואר 2011 בשעה 12:23
 6. McDuck   2 בינואר 2011 בשעה 12:25
  (#)

  כל הכבוד, החזקת הרבה זמן -)
  היום באמת עדיף לסגור מאשר להפוך לאחת כמו איתי פז -)

 7. יואב בן פורת   2 בינואר 2011 בשעה 13:00
  (#)

  תראה יגאל, זה נכון שהתחום הזה הפך לבית זונות, וכל ילד זב חוטם מחשיב את עצמו "למומחה" כרגע שכל הפעילות שלו היא לפתוח עמודי ספאם בפייסבוק (לחצו לייק כדי לראות את התמונה…).

  אבל מה שאתה צריך ללמוד מזה הוא את הייחודיות שלך. גם בתחום שלי (בניית אתרים) – יש לא מעט שרלטנים שהורסים את התחום ומוכרים ללקוח עמוד בתוך אינדקס ב-5000 ש"ח, ואח"כ לך תסביר להם שאתה ממש לא מוכר אותו דבר (כי הם כבר קיבלו כוויה)….

  ת'כלס הבלוג הזה הוא אתה, וגם אם לא תרשום על הפאן הטכני של שיווק ועשיית כסף באינטרנט – אתה תמיד יכול לרשום על תובנות והגיגים מהחיים, ואני בטוח שזה יעשיר אנשים כאלו ואחרים.

  הרי עם הבלוג או בלי…. אני מאמין שמקור הפרנסה שלך בשנים הקרובות עדיין יהיה תוכניות שותפים (כולנו צריכים להתפרנס ממשהו), אז על הדרך אתה פשוט יכול "לזרוק" איזה תובנה פה ושם, ואתה ממש לא צריך לדפוק חשבון על מה שאנשים יחשבו \ יגיבו.

  תמשיך בדרכך…. עלה והצלח!

 8. עומרי מן   2 בינואר 2011 בשעה 15:27
  (#)

  בלי הרבה מילים – פשוט תודה על הנתינה.

 9. Bakerloo   2 בינואר 2011 בשעה 15:44
  (#)

  היי יגאל
  אני מבין מה קרה לך בזמן האחרון. התאמצת כל פעם למצוא נושאים חדשים לכתיבה מקצועית
  וזה נהיה יותר ויותר קשה ומתסכל ,למרות שבסך הכל הצלחת.
  שמתי לב שבבלוג נמנעת מלהכניס נושאים שאינם מקצועיים כנראה כדי לא "ללכלך" אותו או אולי
  כי הרגשת שאין לך מסר חשוב לתת. וכאן הטעות. מי כמוך יודע את הכח של לספר סיפור והרי אתה עושה
  את זה כל הזמן בשביל למכור מוצרים. הקוראים שלך נמשכו לקריאת הבלוג לא רק בגלל המידע שיש בו למתחילים אלא גם בגלל הסיפור שמאחוריו: צעיר שמציב לעצמו מטרה להיות מליונר, שמחליט ללמוד באופן עצמאי וגם כותב על הכל כך שאפשר לעקוב בזמן אמת. האנשים פשוט התענינו גם בסיפור האנושי ואתה מתוך בחירה החלטת לבטל אותו כמעט לחלוטין.
  אנשים היו גם קוראים אם היית כותב על הרשמים שלך מהטיול שלך לתאילנד כי כבר מכירים אותך וקוראים את הבלוג שלך בכל מקרה ואנשים היו גם מגיבים כי גם להם יש חיים ודעות מחוץ לעולם המקצועי, לפחות כך אני מקווה שלא הפכנו להיות רובוטים.
  אחד הבלוגים המענינים והמצליחים שיש הוא של נהג מונית מוכשר ממדריד שרושם כבר במשך שנים כמעט כל יום על נושאים מגוונים כשהוא מקבל השראה מהנוסעים שלו במונית! הוא עובד במשרה מלאה ואחת הסיבות שהוא ממשיך לעבוד כנהג לפי דעתי הוא בדיוק כדי להמשיך לקבל השראה.
  http://blogs.20minutos.es/nilibreniocupado
  זה בספרדית למי שמבין.
  למה אני מספר לך את זה. כי יש מלא אנשים שהיו רוצים חשיפה לקוראים ואתה כבר השגת את זה, אז למה לא להשתמש בזה, לא בהכרח בשביל להרוויח כסף אלא רק אם הכתיבה ממלאה משהו בחייך. זהו, רק נקודה למחשבה.

 10. אבי   2 בינואר 2011 בשעה 17:46
  (#)

  אם הבלוג אינו חלק מהפרנסה, או חלק מרצון לשתף משהו חדש / נוסף, הוא לא יחזיק מעמד ולכן ההחלטה היא נכונה.

 11. אייל ליבנה   2 בינואר 2011 בשעה 17:58
 12. idan   2 בינואר 2011 בשעה 19:17
  (#)

  בהצלחה בהמשך הדרך – בכל אופן בלוג מעולה ……. :D

 13. יוני   2 בינואר 2011 בשעה 19:27
  (#)

  מהלך מבריק (: אני לא מפסיק ללמוד ממך בן אדם

 14. אופיר   2 בינואר 2011 בשעה 19:35
 15. עידו   2 בינואר 2011 בשעה 19:42
  (#)

  יגאל,

  הבלוג שלך הוא אחד הרעננים שיש היום, בלי קשר לשיווק בכלל, בלי קשר לשותפים, סתם חומר רענן מצחיק וכיפי. הוא בין הבלוגים היחידים שאני בכלל טורח לקרוא.
  אני חושב שאתה יכול להפוך את הבלוג למה שאתה רוצה ואם אתה רוצה שלא ימשוך אותך אחורה, אז הוא לא ימשוך.
  בכל מקרה שיהיה לך הרבה בהצלחה.

  עידו

 16. בנץ   2 בינואר 2011 בשעה 19:51
  (#)

  תודה לך על הידע ששיתפת בו את כולנו.
  מחכה בציפיה דרוכה ל"עסק השקוף"!

 17. דפנה   2 בינואר 2011 בשעה 19:58
 18. אופיר   2 בינואר 2011 בשעה 19:59
  (#)

  כל הכבוד והמון תודה על הכל.

  הבלוג הזה נתן השראה להמון אנשים ואני ביניהם, אבל גם לפרוש צריך לדעת מתי.

  הבלוג הבא שתפתח יהיה בלוג משותף לשנינו, שבו נתעד את הנסיעה למונדיאל בברזיל:)

 19. moses   2 בינואר 2011 בשעה 20:02
  (#)

  עד סוף השנה הזאת הרבה יכול לקרות ולהשתנות, יכול להיות שתמות ויכול להיות שתרצה להמשיך לכתוב את הבלוג.

  בכל מקרה אני נכשלתי עם שיווק שותפים והלכתי ללמוד רפואה במקום חח

 20. מסלולי טיולים   2 בינואר 2011 בשעה 20:32
  (#)

  יפה.. אתה פורש בשיא. נהניתי מאד לקרוא בבלוג שלך וללמוד ממך
  ואני מתרגש לקראת ההדגמה השקופה שלך ושל פליקס, אני בטוח שנלמד מזה המון!
  כל הכבוד!

 21. דוד   2 בינואר 2011 בשעה 20:36
  (#)

  הי יגאל

  קודם כל תודה על כל השנים היפות והכתיבה המבריקה. למרות שחבל לי אני בהחלט מבין את המניעים שלך.

  רק דבר אחד אני מבקש. אל תוריד את הבלוג מו האויר. יש בו הרבה חומר טוב שיכול לשמש אנשים בתחילת דרכם וללמד אותם איך לעשות את זה נכון. אז אם החלטת להפסיק לכתוב לפחות תשאיר את שערי הבלוג פתוחים למען הדורות הבאים.

  מה שלא תחליט שיהיה בהצלחה.

 22. IMCASH   2 בינואר 2011 בשעה 20:52
  (#)

  אני מבין אותך לגמרי, בשלב מסויים נגמרת הסוללה (ממצים), זה קורה כמעט בכל דבר בחיים…. בכל מקרה זה דבר מעניין "העסק השקוף" הזה, ליראות 2 אנשים שמבינים עניין עושים את התהליך במשך תקופת זמן ארוכה (שזה גם סוג של מוצר, רק בחינם)…. שיהיה בהצלחה!

 23. יגאל   2 בינואר 2011 בשעה 21:09
  (#)

  החלטה נבונה. זו גם הסיבה שאני בזמנו הפסקתי לעדכן בקביעות את הבלוג שלי, כי כמה כבר אפשר ללעוס את הנושא של המתחילים בשיווק?

  יחד עם זאת אני מצאתי פתרון מעניין לבעייה, שכרגע בדיוק נמצא בבדיקה. אני מקים קבוצה מצומצמת של אנשים (שכרגע בראשית דרכם), שאני אעביר להם חלק נכבד מהידע שיש לי ואביא אותם לרמה מספיק גבוה, כדי שיחד איתם נוכל להתעסק, לדון ולנתח דברים הרבה יותר מתקדמים ממה שהבלוגוספירה של ה"עמחה" רגילה ללעוס.

 24. איתן   2 בינואר 2011 בשעה 21:53
  (#)

  יגאל, שאלה לי אליך.

  אתה מתכוון להעיף את הבלוג המאינטרנט, או שתשאיר לנו אותו פתוח שנוכל להמשיך ולעיין בו?

  הייתי שמח, אם אפשר.

 25. omerbsh   2 בינואר 2011 בשעה 23:31
  (#)

  בהצלחה יגאל .

  ותודה:-)

 26. אלצ'קו   2 בינואר 2011 בשעה 23:40
  (#)

  יגאל זה מהלך בלת"ם
  אבל אם כך החלטת – זה מה שצריך להיות.

  בכל מקרה אתה פורש בשיא.
  כל הכבוד לך על הדרך שעברת והעברת אנשים אחרים !!!

  תודה רבה

 27. lima   2 בינואר 2011 בשעה 23:59
  (#)

  אני חייב להגיד שאני שמח לקרוא את הפוסט הזה, לא בגלל הורדת הבלוג (זה דווקא מצער) ולא בגלל שמחה לאיד פשוט בימים אלה יש אינפלציה של גורואים שמשחקים באותו מגרש והמשותף לכולם זה פיזור אשליות רובם עושים את זה מכוונות טובות, כנראה שמה שנדרש זה לראות גם אנשים בשר ודם להכניס לפרופורציות.
  הפרוייקט שאתה רוצה לבצע הוא מצויין.

  תודה רבה על ההשקעה והרצון לעזור

 28. NTB   3 בינואר 2011 בשעה 7:57
  (#)

  הי יגאל,

  אני בהחלט מבין לליבך, ועם זאת יש צביטה קטנה בלב כשחושבים שמשהו יחסר.
  אני עדיין מתרגש כשאני פותח את הבלוג כל מוצ"ש, עוד לפני שפידברנר הספיק לשלוח נוטפקציה, ומגלה שיש פוסט חדש ומרענן שתמיד נותן לי השראה ומוטבציה להמשיך ולפעול.

  אתה חייב להמשיך בדרך שמתאימה וטובה לך, ואין ספק שאתה יודע מה טוב לך.
  רציתי רק לשאול אם עלתה לך המחשבה להעביר את הבלוג למישהו שיש לו את הסבלנות והזמן לעסוק עם משתמשים מתחילים ? כי בכל זאת הקהילה פה כבר בנויה …..

  בתודה ענקית על הכל!

 29. סיגל   3 בינואר 2011 בשעה 9:34
  (#)

  היי יגאל
  מאחלת לך הרבה הצלחה נהנת מאוד לקרוא את הבלוג
  יש לנו עוד שנה וזה הרבה זמן
  מחכה ומצפה לעסק השקוף
  בהצלחה
  סיגל

 30. נוריתי   3 בינואר 2011 בשעה 11:05
  (#)

  אני מקווה שבסוף השנה בכ"ז תחליט להמשיך ולו גם במשהו שמקורב לתחום…

  מהנה מאוד לקרוא את הבלוג שלך. כתיבה בכיף, קולחת, מעניינת ומקצועית.

  בכל מקרה, אני מאחלת לך את כל מה שאתה מאחל לעצמך.

  עלה והצלח!

 31. טםמן לשאז   3 בינואר 2011 בשעה 12:19
  (#)

  כל הכבוד על המהלך – ואין ספק שאני מצפה בקוצר רוח לראות את המהלך למטרה של 500 דולר ביום

  ועוד בשקיפות מלאה – זה רק ילמד אותי ואת אחרים (לא אדבר בשם אחרים) המון….

  כולי בציפיות ובקוצר רוח :)

 32. רון   3 בינואר 2011 בשעה 21:21
  (#)

  אהלן יגאל,

  נראה לי שאתה תחסר לכולנו מאוד בתחום..

  בכל מקרה, תודה על כל ההשקעה והנתינה שלך לאורך השנים.

  מקווה שעוד תמשיך לשמור על קשר עם הקהילה איכשהו

 33. פופה   3 בינואר 2011 בשעה 23:53
  (#)

  s.m.a.r.t. decision :)

 34. freerider   4 בינואר 2011 בשעה 11:01
  (#)

  בהצלחה, תרומה יפה.

  חייב לציין שבזכותך נכנסתי לתחום אבל באופן שונה.
  יש לי כבר כמה המרות ואתר חביב, אבל יש לי גם משרה מלאה כך שאני לא לגמרי משווק במשרה מלאה.
  אגב אני בן 35 ושחשבתי להיכנס לתחום מספר אנשים אמרו לי שזה בזבוז זמן, בטח בגלל שאין לי נסיון או ידע בתחום.
  בקיצור הרבה בזכות קריאת הבלוג נכנסתי לעיניינים ויש לי עוד הרבה לעשות.

  שיהיה בהצלחה ותודה

 35. אבלדס   4 בינואר 2011 בשעה 11:46
  (#)

  היי יגאל היקר

  היה מאוד כיף לעקוב וללמוד מהידע הרחב שלך (וכמבון שאני ימשיך גם את השנה הזו)
  אני איתך כבר מ 26 בספטמבר 2009 בשעה 11:01 (בדקתי מתי הייתה התגובה הראשונה שלי שבה אתה הפכתה למנטור שלי :] )
  ואני מודע לך על הכל, היו עליות וירידות בתחום אך בהחלט שרק בזכותך אני בעסק הזה
  אני די מתחיל אותו מחדש כי די עברתי וקפצתי בתחום לכל מיני דברים שהרווחים בהם היו די מהרים אך מאוד לא סטבליים (וגוגל די הרג הכל בזמן האחרון). ובחודש האחרון אני בודק דברים אחרים בתחום עם זאת אתה תמיד הייתה פה ותרמתה בידע שלך אז שוב תודה ענקית

  ותיהיה לך המון בהצלחה בכל אשר תבחר ואני פה איתך עד הסוף :)

 36. תומר   5 בינואר 2011 בשעה 1:14
  (#)

  ממש כואב לשמוע, עכשיו אני מרגיש כאילו לבד במערכה
  הבלוג באמת עזר ונתן לי ידע במהלך השנים והייתי מבין הראשונים שקראו אותו
  אני יכול להגיד בלב שלם שעכשיו איפה שאני נמצא בין אם זה ברמת ההכנסה או הידע שצברתי מהפוסטים עשיתי זאת בזכותך.

  מחכה לראות את הבלופרינט של העסק השקוף. אחרון הקייס סטאדיס שראיתי היה של רן ארוסי עם פלנטי אוף פיש שהיה ממש מרתק אבל עם זאת לא פרקטי כי כל הרשת העתיקה לו את הקמפיין אבל מזמן אנחנו יודעים שצריך לצאת מהקופסא ולעשות אותו קצת אחרת כדי שיהיה לנו רווחי.

  תודה רבה לך יגאל פינס
  שיהיה לכולנו בהצלחה בתחום השותפים

 37. הקומבינטור   5 בינואר 2011 בשעה 11:24
  (#)

  יגאל מלך העולם
  את התוטכנית שלי בניתי ( לפחות שלבים 1+2 ) לפי הידע שצברתי ממך
  מאחל לך רק טוב שבעולם והרבה בהצלחה

  הקומבינטור

 38. Upliner   5 בינואר 2011 בשעה 15:40
  (#)

  פוסט שייחקק בדפי ההיסטוריה.
  בהצלחה ותודה

 39. מיכאל   7 בינואר 2011 בשעה 0:55
  (#)

  תודה על הכל
  באמת כל הכבוד על ההשקעה בבלוג!

 40. כסף באינטרנט   7 בינואר 2011 בשעה 13:18
  (#)

  יגאל, הלוואי ותמשיך לכתוב.
  הבלוג שלך הוא באמת אחד הבלוגים היחידים שאני קורא באינטרנט.
  שיהיה המון בהצלחה ב"פרוייקט השקוף".

 41. שון   10 בינואר 2011 בשעה 15:58
  (#)

  יגאל, משמע אמביציוזי,
  עבורי אפילו פרויקט שיכול להביא 2000 ש"ח בחודש יהיה תוספת מכובדת.
  דוקא קראתי את המדריך שלך למתחיל וניסיתי ליישם, אפילו הצלחתי למכור מוצר ראשון בפייסבוק. אך הפסדתי כסף והפסקתי. גם גיליתי כי מאז התחלת את המדריך חלו שינויים גדולים בתחום ומה שהיה נכון לפני שלוש שנים כבר לא עובד.

  • המיליונר בפיג'מה   3 בפברואר 2011 בשעה 11:59
   (#)

   אהלן שון,

   המטרה גבוהה בכוונה, אני יודע שגם אם אנשים ירוויחו 2,000 ש"ח זה יהיה Life Changing עבורם.
   בכל מקרה, ממליץ לך לנסות ללמוד את הקונספטים והעקרונות ופחות את הטכניקות. הטכניקות כל הזמן משתנות, אבל הקונספטים נשמרים לעד…

   בהצלחה.

 42. חזי   11 בינואר 2011 בשעה 10:11
  (#)

  במקום להודיע שאתה פורש, היית יכול למנות בסתר יורש כמו שעשה dread pirate roberts בסרט "הנסיכה הקסומה" :) אחלה של אתר, לומד ממנו המון, תמשיך כל עוד יש לך כוח.

 43. קורס קידום אתרים   11 בינואר 2011 בשעה 17:29
  (#)

  שיהיה לך בהצלחה בהמשך.

  מחכה לפרוייקט השקוף.

 44. עמית מלכי   12 בינואר 2011 בשעה 12:17
  (#)

  בהצלחה
  מצפה לקרוא את התוצאות של הפרויקט השקוף.
  כל הכבוד על ההשקעה בפרוייקט.

 45. Danny   18 בינואר 2011 בשעה 16:38
  (#)

  Hey people and especially Igal,
  can you give me an opinion about my site please?
  The site is: Valentine Coupons
  Thanks,
  Danny

 46. אלון   23 בינואר 2011 בשעה 2:25
  (#)

  בתור אחד שהתחיל לקרוא את הבלוג שלך לא מזמן (כבר הספקתי לעבור על כל הפוסטים!!)
  בהחלט חל שינוי (ולא לטובה) ברמת החומר יחסית לשנה הראשונה.
  אני חושב שאם זו השנה האחרונה שלך בתחום כדאי לעשות כמה פוסטים מסכמים, כמו לדוגמא על השינוי שחל בשוק העולמי בנושא במשך הזמן , על ציפיות שהתממשו ואכזבות וכו'.
  בכל מקרה נהניתי מאד לקרוא את הבלוג ואמשיך לעקוב עד יום מותו…. :)

 47. doc do little   23 בינואר 2011 בשעה 17:31
  (#)

  Hey Igal,
  I think your blog was very useful for beginners and I've tried to keep up with date with it ever since it started, even though I wasn't a newcomer at that stage already – it is always helpful to go back to basics and think "what haven't I done for my projects that other have had"… so it was like a giant check-list (part of it, obviously, I wouldn't be able to try everything!).

  I was wondering about your motives for keeping this blog, herding people around you and co-operating with other known names.. I was pretty sure it's all a pre-set for your product launch and I am content to hear I was wrong.

  I, however, feel like this your true passion. Talking to people, teaching, sharing… so my bet is that you'll be right back at it once you'll stop chasing the money train.

  best of luck

 48. לומד להרוויח כסף באינטרנט   23 בינואר 2011 בשעה 19:34
  (#)

  ראשית, כל הכבוד.
  תרמת הרבה לי, ולקהילה

  מה שאתה מציע עכשיו הוא ממש נשמע לי מרגש. אני אשמח מאוד לעקוב אחריכם וללמוד
  תודה על העזרה.

 49. מתחיל עם ניסיון   5 במרץ 2011 בשעה 12:36
  (#)

  יש לי שאלה רצינית: (אולי חלק יחשבו שהיא מטופשת…)
  כשאתה אומר "לסגור את הבלוג", זה אומר שהוא ימחק?
  זה אומר שהתוכן האדיר שיש פה יעלם מהרשת?
  או שפשוט תפסיק לעדכן אותו?
  תודה רבה על הכל,
  מתחיל עם ניסיון.

 50. דני   23 באוגוסט 2011 בשעה 20:11
  (#)

  אני בערך שבוע באתר שלך מתעדכן על בסיס יומי אני ממש למדתי ממך המון ובעיקר תעוזה וכיוון למקום הכי גבוהה

  אתה יותר ממורה בשבילי, אתה דרך חיים ואני בטוח ששינית ותרמת לי באופן אישי הרבהה מאוד

  תודה על הכל בהצלחה בהמשך אחי !!!!

 51. casinosite   27 בפברואר 2023 בשעה 10:42
  (#)

  It's really great. Thank you for providing a quality article. There is something you might be interested in. Do you know casinosite ? If you have more questions, please come to my site and check it out!

התגובה שלך

 • XHTML: אפשר להשתמש בתגים הללו: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>
 • חברים יקרים, אין צורך להגיב בכמה פוסטים את אותה התגובה רק על מנת שאני אראה אותה, אני קורא ועונה לכל התגובות ללא שום קשר לותק הפוסט אליו הן נכתבו. לצערי הרב זמני מוגבל, ולכן אני עונה על תגובות אחת לשבוע. יחד עם זאת, חשוב לי לציין - אני עונה על כולן!