מבחינתי האפיליקון כבר התחיל! מה אתכם?

אתמול ב-5:05, התחיל החופש מהחופש שלי באופן רשמי – נחתתי בנתב"ג. הטיסה הייתה מעט ארוכה, בעיקר בגלל קונקשן של 9 שעות במדריד, מה שגם נתן לי הזדמנות להכיר טוב יותר את מערכת ה-Subway הספרדית, ולהיווכח פעם נוספת שלמרות שמדריד אמורה להיות דומה לבואנוס איירס – אין כמו בואנוס איירס! כך, נחתתי היישר אל תוך אווירת הקיץ הישראלית, ולסוף שבוע שהולך להיות אחד העמוסים אצלי בשנתיים האחרונות…

לאחר זמן רב שניתנה לי הפריווילגיה לישון טוב בלילה, הפעם נקטתי בשיטה הקבועה שלי להפגת ג'ט-לג במהירות – פשוט לסחוס את העייפות עד הלילה, עם שנ"צ קטן של שעתיים. מהבחינה הזו המשימה הושלמה. במהלך סחיבת העייפות, ההכנות אצלי כבר החלו. קודם כל דאגתי לבדוק את כרטיסי הביקור שהזמנתי, והם בהחלט יצאו פצצה! בניגוד לאפיליקון הקודם, הפעם הזמנתי כמות כרטיסי ביקור גדולה, וכך לא יהיה לי יותר את התירוץ של "נגמר לי". כמו שסיפרתי לכם בפוסטים קודמים, אני הולך להעביר 2 מצגות באפיליקון, וכמוכן ניתנה לי הזכות בשנית, לשבת עם פליקס לשנו, סם מייקלסון, אנדריאה יאגר, רן ארוסי וחברים בפאנל השאלות-תשובות מס' 1 באפיליקון. למזלי, לפאנל צריך להתכונן פחות, כי זה יהיה יותר שאלות-תשובות פריסטייל, אבל לעומת זאת למצגות אני מתכונן בטירוף.

רק מי שהעביר אי פעם מצגת, יודע כמה תהליך הרכבת המצגת קשה. בהתחלה, למרות שיודעים את הרעיון הכללי של המצגת, קשה למצוא חומר שיכסה אפילו 5 דקות שלמות. לאחר שמעשנים חפיסת סיגריות, ודופקים את הראש הרבה בקיר, קוראת הבעייה ההפוכה: יש יותר מידי חומר למצגת. לאחר השקעת מאמץ נוסף, וסחבת של מספר שעות נוספות, מגיעים לכמות החומר הדרושה לחצי-שעה (רבע השעה הנותרת, זה תמיד לשאלות…), ואז מתחיל הבלאגן האמיתי – Power Point!!!
טוב, הנקודה הוסברה :) עכשיו תכפילו את כל זה פי 2 + קצת חיים, וזה מה שנותר לי לעשות מעכשיו ועד ליום שני.

איפה בדיוק אני הולך להיות במהלך האפיליקון?

המפגש הרשמי (הלא רשמי) הראשון הולך להתחיל ביום ראשון בערב, בשעה 20:00 ליתר דיוק, בפאב הבאבה מארה (רחוב הארבעה 24, ת"א). כולם מוזמנים להגיע לשם, גם אלה שלא נרשמו. יתרה מכך, אני אפילו ממליץ לכל מי שלא נרשם להגיע לפאב. אני מכיר מס' אפיליאייטס, שמאחר ולא היו בני 21 ולא הצליחו להשתחל לאפיליאייט סאמיט בוגאס, פשוט הגיעו לוגאס רק על מנת לבלות במסיבות ובהתאספויות של האפיליאייטס. בכל אופן, באפיליקון הקודם, האירוע המקדים היה להיט! ככל הידוע לי הכניסה חופשית.

היום הראשון של האפיליקון: בשעה 15:15, בחדר G (נדמה לי), אני הולך להעביר את המצגת הראשונה שלי, אשר נקראת Cash Chicken Engineering. המצגת הולכת לעסוק ביצירת מערכת אפיליאייט מרקטינג. אולי זה נשמע קצת לא ברור, אבל דרך נוספת לתאר את המצגת תהיה לשאול את השאלה: "איך אני יכול להרשות לעצמי לטייל כבר ארבעה חודשים רצוף, ולעבוד רק יום אחד בשבוע, כשכתיבת פוסטים בבלוג נכנסת גם כן ביום העבודה?". ההרצאה תהיה די תיאורטית. כלומר, תיאורטי זה עניין של הגדרה. ההגדרה שלי לתיאורטיה זה שפשוט המצגת לא עוסקת בטכניקות PPC, מעבר לכך המידע במצגת הוא די מעשי.

היום השני של האפיליקון: בשעה 11:45, בחדר B, אני אעביר את המצגת השנייה שלי. אשר תהיה בחלקה החלק של הטכניקות PPC אשר תממש את הרעיונות של המצגת הקודמת. אני הולך להציג שם אסטרטגיה שבה אני משתמש להעלאת קמפיינים בסוג מסויים של נישות.

 

אנדראה יאגר, יגאל פינס ופליקס לשנו בפאנל המסיים באפיליקון הקודם.

אנדראה יאגר, אני ופליקס לשנו בפאנל המסיים באפיליקון הקודם.

בשעה 17:00, הפאנל המדובר בהתשתתפותי, פליקס לשנו, סם מייקלסון, אנדרה יאגר, ג'יוואן מאנהנס, רן ארוסי ואיתי פז. נלמדו הלקחים מהאפיליקון, הקודם, והפעם בעקבות ההצלחה שלו, זה הולך להיות הרבה יותר ארוך. מה שיתן לכם מקום ליותר שאלות. ההמלצה שלי היא להכין את רשימת השאלות מראש. תמיד כשאני משנוכח בפאנלים כאלה, אני רוצה לשאול הרבה שאלות, ולבסוף כשמגיע הרגע אני שואל את שתי השאלות הכי פחות רלוונטיות כי שכחתי את היתר.

 

בין לבין, כבר קבעתי מספר ארוחות עם חברים שמגיעים מחול ואפיליאייט מנג'רס גם כן. ביתר הזמן, אני מתכוון להסתובב במתחם ולהכיר אנשים. אני גם מקווה להספיק להיכנס למספר מצגות אחרות, כי נראה לי שהם יהיו מעניינות:

 • יום שני, 10:00 – SEO Panel: Latest developments in Organic SEO Issues
 • יום שני, 11:45 – Workshop: Selling Software, Games, Services and Digital Content
 • יום שני, 14:00 – Digital Products Marketing
 • יום שלישי, 9:00 – Affiliate Copywriting Success
 • יום שלישי, 15:15 – Google Slap 2009

אשמח לשמוע אילו מצגות אתם סימנתם לעצמכם?
הלו"ז המלא:
יום שני: http://www.affilicon.com/detailed-agenda-day-1.html
יום שלישי: http://www.affilicon.com/detailed-agenda-day-2.html

ולסיום, אתמול בערב אני וחבריי חגגנו לפרסי ממליץ המצלמות יום הולדת 24  בתל-אביב (שיהיה המון מזל טוב), לחגיגה הצטרף אורח לא צפוי. כולם מכירים אותו בשם ג'פרסון, וכידוע הוא האפיליאייט מנג'ר שלי באדוואליאנט. ג'פרסון נחת עם ארוסתו בארץ עוד אתמול, ולא רציתי שירכבו במלון, אז הזמנתי אותו גם כן (והפעם לשם שינוי, אני קניתי לו משקה). מישהו אמר נטוורקינג?

 

וונדי, ג'פרסון, יגאל פינס וניר שחוגג 24

וונדי, ג'פרסון, אני וניר שחוגג 24. שימו לב שג'פרסון מתאקלם ושותה את הבירה הטובה בעולם!

21 תגובות... קרא אותן למטה או הוסף אחת

 1. רותם   30 במאי 2009 בשעה 22:15
  (#)

  נראה שעשית חיים שם בארגנטינה.
  נראה שהרבה אנשים הולכים להגיע לאפיליקון השנה. השאלה אם האפיליקון הבא יהיה עוד יותר טוב, ואליו בכלל כבר יגיעו קהל אדיר של אנשים.

  שיהיה המון בהצלחה במצגות.

  רותם.

 2. עדן   30 במאי 2009 בשעה 22:27
  (#)

  אחלה פוסט, ממש פותח כבר את התאבון לאפיליקון ביום שני!

  בקשר למפגשון מחר – מותר להגיע גם אם אני לא מכיר אף אחד? :)

 3. יגאל   31 במאי 2009 בשעה 9:18
  (#)

  אוייי איזו באסה שלא יכולתי להגיע :-(

 4. אילן ג'ורוב   31 במאי 2009 בשעה 13:32
  (#)

  אכן גולדסטר הכי טוב,
  יהיה כיף באפיליקון, לגבי איך מגיעים – אני אישית לא ידעתי איפה זה בידיוק.
  http://www.affilicon.info/event-location.html

  נתראה שם.

 5. אופירס   31 במאי 2009 בשעה 18:39
  (#)

  יאללה בלגאן!!

  וגולדסטאר SUX… :)

 6. אופירס   31 במאי 2009 בשעה 18:44
  (#)

  אגב, באסה שהמצגת הראשונה שלך נופלת בדיוק על מצגת מעניינת אחרת, LINK BUILDING SECRETS…

  אבל למרות שנושא המצגת קרוב לליבי אני מתכוון להגיע למצגת שלך ולמחרת להגיע לפאנל EFFECTIVE LINK BUILDING

 7. אופיר   31 במאי 2009 בשעה 19:18
  (#)

  שימו לב שיש הבדלים בין הגרסא להדפסה לבין הגרסא הראשית באתר. רק עכשיו כשראיתי על איזה מצגות אתה מדבר שמתי לב שזה שונה. יכול להיות שאני סתם שיכור, אבל נראה לי שבגלל שהיו עדכונים אז הגרסאות שונות.

 8. סמי   31 במאי 2009 בשעה 21:47
  (#)

  הי יגאל וברוך שובך לארץ. האם ניתן לעשות cloacking ללינק של קליקבנק עם דומיין של .tk או tinyurl?

  • בוריס   1 ביוני 2009 בשעה 13:41
   (#)

   עקרונית כן, שניהם נחשבים שירותים אמינים שלא גונבים את הלינקים מאפיליאייטס בניגוד לשירותי קיצור כתובות אחרות. אבל שים לב, אם בנית דומיין ב tk ותוך 90 יום יש פחות מ 25 כניסות הדומיין חוזר להיות ציבורי וכל אחד יכול לקחת אותו (יש כאלה שמתפרנסים מזה יפה…) אותו הדבר נדמה לי גם בטיינייורל. תשתמש בשירותים האלה לבדוק מוצר, אבל אם הוא מקנברט תשקיע עוד שתי דולר ותקנה .info

 9. הפלא הלבן   1 ביוני 2009 בשעה 14:12
  (#)

  למה תמיד מצליחנים מתחתנים עם אסייתיות?

  • עידן   2 ביוני 2009 בשעה 14:15
   (#)

   מה הפלא הלבן עושה בבלוג של המיליונר??
   אתה גם מתעסק בשיווק?

  • עידן   2 ביוני 2009 בשעה 14:17
   (#)

   OOOOOF
   this problem wasn't fixed yet.
   what does the white wonder doing in PJS blog?
   are you doing PPC also?

   • הפלא הלבן   6 ביוני 2009 בשעה 16:10
    (#)

    הפלא הלבן עובר אורח בלבד.

    ראית את הבלוג שלי. נראה לי ניתן להסיק מזה שאני וקידום אתרים זה כמו חשמל ומים.

 10. יוגב ליפכין   1 ביוני 2009 בשעה 15:43
  (#)

  נראה לי שזה בגלל שהן יודעות לעשות מסאז'ים

  (אבל למה להכליל?)

 11. אופירס   5 ביוני 2009 בשעה 1:11
  (#)

  לא יודע מה איתך אבל לדעתי הוא כבר נגמר ועדיין לא שיחררת פוסט מסכם ;)

 12. רני   7 באוגוסט 2009 בשעה 18:53
  (#)

  היי יגאל
  רציתי לדעת למה שאני בא לבחור מוצר לשיווק בקומישן ג'נקשיין אני לא יכול לקבל את הלינק של המוצר לשיווק והמוצר שאני בוחר עובר לpending aplication ואחרי כמה זמן הוא נדחה.
  ממה זה נובע?

  תודה מראש

התגובה שלך

 • XHTML: אפשר להשתמש בתגים הללו: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>
 • חברים יקרים, אין צורך להגיב בכמה פוסטים את אותה התגובה רק על מנת שאני אראה אותה, אני קורא ועונה לכל התגובות ללא שום קשר לותק הפוסט אליו הן נכתבו. לצערי הרב זמני מוגבל, ולכן אני עונה על תגובות אחת לשבוע. יחד עם זאת, חשוב לי לציין - אני עונה על כולן!