ארכיון פוסטים מהקטגוריה

עסקים

הרעיון המטורף שהיה לי… שבסוף הצליח…

Crazy Idea

אז  סיפרתי לכם על פרילנסר כלשהו שאני שוכר ב-$55 לשעה. בפוסט הזה אני הולך לספר לכם על הרעיון מאחרוי שכירת הפרילנסר הזה, על התפקיד שלו ועל התוצר שלו. זה התחיל ברעיון "לא סטנדרטי", והוא ממחיש למה גלובליזצייה ושכירת פרילנסרים זו ההזדמנות הגדולה שניצבת בפני הדור שלנו.

בלי קשר לפרילנסר, אני מבצע עכשיו ניסוי מעניין. כפי  אני כבר לא עובד מהבית. אני אוטוטו סוגר שנה של עבודה במשרד. אני מאוד מבסוט, וממליץ על החווייה הזו לכולם. …

[לחץ כאן על מנת להמשיך לקרוא...]


או שהם יגדלו עם העסק, או שהם יהיו גדולים על העסק

או שהם יגדלו עם העסק, או שהם יהיו גדולים על העסק

אז חשבתי לעצמי, לתת ניסיון לחזור לכתיבה… לראות איך יילך, אולי המילים יזרמו על המקלדת כמו פעם. עבר הרבה זמן מאז שכתבתי פוסט עם מידע. מאז הרבה דברים השתנו. גם העיסוקים שלי השתנו. התבגרתי מאוד באיך שאני רואה את העולם העסקי.

מרוב יד שצברתי בשנים האחרונות, אני לא יודע מאיפה להתחיל את הכתיבה. זה כמו Information Overload. מרוב ידע, לא יודעים איך לנקוט בפעולה.

בסופו של דבר, הגעתי למסקנה, שמה שגרם לי לסלוד מהבלוג, זה …

[לחץ כאן על מנת להמשיך לקרוא...]


איך כותבים מפת מטמון… אהמ… תוכנית עסקית?

מפת מטמוןאחד הדברים הכי מסבכים ומתסבכים אולי שיש, זה לכתוב תוכנית עסקית. באוניברסיטאות ובמכללות מלמדים את התלמידים להכין כאלה. מלמדים אותם, שתוכנית עסקית זה בסיס של עסק. האומנם? מי באמת צריך תוכנית עסקית?

אם הגעת עד לכאן, בטח שמעת לא פעם ולא פעמיים את המונח תכנית עסקית. לא ממני אמנם, כי אני כמעט  ולא משתמש במונח הזה, עם זאת זה מונח אשר חדור אצל כולנו בתודעה.

אני אקצר ואומר, שבתכלס אין צורך בתכנית עסקית. זה משהו …

[לחץ כאן על מנת להמשיך לקרוא...]


"Good Artists Copy, Great Artists Steal" – חלק ג'

Good Artists Copy, Great Artists Stealבזמן קריאת הכותרת, בטח תפסתי אותך בהפתעה. בטח שאלת את עצמך איפה חלק א' ואיפה חלק ב' של הפוסט הזה?!?! אז זהו, שהמשפט בכותרת זה אחת המנטרות החשובות שאני משנן לעצמי הכי הרבה (אני אספר בהמשך למה…). מאחר וזו מנטרה כל כך חשובה אצלי, החלטתי שזו תהיה הכותרת של חלק ג' עבור סדרת הפוסטים "3 החוקים שיהפכו כל עסק באינטרנט להרבה יותר מעסק טוב". את ואת ניתן למצוא בלחיצה על הקישור.

עד הנקודה הזו, הגענו …

[לחץ כאן על מנת להמשיך לקרוא...]


3 החוקים שיהפכו כל עסק באינטרנט להרבה יותר מעסק טוב – חלק ב'

עסק באינטרנט? נכס באינטרנט!אנחנו ממשיכים במסע שלנו בעסק השקוף ובפוסט הזה נמשיך לנסות ולהבין מה הופך . בפוסט הקודם בסדרה, כתבתי שלושה קוים מנחים אשר נותנים לי כיוון אם העסק שלי טוב. היום, אני רוצה לדבר על הקו המנחה הראשון. היום, אני רוצה לדבר על עסק שהוא גם נכס.

לפני שנמשיך, בואו נחזור על שלושת הקוים המנחים שלנו:

  1. עסק שהוא גם נכס
  2. עסק אשר מאפשר לעבוד על העסק לא בעסק
  3. עסק שמוכן לשיווק מפה לאוזן

כאמור, הפוסט של …

[לחץ כאן על מנת להמשיך לקרוא...]


3 החוקים שיהפכו כל עסק באינטרנט להרבה יותר מעסק טוב – חלק א'

עסק טוב באינטרנטכולם מספרים לנו על כמה אנחנו חיים בעידן חדש, וכמה כל אחד-ואחד מאיתנו חייב לפתוח עסק באינטרנט. כנראה שאני לא אטעה אם אני אניח שגם המוח שלך נשטף על ידי סיסמאות כמו הכנסה פסיבית, עבודה מהבית ויצירת נכסים. אומרים לנו שאת כל אלה ניתן להגשים בעזרת עסק באינטרנט, אבל מזה בכלל עסק באינטרנט? ומה עושה אחד כזה לטוב?

בפוסטים הקודמים במסע העסק השקוף, . לאחר מכן הבנו מהן האופציות שלנו ל (או יותר נכון איך …

[לחץ כאן על מנת להמשיך לקרוא...]


33 מודלים עסקיים באינטרנט. איזה מהם עושים לך כסף?

מודל עסקיידע כללי אומר שלא מספיק לבחור נישה ולבנות לה אתר בדרכים מסויימות, צריך גם לבחור מודל עסקי כלשהו על מנת שהאתר יעשה כסף. השאלה הגדולה היא, מזה מודל עסקי? ואיזה מודלים עסקיים יש?

עד כה עסקנו בבחירת נישה. כפי שאתם זוכרים, ניפצתי כמה אשליות בנוגע לאופן בו אני ממליץ לעשות זאת. עכשיו, כשיש לנו כבר נישה, הגיע הזמן לעסוק בעסק עצמו. בפוסטים האחרונים ציינתי שמקור התנועה הוא לא העיקר, אלא העסק צריך להיות במרכז העשייה. …

[לחץ כאן על מנת להמשיך לקרוא...]


למי העסק השקוף מיועד? למה לצפות בהמשך? – פוסט תיאום ציפיות

תיאום ציפיותלפני חודשיים וחצי, . מאז היו עיקובים קצת במה שתכננתי, עם זאת אני ופליקס התקדמנו קצת במטרה שלנו להקים עסק רציני והכל בשקיפות מלאה. על דבר אחד דילגתי, אולי על הדבר הכי חשוב… ועליו אני הולך לדבר בפוסט הזה!

, אני ועוד מגיב בשם "עוד חושב" ניהלנו התכתבות, שאני חושב שחשוב שכולם יראו… בסוף הדיון נשאלה שאלה חשובה, שנתנה לי בעצם את הרעיון לפוסט הזה.

הנה ההתכתבות:

עוד חושב:

אהלן יגאל

אני סקרן מאוד לקבל

[לחץ כאן על מנת להמשיך לקרוא...]


אני רואה אותך ביום רביעי?

אתם בטח זוכרים את הפוסט בו סיפרתי על החברה אותה אני רוצה לקנות. מי שמעוניין, יכול . זה היה כמעט לפני חודש וחצי, מאז עברו הרבה דברים עליי ועל התכניות שלי להשתלט על העולם… :) בכל מקרה, אני יודע שאתם ממש סקרנים לדעת מה קורה עם זה, אז אני בינתיים אמתח אותך עוד קצת, ואתן טיפ כן…

טיפ קטן כשקונים חברה

כשאתם קונים חברה/אתר/בית תכנה/תכנה או כל דבר אחר שיש לו יצוגיות כל שהיא באינטרנט. אמליץ …

[לחץ כאן על מנת להמשיך לקרוא...]


הזדמנויות לא מנוצלת, הזדמנויות חדשות, שפע, חוק הקונברז'ן והתחלה…

תקופה מעניינת ומרתקת עוברת על כוחותינו. תקופה של הרבה צמתים ומפות חדשות. לפני כמה ימים, קצת פחות משבוע, הונחה בפני הצעה מאוד מעניינת לרכוש חברה/אתר. כיום, כשאני מתחיל פרוייקטים חדשים, השאיפה היא לא להתחיל פרוייקטים מ-0 (למרות שאני הולך לעשות זאת בסוף הפוסט), אלא לקנות משהו שהותחל כבר.

בתקופה הראשונה של כל מיזם אינטרנטי, יש חסם כניסה כלשהו. בוא נניח שאנחנו מטפסים על הר… תחילת הטיפוס נמצאת על מדרון בשיפוע גדול יחסית, ואילו ככל שמטפסים …

[לחץ כאן על מנת להמשיך לקרוא...]